Cena smart home

posted: Styczeń 10, 2019

cena smart home

cena smart home

W pełni zautomatyzowany dom to jedno z marzeń wielu ludzi we współczesnym świecie. Udogodnienia proponowane przez system smart home to pokusa, dla której warto jest zapłacić pewną, czasem nawet sporą kwotę.

Systemy smart home to już nie tylko wizja genialnego wynalazcy, ale całkiem realne technologie, funkcjonujące z powodzeniem na rynku już od pewnego czasu. Czas niepewności co do zalet tego typu urządzeń mija,  a coraz więcej inwestorów decyduje się na to rozwiązanie, wyposażając w nie swoje inwestycje. Mimo to nie brakuje pytań, czy warto jest lokować kapitał w tą, bądź co bądź, jeszcze  świeżą inwestycję, czy czekać aż trochę okrzepnie, a naukowcy i technicy zajmą się rozwiązywaniem nieodłącznych w początkowych fazach rozwoju nowych technologii problemów. Niestety, na to pytanie nie istnieje uniwersalna odpowiedź. Każdy, kto rozważa zakup i montaż systemów smart home musi sam zdecydować, czy decyduje się na to ryzyko.

Cena smart home

Przy próbie podjęcia decyzji o potencjalnym skorzystaniu z systemu smart home ważną rolę ogrywa koszt inteligentnego domu. Cena smart home obecnie nie jest zbyt wygórowana. Pojedynczy element (mogący być częścią składową większego systemu lub samodzielnym w pełni funkcjonalnym urządzeniem) kosztuje niewiele więcej od swojego standardowego, klasycznego odpowiednika. Trzeba jednak brać pod uwagę, iż każda osobna część, np. wyłącznik światła, nie będzie zapewniał praktycznie żadnego, odczuwalnego komfortu. Dopiero po doborze szeregu interesujących elementów sterujących (dopasowanych pod indywidualne potrzeby) i połączonych w jeden system – smart home nabiera pełnego znaczenia.

Od czego zależy koszt smart home?

To, ile kosztuje system smart home uzależnione jest w głównej mierze od ilości instalacji, jakie składają się na określony zestaw. Cena jednej z najmniejszych i najprostszych instalacji smart home to koszt około 1000 zł. Jednakże wraz z jakością urządzeń, a także zwiększeniem dostępnych funkcji czy wyższą jakością obrazu, np. w kamerkach koszt urządzeń smart home wzrasta. Wszystko zależy więc od oczekiwań inwestora, wybranych technologii i ich zaawansowania, ilości poszczególnych instalacji oraz oczywiście zasobności portfela kupującego.


tags: Cena smart home Smart home
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas: