Dom hybrydowy

posted: Luty 14, 2018

Dom hybrydowy.

Pojęcie dom hybrydowy, nadal dla wielu osób brzmi nieomal jak czarna magia. Świadomość w społeczeństwie, związana z domami energooszczędnymi jest stosunkowo niska, ale ciągle i systematycznie wzrasta, co daje nadzieje na zwiększenie się popularności nowych technologii, ukierunkowanych na zmniejszanie szkodliwości dla środowiska oraz energooszczędności.

Czym jest dom hybrydowy?

Dom hybrydowy to budynek, który łączy w sobie kilka ultranowoczesnych i zaawansowanych technicznie rozwiązań, mających przede wszystkim zapewnić zmniejszenie pobierania energii, kosztów utrzymania budynku oraz zwiększenie komfortu użytkowników. Jednoczenie, aby domy pasywne mogły zostać określone, jako domy hybrydowe, muszą zostać stworzone w ściśle określonej technologii.

Dom hybrydowy

Dom hybrydowy

Aby dom hybrydowy mógł być określany, jako dom niskoenergetyczny musi spełniać określone wytyczne i normy, a przede wszystkim musi zawierać system hybrydowy, na który składa się pompa ciepła, panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne oraz systemy wentylacji i rekuperacji. Wszystko to składa się na procesy wytwarzania energii, wykorzystywanej do ogrzewania w systemie podłogowym oraz zapewniania ciepłej wody użytkowej.

Nie tylko energooszczędność

Jednakże domy hybrydowe to nie tylko budynki energooszczędne, to także domy inteligentne. W swoich murach mają zamontowane systemy umożliwiające sterowanie oświetleniem, systemami rolet, domofonem, bramami wjazdowymi oraz wieloma innymi instalacjami, podłączonymi do sieci domowej. Sterowanie siecią możliwe jest zarówno z wnętrza samego budynku, jak i z dużych odległości.

Cena budowy domów hybrydowych jest stosunkowo wysoka, jednakże wielostronne korzyści zdają się ją wynagradzać. Poza energooszczędnością, nastawieniem na współpracę ze środowiskiem oraz nowoczesną estetyką, dom hybrydowy daje swoim użytkownikom realne oszczędności związane z jego eksploatacją, obniżające o ponad połowę standardowe koszty utrzymania domu wybudowanego w technologii tradycyjnej.

Istotnym elementem wykorzystywanym w domach hybrydowych jest ogrzewanie podłogowe. Zapewnia ono oszczędność ciepła i pozwala na dostosowanie temperatury w konkretnych pomieszczeniach do potrzeb użytkowników. Jeśli poszukujesz informacji dotyczących ogrzewania podłogowego, to skontaktuj się z naszym biurem. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z innymi wpisami na naszym blogu, dotyczącymi takich tematów jak dom bez kotłowni czy montaż pomp ciepła.

dom hybrydowy

Sandersystem.pl


tags: dom energooszczędny dom hybrydowy energooszczędny dom hybrydowy dom ogrzewanie podłogowe podłogówka systemy grzewcze tanie ogrzewanie
może Cię równieź zainteresować:
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas: