Ogrzewanie podłogowe suche

posted: Wrzesień 14, 2018

Ogrzewanie podłogowe staje się coraz popularniejszą formą ogrzewania domów i mieszkań, a także dogrzewania niektórych pomieszczeń. Różne możliwości montażu podłogówki umożliwiają dobór najwłaściwszej metody montażu podłogówki w danym pomieszczeniu, mają też wpływ na czas trwania prac montażowych. Ogrzewanie podłogowe suche polecane jest szczególnie do pomieszczeń, w których planuje się położenie podłogi drewnianej.

Ogrzewanie podłogowe suche – zalety

suche ogrzewanie podłogowe

suche ogrzewanie podłogowe

Sucha podłogówka ma wiele zalet. Wykorzystuje przestrzenie międzylegarowe, co umożliwia swobodne rozszerzanie się rur, co z kolei skutkuje brakiem możliwości uszkodzeń podłogi i sytemu grzewczego. Podłogówka w systemie suchym nie wymaga prac ingerujących w ściany, czy podłogę (wiercenia otworów). System nie ogranicza możliwości aranżacji powierzchni podłogi. Nie ma na niego także wpływu ciężar konstrukcji budynku, czy mebli. Podłogówka w technologii suchej zabudowy stosowana jest w nowym i w starszym budownictwie. Można wykonywać ją również podczas renowacji budynków. Nie wymaga wygrzewania posadzki, nie obciąża stropów. Ogrzewanie podłogowe metodą suchą jest montowane szybko, pozwala na zaoszczędzenie co najmniej 60% czasu. Jest też bezpiecznym dla budynku rozwiązaniem, a dla użytkowników mieszkania czy domu komfortową formą generowania ciepła.

Układanie suchej podłogówki

Ogrzewanie podłogowe suche można instalować pod podłogą na gruncie i na piętrze. Podłoga ogrzewana tą metodą ma minimalną bezwładność cieplną, co oznacza, że łatwo jest regulować jej temperaturę, szybciej reaguje na sterownik. Brak konieczności wygrzewania powoduje, że na konstrukcji można natychmiast układać podłogę i od razu ją używać. Lekkość instalacji to duży atut, gdyż można układać ją w każdym pomieszczeniu. Rury układa się w płytach systemowych wykonanych z lekkich materiałów (1metr kwadratowy wykonanej podłogi waży do 20 kg). Wysokość suchego ogrzewana podłogowego jest niewielka, sięga zaledwie do 3 cm.

Zobacz również: mokre ogrzewanie podłogowe, podłogówka a sen.


tags: ogrzewanie podłogowe
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas: