Ogrzewanie podłogowe w suchej zabudowie Podkarpacie

posted: Listopad 2, 2016

Witamy po dłuższej przerwie od umieszczania na naszym blogu wpisów związanych tematycznie z realizacjami ogrzewania podłogowego. 😉 Zgodnie z obietnicą przybliżamy parę faktów na temat ogrzewania podłogowego w suchej zabudowie. Tym razem odzwierciedleniem naszych słów będą zdjęcia z realizacji podłogówki na Podkarpaciu.

Tego typu instalacje bazują na frezowanych w odpowiedni wzór płytach z różnych materiałów oraz o różnych grubościach, które przykleja się pod podłogi. We wyfrezowane otwory osadza się elementy transmisyjne – najczęściej profile z blachy aluminiowej; ale również istnieją wersję, gdzie cała płyta powleczona jest folą aluminiową. Kolejnym etapem jest osadzenie rury. I gotowe!!

Po instalacji ogrzewania podłogowego w suchej zabudowie można od razu kłaść podłogę docelową (glazura, panele laminowane itp.) bez wylewki betonowej.

Zalety ogrzewania podłogowego w suchej zabudowie?

  • Ograniczona do minimum bezwładność cieplna z czego wynika łatwość w sterowaniu.
  • Szybkość montażu.
  • Brak konieczność wygrzewania.
  • Lekkość konstrukcji podłogi.
  • Przez powyższe właściwości każdy może wykonać taką podłogówkę przy remontach w domu na poddaszach, kamienicach i wielu innych miejscach gdzie wylewka betonowa nie ma miejsca bytu.

Zdjęcia pochodzą z jednej z naszych inwestycji na Podkarpaciu – w tej realizacji ukazana jest płyta akustyczna tłumiąca drgania i wyciszająca pomieszczenia pomiędzy kondygnacjami.

Suchy system ogrzewania podłogowego Systemy grzejne Rzeszów
Podłogówka Rzeszów Ogrzewanie podłogowe Podkarpacie
Ogrzewanie podłogowe w suchej zabudowie Montaż ogrzewania podłogowego Rzeszów

Jesteście zainteresowani tego typu instalacjami i lubicie nowoczesne rozwiązania? Zapraszamy do kontaktu z nami!


tags: blacha aluminiowa montaż ogrzewania podłogowego ogrzewanie podłogowe ogrzewanie podłogowe podkarpacie ogrzewanie podłogowe w suchej zabudowie podłogówka podłogówka podkarpacie suchy system ogrzewania podłogowego systemy grzejne
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas: