Czy ogrzewanie elektryczne ma sens?


posted: April 25, 2017

Zastanawiasz się jak ogrzać swój dom podczas gdy instalacja gazowa bądź piec węglowy nie wchodzi w grę? Dodatkowo nie stać Cię na zainwestowanie w pompę ciepła? Jedynie rozwiązanie, które przychodzi na myśl to montaż ogrzewania elektrycznego. Jak sprawić aby tego rodzaju inwestycja była opłacalna? Warto zastanowić się, czy kocioł elektryczny podoła waszym wszelkim oczekiwaniom i co zrobić aby tak się stało.

Przykładowo zastanawiasz się nad ogrzaniem domku letniskowego. Podłączenie gazu do budynku oddalonego od pozostałych domostw jest zbyt kosztowne, a kominek nie będzie wystarczającym źródłem ciepła oraz nie akceptujesz zatruwania środowiska zwykłym piecem węglowym.

Po przeczytaniu w Internecie artykułów na ten temat, pewnie myślisz, że najlepszą opcją na ogrzanie Twojego domu będzie elektryczne ogrzewanie podłogowe. Producenci tego typu ogrzewania, wmawiają Ci, że to najtańsza i najbardziej ekonomiczna opcja. Nic bardziej mylnego. Ogrzewanie kablowe jest drogie w eksploatacji i dodatkowo pozostaje Ci problem ciepłej wody użytkowej.

Ogrzewanie domu kotłem elektrycznym

Najrozsądniejsze w tym wypadku będzie zainstalowanie kotła elektrycznego, który można zamontować w każdym domu. Jest on niewielki i można umieścić go w dowolnym pomieszczeniu. Oczywiście takie rozwiązanie można stosować nie tylko w domach letniskowych, ale i w tych użytkowanych na co dzień. Zatem jeśli żaden inny sposób ogrzewania nie wchodzi w grę, kocioł elektryczny będzie najsensowniejszy.

Ale czy ogrzewanie takim kotłem nie będzie zbyt kosztowne? Otóż jest to dość kosztowne rozwiązanie, ale użytkowanie go w odpowiedni sposób może przynieść wiele korzyści. Jak ogrzewać dom kotłem elektrycznym w ekonomiczny i szybki sposób? Proponujemy zakup kotła elektrycznego wraz z zasobnikiem wody użytkowej.

Znakomitym rozwiązaniem w przypadku instalacji kotła połączonego z podgrzewaczem wody jest instalacja wodnego ogrzewania podłogowego. Zapewne w tym momencie macie na myśli wyżej wspomniane ogrzewanie podłogowe elektryczne, czyli stertę kabli grzejącą podłogę. My proponujemy montaż wodnego ogrzewania podłogowego, które zadba o waszą kieszeń.

Ustaliliśmy już, że montaż kotła z podgrzewaczem wody, będzie najlepszym rozwiązaniem w Twoim przypadku. Zatem dlaczego nie użyć tego samego źródła ciepła do ogrzewania wody w podłogówce? Skoro i tak musimy zadbać o ciepłą wodę, korzystnie będzie zadbać o te dwie rzeczy jednocześnie. W rurociągach ogrzewania podłogowego, znajduje się niewielka ilość wody, co powoduje jej szybkie nagrzanie. Możesz cieszyć się ciepłem w ciągu kilkunastu minut. Podobnie jest w przypadku elektrycznego ogrzewania podłogowego, jednak koszty w tym przypadku są bardzo wysokie.

Koszty ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie elektryczne jest jedną z droższych opcji grzewczych na rynku. Jednak jeśli z różnych przyczyn nie możesz pozwolić sobie na ciepło z innego źródła, montaż kotła elektrycznego i podłączenie go do wodnego ogrzewania podłogowego jest najkorzystniejszą opcją. Dodatkowo masz rozwiązane dwa problemy jednocześnie, ciepła woda i ciepła podłoga z wodną podłogówką.

Decydując się na kocioł elektryczny, warto przyjrzeć się alternatywnym sposobom jego eksploatacji. Panele fotowoltaiczne – oto co może przyjść nam z pomocą. W wielu rejonach Polski, fotowoltaika jest częściowo finansowana przez środki z Unii Europejskiej. W przyszłości będzie to rozwiązanie coraz bardziej popularne, ponieważ modne stały się alternatywne i ekologiczne źródła energii. Promienie słoneczne są w stanie świetnie zasilać kocioł elektryczny. W celu uzyskania więcej informacji na temat paneli fotowoltaicznych, skontaktuj się z nami.

Producenci ogrzewania elektrycznego, zachęcają Cię do swoich produktów, mówiąc, że ich ogrzewanie jest lekkie i niskie w zabudowie. Wodne ogrzewanie podłogowe również posiada te cechy, przykładowo systemy podłogówek Sander zaczynają się już od 2 cm. Zatem problem wysokości pomieszczenia jest rozwiązany. Sceptycy odradzają instalację podłogówki w domkach letniskowych, ponieważ woda płynąca w rurociągach może zamarznąć. I na to jest rozwiązanie. Jeżeli nie eksploatujesz swego domu na co dzień i służy on tylko jako lokum wypoczynkowe, w rurociąg wystarczy wlać glikol, który nie zamarznie pod wpływem niskiej temperatury.

Podsumowując, jeżeli ogrzewanie elektryczne jest jedyną opcją, która wchodzi w grę w przypadku Twojego domu, zainwestuj w kocioł elektryczny z możliwością ogrzewania fotowoltaiką. Dodatkowo bardzo ważna jest opcja podgrzewania wody, bo skoro ciepła woda może płynąć z kranu, to to samo źródło ciepła może zasilać wodne ogrzewanie podłogowe. Wciąż zastanawiasz się nad kosztami? Nie jest to najtańsze rozwiązanie, ale przynajmniej rozwiązuje problem ciepłej wody i jest banalnie proste w użytkowaniu.


Nasza firma Sander, oferuje bardzo wiele systemów wodnego ogrzewania podłogowego, które dopasujesz idealnie do swoich potrzeb i możliwości. Dodatkowo pomożemy dobrać Ci panele fotowoltaiczne i odpowiedni kocioł. Nasi fachowcy przygotują ofertę specjalnie dla Ciebie i opowiedzą o wszelkich możliwych rozwiązaniach. Napisz do nas w celu uzyskania odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Możesz zapoznać się z naszą pełną ofertą i wybrać system, który w 100% będzie Ci odpowiadał.

Ogrzewanie elektryczne

Poznaj naszą pełną ofertę! Dowiedz się więcej o naszym ogrzewaniu podłogowym z kanału Youtube Antykaloryfer.


tags: elektryczne ogrzewanie podłogowe instalacje grzewcze jak ogrzać dom kocioł elektryczny ogrzewanie elektryczne ogrzewanie kablowe ogrzewanie płaszczyznowe ogrzewanie podłogowe podłogówka tanie ogrzewanie domu
może Cię równieź zainteresować:

DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz

Znajdziesz nas: