Maty grzejne

posted: Marzec 13, 2018

Maty grzejne

Elektryczne ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet i jest coraz częściej wybierane jako drugi system grzewczy, uzupełniający tradycyjne ogrzewanie kaloryferowe. Montaż tego typu ogrzewania wymaga pomocy fachowca, jednak by go usprawnić, można wybrać maty grzejne zamiast kabli.

maty grzewcze

maty grzewcze

Maty grzejne to gotowe do montażu siatki zawierające kabel grzewczy. Maty posiadają różną moc grzania, którą dobiera się do pomieszczenia i rodzaju podłogi. Mata grzewcza do podłogówki może być jednostronnie lub dwustronnie zasilana. Maty grzewcze pod panele powinny mieć moc 60-100W/m2, natomiast pod płytki – 150-160W/m2.

Montaż maty grzejnej

Montaż maty grzewczej jest stosunkowo prosty i szybki. Wraz z matami kupuje się instrukcję, która jest pomocna przy samodzielnej instalacji systemu. Najpierw należy w ścianie umieścić dwie rurki, w których znajdzie się przewód z czujnikiem i kabel zasilający. Należy też przygotować otwór pod puszkę podtynkową pod termoregulator. Montaż maty grzewczej polega na montażu rurki instalacyjnej w wykutej w podłodze bruździe oraz rozłożeniu maty na zagruntowanej podłodze. Mata przyklei się do podłoża. Na macie rozprowadza się warstwę kleju lub masy samopoziomującej. Następnie można układać płytki.

Mata powinna być rozłożona w równych odstępach i w bezpiecznej odległości od stałych elementów wyposażenia. Może też być rozłożona na istniejącej już podłodze, wówczas jeśli trzeba wykonać izolację między matą a kablem grzewczym, stosuje się np. cienką wylewkę betonową lub płytę kartonowo – gipsową. Można ciąć siatkę maty, ale nie kabel – w ten sposób można ją dopasować do wielkości powierzchni. Instalacja jest sterowana automatycznie, dzięki czemu można dostosować do indywidualnych potrzeb wysokość temperatury i czas ogrzewania pomieszczenia.

Wszystkich zainteresowanych systemami ogrzewania podłogowego zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania. Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z innymi wpisami na naszym blogu, np. dotyczącym podłogówki elektrycznej w łazience czy domu bez kotłowni.

maty grzejne

maty grzejne


tags: automatyka podłogowa instalacja grzewcza kompletny system instalacyjny maty do ogrzewania podłogowego maty grzejne maty grzewcze ogrzewanie podłogowe podłogówka
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas: