Dofinansowanie na termomodernizację

posted: Luty 7, 2019

W każdym gospodarstwie domowym to właśnie koszty ponoszone na ogrzewanie oraz opłaty związane z ciepłą woda użytkową stanowią największe obciążenie dla indywidualnych budżetów. Jednocześnie jednak stale powstające technologie, usprawniające systemy grzewcze pozwalają na tworzenie bardzo oszczędnych budynków mieszkalnych, minimalizujących koszty eksploatacji instalacji grzewczych. Niestety nie wszystkie obiekty mieszkalne mogą spełniać normy pozwalające na oszczędne ogrzewanie. W wielu przypadkach, szczególnie starego budownictwa konieczne jest przeprowadzenie termomodernizacji, aby dostosować funkcjonujące instalacje do możliwości nowoczesnych technologii. Oczywiście termomodernizacja to wyjście bardzo komfortowe, niestety jest też jednocześnie kosztowne. Dlatego warto jest rozważyć dofinansowanie na termomodernizację.

Co obejmuje dofinansowanie na termomodernizację?

dofinansowanie na termomodernizację

Dofinansowanie na termomodernizację umożliwia wymianę pieca i całego systemu ogrzewania. Preferowana jest wymiana systemu ogrzewania z kotłów opalanych drewnem i węglem na kotły gazowe, produkujące według Unii Europejskiej dużo czystszą energię. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż sama wymiana pieca na gazowy znacznie zwiększy rachunki ponoszone na ogrzewanie. Dlatego równocześnie można starać się o dofinansowanie na ogrzewanie. Finalnie to jaką sumę dofinansowania i na jakie działania będzie można otrzymać, uzależnione jest od warunków spełnianych przez osobę ubiegającą się o dofinansowanie.

Jednakże wymiana systemu ogrzewania i dopłata do pieca to nie jedyna możliwość z pakietu, jaki oferowany jest w ramach dofinansowania na termomodernizację, Termomodernizacja wiąże się również z koniecznością ograniczenia strat cieplnych. Aby uzyskać jak największą szczelność budynków konieczne jest zapewnienie pełnej izolacji ścian zewnętrznych, stropów oraz dachu, a także okien i drzwi. Dopiero zakrojone na szeroka skale działania mają szanse w realny sposób wpłynąć na ograniczenie kosztów wydatkowanych na ogrzewanie.


tags: termomodernizacja
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas: