Montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego

posted: Kwiecień 12, 2018

Montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego

Elektryczne ogrzewanie podłogowe można zainstalować w domu jednorodzinnym i w mieszkaniu w bloku. Montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego wiąże się z wykonaniem dokładnego planu i analizą warunków w danym pomieszczeniu. Poza instalacją ogrzewania podłogowego konieczne będzie także odpowiednie ustawienie temperatury.

Jak zainstalować ogrzewanie podłogowe elektryczne?

Montaż elektrycznej podłogówki wymaga działania fachowca – instalatora. Na podstawie dokładnego planu pomieszczenia rozmieści odpowiednio maty grzewcze lub kable. Prace wymagają wykonania bezpiecznej izolacji oraz zabezpieczenia kabli. Przed położeniem podłogi wszystko musi wyschnąć, a do tego jest potrzebny czas – w zależności od rodzaju użytych materiałów może to być okres do kilku tygodni. Pierwsze uruchomienie systemu wymaga też odpowiedniego postępowania i sprawdzania jak działa. Kolejnym etapem jest ustawianie temperatury, co może potrwać nawet przez cały sezon grzewczy. Wpływa na to przede wszystkim zmienna aura, ale też indywidualne wymagania domowników. Do tego dochodzą dodatkowe urządzenia, które mogą okazać się przydatne, czy wręcz niezbędne do lepszego funkcjonowania systemu ogrzewania podłogowego. Mogą to być różnego rodzaju sterowniki, regulatory, czy aplikacje pozwalające na precyzyjne ustawianie czasu i wysokości grzania.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe – Umów się na montaż!

montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego

montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego

Komu zlecić instalację ogrzewania podłogowego?

Montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego nie jest sprawą prostą. Prawidłowe wykonanie instalacji to podstawa jej sprawnego funkcjonowania. Wszystkie rady, jakie mogą uzyskać domownicy, wykonanie poprawek, a także późniejsze dodawanie kolejnych elementów systemu usprawniających jego pracę to zadanie fachowców i im powinno powierzać się wykonywanie tego typu prac. Wadliwe wykonanie instalacji skutkować może nie tylko nieefektywnym działaniem systemu, ale też zniszczoną podłogą i koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów związanych z poprawkami i remontem. Jeśli jesteś zainteresowany instalacją elektrycznego ogrzewania podłogowego to skontaktuj się z naszym biurem. Oferujemy fachowe doradztwo i darmową wycenę!

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z innymi tematami poruszonymi na naszym blogu, m.in. pobór mocy elektrycznej podłogówki czy dlaczego warto wybrać ogrzewanie podłogowe.


tags: elektryczna podłogówka elektryczne ogrzewanie podłogowe montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego ogrzewanie podłogowe podłogówka
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas: