Podłogówka elektryczna w łazience

posted: Marzec 13, 2018

Podłogówka elektryczna w łazience

Elektryczne ogrzewanie podłogowe w ostatnich latach staje się popularnym rozwiązaniem stosowanym w domach jednorodzinnych i mieszkaniach. Można stosować je w całym domu, ale częściej instaluje się go w wybranych pomieszczeniach jak łazienka, kuchnia czy salon. Ogrzewanie podłogowe tylko w łazience umożliwia swobodne korzystanie z pomieszczenia bez względu na porę roku i pogodę. Elektryczna podłogówka do łazienki to rozwiązanie, które wymaga planu i pracy dobrego fachowca.

elektryczna podłogówka rzeszów

elektryczna podłogówka rzeszów

Ogrzewanie podłogowe elektryczne pod płytki dobrze się sprawdza, gdyż są one dobrymi przewodnikami ciepła. Wówczas podłoga nagrzewa się szybko i dobrze oddaje ciepło – a to największa zaleta tego typu ogrzewania. Podłogówka elektryczna w łazience może być zainstalowana zarówno w bloku, jak i w domu wolnostojącym. Wymaga odpowiedniego rozmieszczenia kabli, które nie instaluje się pod meblami, czy urządzeniami, takimi jak szafa, czy wanna. Trzeba się także liczyć z tym, że podłoga stanie się nico „grubsza”, a proces wysychania i uruchamianie instalacji zajmuje kilka tygodni.

Zalety elektrycznej podłogówki w łazience

Podłogówka elektryczna w łazience sprawdza się jako dodatkowe ogrzewanie zwłaszcza w okresie zimowym. Zalety podłogówki elektrycznej w łazience to przede wszystkim komfort korzystania z pomieszczenia. Nagrzana podłoga w łazience daje możliwość swobody chodzenia po niej bosymi stopami, nagrzewa pomieszczenie, przez co można do woli zażywać kąpieli w dobranej do swoich potrzeb temperaturze. Takie rozwiązanie sprawdza się bardzo dobrze w przypadku kąpieli małych dzieci, które wymagają stworzenia odpowiednich warunków. Ogrzewanie podłogowe elektryczne jest w pełni zautomatyzowane, zatem to od właściciela mieszkania zależy wysokość temperatury w łazience i czas jej nagrzewania. Ustawienie temperatury wymaga indywidualnego podejścia do problemu i wybrania najkorzystniejszego rozwiązania.

Jeśli poszukujesz sprawdzonego systemu elektrycznego ogrzewania podłogowego, to skontaktuj się z nami! Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z innymi wpisami na naszym blogu, dotyczącymi tematów takich jak: dom hybrydowy czy dom bez kotłowni.

Elektryczna podłogówka do łazienki

Elektryczna podłogówka w łazience

Elektryczna podłogówka w łazience


tags: automatyka podłogowa cena ogrzewania podłogowe ciepło w domu bez grzejników dom z ogrzewaniem podłogowym elektryczne ogrzewanie podłogowe ogrzewanie elektryczne ogrzewanie podłogowe w łazience podłogówka do łazienki podłogówka w łazience
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas: