Ogrzewanie domu po uchwale antysmogowej

posted: Październik 28, 2016

Sejmik województwa małopolskiego uchwalił ustawę antysmogową, która będzie obowiązywała od 1 września 2019 roku. W tym czasie, czyli przez najbliższe 3 lata, mieszkańcy Krakowa muszą wymienić piece węglowe, a także zmienić opał z paliw stałych (jak węgiel, drewno czy ekogroszek) na te bardziej sprzyjające środowisku naturalnemu. Paliwami stałymi nie będzie można palić również w kominkach.

Powyższe obostrzenia są jedynym rozwiązaniem umożliwiającym pozbycie się smogu z miasta. Fakt ten dotyczy tego, że węgiel jest głównym czynnikiem powodującym zanieczyszczenie. Departament środowiska przeprowadził stosowne badania, po czym stwierdził, że około 40% pyłu w powietrzu wytwarzana jest przez piece węglowe.

Chcąc przestrzegać wymogi nowej ustawy antysmogowej, należałoby postawić na ekologiczne ogrzewanie domu. W tym celu oprócz wyboru odpowiedniego kotła grzewczego oraz opału, warto przemyśleć dobór instalacji grzewczej (jak ekologiczna i ekonomiczna podłogówka). Co ciekawe, odpowiednio dobrane rozwiązanie grzewcze może w ekologiczny i ekonomiczny sposób służyć przez długie lata, zarówno w domach, jak i mieszkaniach. Wystarczy zgłosić się po pomoc specjalisty, by nie tylko w energooszczędny i efektywny sposób ogrzewać dom, ale również przestrzegać prawa.

Ekopozytywny bohater

Firma Sander angażuje się w poszerzenie świadomości społecznej dotyczącej zjawiska smogu. Jednym z kierunków naszej działalności jest strona sanderman.pl, gdzie internauci znaleźć mogą scenki z życia superbohatera chroniącego Kraków przed okrutnym przeciwnikiem, Lorgem Smoggerem oraz jego wysłannikami – Czad Komando. Ta historia opowiedziana z przymrużeniem oka, odnosi się do obecnej sytuacji w stolicy województwa małopolskiego i najświeższych wydarzeń politycznych. Zapraszamy do poznania Sander-Mana i kontaktu z naszym biurem.

Wybierz energooszczędne ogrzewanie podłogowe i zostań Sander-Manem! Walcz o poprawę jakości powietrza w Krakowie.


tags: ekologiczna podłogówka ekologiczne ogrzewanie ogrzewanie domu ogrzewanie domu kraków ogrzewanie podłogowe ogrzewanie podłogowe kraków podłogówka podłogówka kraków smog
może Cię równieź zainteresować:
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas: