Czy Warto Instalować Ogrzewanie Podłogowe W Starym Domu.

posted: Styczeń 4, 2018

Czy warto instalować ogrzewanie podłogowe w starym domu.

Ogrzewaniem podłogowym zainteresowane są nie tylko osoby, które dopiero budują, lub planują budowę, ale również ci, którzy już posiadają dom, często dłuższy czas. Zachodzi wtedy  pytanie, czy w ogóle warto instalować ogrzewanie podłogowe w starym domu.

Dlaczego opłaca się instalować ogrzewanie podłogowe w starym domu.

Ogrzewanie podłogowe z roku na rok zdobywa nowych fanów. Technologia ta niesie za sobą wiele zalet, z których skorzystać mogą również właściciele starych domów. Dzięki podłogówce ciepło lepiej rozchodzi się po pomieszczeniu, jest bardziej równomierne, i w pierwszej kolejności ogrzewa części ciała, przez które najbardziej odczuwamy chłód (stopy i dłonie). Ponadto ogrzewanie podłogowe daje nam możliwość lepszej aranżacji przestrzeni, gdyż nie jesteśmy ograniczeni obecnością kaloryferów. Warto również pamiętać o tym, że podłogówka jest znacznie tańsza w eksploatacji od ogrzewania grzejnikami, a koszty instalacji obydwu są porównywalne.

ogrzewanie podłogowe w starym domu 2

Ogrzewanie podłogowe w starym budynku

Na co jeszcze zwrócić uwagę.

Jeżeli chcemy instalować ogrzewanie podłogowe w starym domu, to musimy pamiętać, że wiąże się to z pewnymi utrudnieniami. Najważniejsze z nich dotyczy samego rozmiaru prac. Jeżeli na co dzień mieszkamy w domu, w którym od podstaw ma zostać zainstalowane ogrzewanie podłogowe, to musimy liczyć się z tym, że w trakcie prac czekają nas trudności w codziennym życiu. Tego rodzaju problemy są jednak charakterystyczne dla niemal każdych większych prac remontowych czy instalacyjnych, więc nie powinniśmy opierać swojej decyzji jedynie na czasowych utrudnieniach.

Jeżeli chcesz zainstalować ogrzewanie podłogowe w starym domu, ale wahasz się przed podjęciem ostatecznej decyzji, skontaktuj się z nami. Oferujemy profesjonalne doradztwo, dzięki któremu poznasz temat ogrzewania podłogowego kompleksowo i będziesz w stanie podjąć świadomą decyzję. Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z innymi wpisami na naszym blogu, np. jakie powinno być ogrzewanie podłogowe do domu jednorodzinnego, czy dotyczącego mitów na temat ogrzewania podłogowego.

ogrzewanie podłogowe w starym domu sander

Sandersystem.pl


tags: dom z ogrzewaniem podłogowym ogrzewanie podłogowe ogrzewanie podłogowe w starym domu podłogówka podłogówka stary budynek podłogówka stary dom Podłogówka w starym domu
może Cię równieź zainteresować:
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas: