Rodzaje ogrzewania płaszczyznowego

posted: 8 sierpnia, 2019

Ogrzewanie płaszczyznowe

Ogrzewanie płaszczyznowe to zyskujący na popularności sposób na ogrzewanie budynków, zwłaszcza mieszkalnych, ale też coraz częściej lokali usługowych, siedzib firm czy budynków użyteczności publicznej. Inwestorzy, którzy wkładają znaczne środki i siły w dany budynek starają się dobrać takie technologie grzewcze, które w najlepszy sposób pozwolą na usprawnienie korzystania z budynku, które podniosą komfort jego codziennego użytkowania, a także co dla wielu najważniejsze – pozwolą na obniżenie kosztów eksploatacji poszczególnych systemów.

Ogrzewanie płaszczyznowe podłogowe i ścienne

Jednym z typów instalacji grzewczych spełniających powyższe wymagania jest ogrzewanie płaszczyznowe. Co to dokładnie jest i jakie mamy rodzaje ogrzewania płaszczyznowego. Zasadniczo w ogrzewaniu płaszczyznowym chodzi o to, że czynnik grzewczy krąży w określonej powierzchni, np. podłogi czy ściany, a nie jest ograniczony tylko wymiarami grzejnika.

Rury grzewcze rozkłada się równomiernie na danej powierzchni, a więc rolę tradycyjnego grzejnika przejmuje cała ściana czy powierzchnia podłogi. Jeżeli nie wiesz jakie ogrzewanie podłogowe zastosować u siebie zadzwoń do nas, napisz lub skorzystaj z FORMULARZA DARMOWEJ WYCENY. Nasi eksperci podpowiedzą i pomogą dobrać najlepszy system grzewczy do Twojego budynku.

rodzaje ogrzewania płaszczyznowego

rodzaje ogrzewania płaszczyznowego

Rodzaje ogrzewania płaszczyznowego

Ogrzewanie płaszczyznowe dzieli się na ogrzewanie podłogowe, ogrzewanie ścienne. W praktyce jednak najczęściej wykorzystywana jest podłogówka, znacznie rzadziej ogrzewanie ścienne, które stanowi novum na rynku instalacji grzewczych.

Przy ogrzewaniu podłogowym rury grzewcze z krążącym w nich czynnikiem grzewczym są zatopione w podłodze i zapewniają ogrzewanie w oparciu o pracę całej powierzchni podłogi. Przy ogrzewaniu podłogowym współpracuje zarówno wylewka z zatopionymi przewodami grzewczymi, jak i pokrycie podłogi. Stąd też najbardziej polecanym materiałem zewnętrznym na podłogówkę są ceramiczne płytki bądź kamień, które to materiały najpierwej przewodzą ciepło.

Poszczególne rodzaje ogrzewania płaszczyznowego mają wiele wspólnych zalet, jak również i wad. (Zalety ogrzewania podłogowego opisaliśmy na naszym blogu). Przykładem korzyści uzyskiwanych z pracy każdego ogrzewania płaszczyznowego są znaczne oszczędności w eksploatacji systemów grzewczych w okresie jesienno zimowym, wysoka estetyka pomieszczeń pozbawionych widocznych grzejników oraz wyższy komfort użytkowania systemów grzewczych.

Ogrzewanie płaszczyznowe Sander System

Firma Sander oferuje profesjonalne ogrzewanie płaszczyznowe dla domów, mieszkań czy budynków biurowych. W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno ogrzewanie podłogowe (wodne i elektryczne), jak również ogrzewanie ścienne. Ponadto naszym klientom oferujemy również panele fotowoltaiczne, pompy ciepła czy systemy automatycznego sterowania domem Smart Home. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą ogrzewania płaszczyznowego oraz innych systemów grzewczych.

 

Systemy ogrzewania płaszczyznowego

Ogrzewanie ścienne i podłogowe

ogrzewanie podłogowe tradycyjne ogrzewanie podłogowe suche ogrzewanie podłogowe elektryczne ogrzewanie ścienne chłodzenie sufitowe

tags: ogrzewanie płaszczyznowe
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Rzeczna 8/5, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Rzeczna 11, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności