Sterowanie Podłogówką

posted: Sierpień 7, 2018

Ogrzewanie podłogowe jest coraz częściej stosowane w różnego rodzaju obiektach, zarówno w domach prywatnych, jak i w instytucjach, czy dużych halach. System podłogowego ogrzewania jest kosztowny w zakresie instalacji, ale ekonomiczny w użytkowaniu. Jednak, by koszty ogrzewania były rzeczywiście niskie, a efektywność właściwa, należy najpierw wszystko odpowiednio zainstalować, a potem wyregulować. Regulacja podłogówki powinna odbywać się w trakcie montażu. Sterowanie podłogówką odbywa się za pomocą rozdzielacza z zaworami. Przydadzą się też przepływomierze (rotametry). Regulowana powinna być temperatura podłogi i powietrza w pomieszczeniu.

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym

Sterowanie ogrzewaniem podłogowym odbywa się przez odpowiednie ustawienie regulatora źródła ciepła lub montaż zaworów. Trzeba też zamontować system regulatorów w pomieszczeniach, które pozwalają na regulację temperatury w każdym pokoju. Ma to wpływ na ilość ciepła i ilość zużytej energii. Całym systemem steruje główny termostat, który jest podłączany do pompy zestawu mieszającego. Wówczas w całym domu we wszystkich pomieszczeniach temperatura będzie taka sama.

Zestaw do sterowania podłogówką

sterowanie ogrzewaniem podłogowym

sterowanie ogrzewaniem podłogowym

Można kupić zestaw do sterowania ogrzewaniem podłogowym. W sprzedaży są różne zestawy, różnią się sposobem działania i zakresem funkcji. Można kupić np. regulatory dobowe lub tygodniowe, głowice termoelektryczne, czy listwy ogrzewania podłogowego. Wszystkie urządzenia umożliwiają sprawny i prosty sposób obsługi, możliwość dołączania kolejnych modułów, wprowadzanie zmian. Posiadają także niezbędne zabezpieczenia.

Dobry system sterowania ogrzewaniem podłogowym to lepsze użytkowanie systemu, komfort na co dzień, niższe rachunki. Sterowanie podłogówką odbywa się w pełni automatycznie. Nowoczesne centralki posiadają wiele dodatkowych funkcji takich jak automatyczne wyłączanie lub obniżanie temperatury w czasie, gdy nikogo nie ma w domu, możliwość zdalnej kontroli, czy możliwość współpracy z systemami inteligentnych domów (BMS). Niezwykle wygodne jest również sterowanie podłogówką za pomocą aplikacji na smartfona, które staje się coraz popularniejsze wśród użytkowników.

Wszystkich zainteresowanych instalacją ogrzewania podłogowego i systemami sterowania zachęcamy do kontaktu!

Zobacz również: montaż ogrzewania ściennego, ogrzewanie ścienne w mieszkaniu.


tags: dom sterowanie ogrzewaniem inteligentne sterowanie domem sterowanie ogrzewaniem podłogowym
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas: