Urządzenia Smart Home

posted: Listopad 9, 2018

Inteligentny dom to marzenie wielu mieszkańców domów i mieszkań, od kiedy tylko pierwsze wzmianki o możliwościach sterowania domem pojawiły się w książkach i filmach. Współcześnie mamy to szczęście, iż marzenie staje się rzeczywistością i to odległą zaledwie na wyciągniecie rąk. Jesteśmy w takim momencie dziejowym, iż zakup podstawowego zestawu smart home nie jest spektakularnym wydatkiem. Ceny mniej skomplikowanych systemów wahają się w granicach 1000-2000 zł, co nie jest kwota nie do przeskoczenia.

Rozbudowa systemu inteligentnego domu

smart home urządzenia

smart home urządzenia

Kolejnym ułatwieniem jest fakt, iż system ten można systematycznie rozbudowywać. Nie ma konieczności wydawania ogromnej sumy w jednym momencie na zakup skomplikowanego i pełnego systemu, można zakupić okrojony pakiet i stopniowo uzupełniać go o następne elementy. Pozwoli to nie tylko odetchnąć naszemu portfelowi, unikniemy konieczności wzięcia kredytu, mogąc stopniowo opłacać elementy z bieżących dochodów, ale także da nam czas na zapoznanie się z systemem. Możliwość swoistego testowania początkowo niezbyt rozbudowanych urządzeń smart home pozwala na zorientowanie się czego tak naprawdę potrzebujemy i oczekujemy od systemu, a w konsekwencji na dobraniu idealnych urządzeń.

Zakup jednego urządzenia smart home nie determinuje jednej, ściśle określonej linii, której musimy się trzymać. Kolejne elementy smart home możemy dobierać zgodnie z własnymi upodobaniami, nawykami i stylem życia i dopasowywać je tak, aby maksymalizować wygodę użytkowania.

Urządzenia smart home

Co więc wchodzi w skład podstawowego systemu smart home? Przede wszystkim hub, czyli tzw. bramka. Hub z kolei stanowi port do którego łączą się wszystkie pozostałe elementy systemu. To właśnie hub umożliwia stopniowe rozszerzanie zestawu o podłączanie kolejnych elementów. Dzięki jego bezprzewodowemu działaniu do podłączenia każdego pojedynczego elementu nie są potrzebne żadne przewody, a co za tym idzie nie ma konieczności przeprowadzania nawet najmniejszego remontu, a czynności takie jak kucie ścian, możemy odsunąć daleko w przeszłość. Do każdego huba można podłączyć kilka, często bardzo różnych instalacji, poszczególne czujniki, systemy monitoringu i alarmowe, a także pojedyncze, elektryczne urządzenia.

Ogrzewanie podłogowe w systemie smart home

Ogrzewanie podłogowe to jeden z rodzajów instalacji grzewczej, który doskonale nadaje się do połączenia z systemem smart home. Podłogówka sama w sobie daje bardzo duże możliwości wygodnego sterowania i oszczędności, a w połączeniu z całym systemem pozwala osiągać ogromne korzyści. Wszystkich zainteresowanych ogrzewaniem podłogowym, które można włączyć w system smart home zapraszamy do kontaktu!


tags: inteligentny dom Smart home
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas: