Projekt systemu inteligentny dom

posted: Grudzień 5, 2018

System smart home to coraz bardziej zyskujący na popularności projekt usprawniający sterowanie systemami domowymi. Wygoda, a raczej zdecydowany komfort jaki daje użytkownikom budynku dobrze przeprowadzony projekt inteligentnego budynku sprawiają, iż zwolennicy takich systemów stają się coraz liczniejszą grupą inwestorów. Na popularność systemów smart home mają wpływ nie tylko wszechstronne korzyści, na czele z komfortem użytkowania systemów domowych takich jak sieć, energetyczna, oświetleniowa, grzewcza czy systemy audio-wideo, alarmowe i monitoring, ale i niższe koszty eksploatacyjne budynku. Równocześnie pozytywem nie do przecenienia jest stosunkowo niski koszt zakupu i montażu systemów smart home, oscylujący w granicach 1000-2000 zł za najbardziej podstawową wersję całego pakietu.

Projekt systemu inteligentny dom

projekt systemu inteligentny dom

projekt systemu inteligentny dom

Do kosztów koniecznych do poniesienia na zakup systemu smart home należy doliczyć cenę jaką trzeba wydać na plan systemu inteligentnego domu. Nie są to kwoty małe, ale niestety konieczne, jeśli chcemy aby system działał wydajnie i sprawnie. Automatyka tego typu przetwarza informacje zbierane z czujników umieszczonych wewnątrz i na zewnątrz budynku i przetwarza je na informacje dostarczane użytkownikowi.

Projekt systemu inteligentny dom czyli de facto systemy zarządzania budynkiem przy wykorzystaniu zaawansowanych technologii powinien być szczegółowo i dokładnie zaplanowany i przeprowadzony. Niestety samodzielne projektowanie takiej sieci może prowadzić do problemów w użytkowaniu i zwiększenia awaryjności systemu. Dlatego też plan smart home oparty o system czujników i detektorów zintegrowany z całym układem zarządzającym ogólną instalacją koniecznie musi być opracowany przez osoby doświadczone i mające wiedzę z zakresu projektów smart home.

Oszczędzając na kosztach ponoszonych na projekt systemu inteligentny dom można doprowadzić do sytuacji, w której system zamiast usprawniać codzienne funkcjonowanie, skutecznie go utrudni, lawinowo nawarstwiając problemy i generując zamiast oszczędności- straty.

Zobacz również: ogrzewanie podłogowe na legarach, czym ogrzać dom w 2019 roku?


tags: inteligentny dom Smart home
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas: