Podłogówka bez wylewki

posted: Lipiec 8, 2019

podłogówka bez wylewki

Ogrzewanie podłogowe ma wszechstronne zalety, które czynią go jednym z najlepszych, i zyskujących w ogromnym tempie na popularności systemów grzewczych w Polsce. Korzyści jakie uzyskuje użytkownik instalacji cieplnej podłogowej pozwalają nie tylko na otrzymanie pełnego komfortu cieplnego, przy stosunkowo niskich nakładach finansowych, ale także na zaprojektowanie estetycznego i przytulnego pomieszczenia o wysokiej higieniczności. Co więcej, lekkie ogrzewanie podłogowe, jak każde inne ogrzewanie pozwala na zminimalizowanie zjawiska konwekcji, czyli unoszenia się ciepła do góry, co jednocześnie powoduje unoszenie się drobinek kurzu, roztoczy i cząsteczek alergennych. Podłogówka stanowi wiec system grzewczy idealny dla alergików, astmatyków i osób z problemami oddechowymi.

Podłogówka bez wylewki

Niestety ogrzewanie podłogowe w jego najpopularniejszej formie – ogrzewania wodnego nie jest możliwe do montażu w każdym domu. Przewody grzewcze w systemie mokrej podłogówki musza być zatopione w grubej warstwie wylewki co sprawia, że stropy o ograniczonej nośności eliminują możliwość założenia tego typu ogrzewania. Także domy w starym typie nie pozwalają na łatwe i bezproblemowe założenie wodnej podłogówki. Wyjściem z takiej sytuacji jest podłogówka bez wylewki. W jaki sposób możliwe jest zamontowanie ogrzewania z przewodami grzewczymi w podłodze bez wylewki?

Ogrzewanie podłogowe na legarach

Ogrzewanie podłogowe bez wylewki czyli tzw. Lekka podłogówka sprowadza się do zamontowania przewodów grzewczych w systemie legarów, które tworzą pustą sferę miedzy przewodami, a zewnętrzną warstwa podłogi. Podłogówka bez wylewki jest przede wszystkim lekka, co sprawia, że może być montowana na poddaszach bądź na stropach o niskiej nośności. Niestety, podobnie jak ogrzewanie wodne montowane w systemie mokrym, wymaga ona dodatkowych centymetrów podłogi, więc przy ograniczonych możliwościach kubaturowych, takie rozwianie także odpada. Najmniejsze różnice w podniesieniu podłogi zapewni z kolei ogrzewanie podłogowe elektryczne. Jest ono najmniej skomplikowane w montażu oraz bardzo lekkie, podobnie jak system suchy, gdyż wylewka potrzebna do jego instalacji jest bardzo cienka.


tags: ogrzewanie podłogowe podłogówka bez wylewki
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas: