Mity o ogrzewaniu podłogowym

posted: 6 grudnia, 2017

Ogrzewanie podłogowe jest dostępne na rynku instalacji grzewczych od wielu lat. Jako system ogrzewania ma bardzo wiele zalet i korzyści o czym przekonało się już wielu naszych klientów. Nie stoi zatem na przeszkodzie aby rozwiać pewne wątpliwości z którymi jako producent ogrzewania podłogowego i systemów grzewczych stykamy się praktycznie każdego dnia w kontaktach z naszymi klientami.

Wątpliwości może być wiele dotyczących prawidłowego montażu, właściwego doboru do technologii budynku i źródła ciepła, poprawności jego układania aby podłogówka działała sprawnie, akcesoriów wykorzystywanych do jego montażu. Nasz ekspert na filmie poniżej wyjaśnia wszelkie wątpliwości z tym związane.

Najbardziej typowe mity dotyczące ogrzewania podłogowego

 

Docelową podłogą mogą być tylko płytki

Płytki na ogrzewanie podłogowe, ze względu na niski opór cieplny są najlepszym materiałem jako podłoga docelowa, którą stosuje się na ogrzewanie podłogowe wodne. Nie oznacza to jednak że płytki są jedynym dopuszczalnym materiałem. Przy odpowiednio zaprojektowanej instalacji ogrzewania, odpowiednim współczynniku przewodzenia ciepła panele czy podłogi drewniane również spełnią swoją rolę. Ze względu na szerzący się trend ogrzewania podłogowego producenci paneli czy podłóg drewnianych znacznie poszerzają swój asortyment, skłaniając się tym ku podłogówce.

Jeśli podłogówka to tylko w domu jednorodzinnym

Ogrzewanie podłogowe można zainstalować zarówno w domu jednorodzinnym – mamy tu na myśli system tradycyjny z wylewką betonową, jak i w mieszkaniach czy wiekowych kamienicach. Tu z pomocą przychodzi tzw. system suchy – bezwylewkowy. Polega on na układaniu specjalnych płyt (styropianowych lub z włókna drzewnego) w z folią aluminiową lub blaszkami aluminiowymi rozprowadzającymi ciepło po całej powierzchni podłogi. Następnie w zależności od docelowej podłogi układamy specjalny podkład i kładziemy docelową podłogę. System ten cechuje się niską wysokością oraz małym ciężarem, także idealnie nadaje się do każdego mieszkania.

Podłogówka jest droższa niż grzejniki

Koszty instalacji wodnego ogrzewania podłogowego są porównywalne do kosztów wykonania instalacji grzejnikowej. Co więcej, podłogówka w eksploatacji jest o ok. 30% tańsza od grzejników i o 60% tańsza od ogrzewania elektrycznego. Chcesz się o tym przekonać porozmawiaj z naszymi doradcami i poznaj koszty instalacji ogrzewania podłogowego dopasowanego do Twojego domu!

 

Podłogówka długo się nagrzewa

Z pewnością minusem ogrzewania podłogowego jest przede wszystkim duża bezwładność – długo się nagrzewa i wolno stygnie. Jednak tu z pomocą przychodzi system „suchy” (wspomniany wyżej). Z racji braku wylewki, czyli braku bezwładności reakcja ogrzewania podłogowego na zmianę temperatury powietrza w pomieszczeniu to już 15 minut, co przy dzisiejszym „szybkim” trybie życia jest bardzo wygodne.

Ogrzewanie podłogowe jest niezdrowe

Ogrzewanie podłogowe działa na zasadzie promieniowania, w przeciwieństwie do grzejników działających na zasadzie konwekcji, czyli ruchu powietrza. Jest ono więc idealne dla alergików – w pomieszczeniu, w którym zainstalowana jest podłogówka, nie unosi się kurz. Dodatkowo ogrzewanie podłogowe zapobiega powstawaniu wilgoci w ścianach, co zmniejsza prawdopodobieństwo pojawienia się chorobotwórczych grzybów. Powszechna jest opinia, że podłogówka powoduje efekt ciężkich nóg – w przypadku odpowiednio zaprojektowanej i wykonanej instalacji ogrzewania podłogowego nie ma możliwości pojawienia się tego problemu. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej jak działa ogrzewanie podłogowe zapraszamy do KONTAKTU.

Ogrzewania podłogowego nie można łączyć z ogrzewaniem grzejnikowym

Przy dobrze zaprojektowanym oraz wyregulowanym układzie i instalacji grzewczej nie ma żadnych przeciwwskazań łączenia ogrzewania podłogowego z grzejnikami. Bardzo popularne staje tzw. „dogrzanie” podłogi w łazience czy kuchni. W tym wypadku bez problemu możemy podłączyć pętle ogrzewania podłogowego do istniejącej instalacji za pomocą zaworu RTL – zawór ograniczenia temperatury powrotu. Na naszym BLOGU dowiesz się jak działa zawór RTL oraz jak wykonać jego montaż.

 

Poniżej możesz obejrzeć film, na którym w tym temacie wypowiada się ekspert-instalator:

Mity o Ogrzewaniu Podłogowym

 

Wybierz sprawdzone rozwiązania do ogrzewania domu, budynku, mieszkania. Opracowaliśmy kompletne systemy grzewcze przeznaczone do różnych budynków na różne powierzchnie. Jeżeli chcesz obniżyć koszty ogrzewania swojego mieszkania w okresie zimowym wybierz gotowe i sprawdzone rozwiązanie Sander System. Pomożemy Wam dopasować je do źródła zasilania, powierzchni, możliwości technicznych budynku oraz do Waszego budżetu.

Wykorzystaj Formularz Darmowej Wyceny umieszczony na naszej stronie internetowej. Każde nasze ogrzewanie współpracuje z aplikacją WUNDA SMART dzięki czemu uzyskasz dodatkowo możliwość sterowania temperaturą domu online w dowolnym czasie i w łatwy sposób poprawisz komfort cieplny swojego mieszkania.

 

Kompletne Instalacje Grzewcze Sander System
Elektryczne Ogrzewanie Podłogowe, Podłogówka Wodna, Ogrzewanie Ścienne

ogrzewanie podłogowe tradycyjne ogrzewanie podłogowe suche ogrzewanie podłogowe elektryczne ogrzewanie ścienne chłodzenie sufitowe

 


tags: fakty i mity o ogrzewaniu podłogowym jakie panele na ogrzewanie podłogowe Mity o ogrzewaniu podłogowym ogrzewanie podłogowe a zdrowie ogrzewanie podłogowe opinie użytkowników ogrzewanie podłogowe opinie użytkowników i instalatorów ogrzewanie podłogowe panele czy płytki panele pod ogrzewanie podłogowe cena płytki na ogrzewanie podłogowe
może Cię równieź zainteresować:
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Rzeczna 8/5, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Rzeczna 11, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
Oddział Przeworsk: ul. Głęboka 34, 37-200 Przeworsk
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności