Wymiana systemu ogrzewania

posted: Styczeń 10, 2019

System grzewczy wykorzystywany w danym budynku to jedna z ważniejszych, wręcz fundamentalnych instalacji, zwłaszcza w Polsce gdzie okres zimowy oraz okresy przejściowe wymagają uruchomienia ogrzewania . Instalacje grzewcze to silny i bardzo prężnie rozwijający się segment rynku budowlanego, jednocześnie bardzo chłonny i łatwo przyswajający nowe technologie. Tendencję do wprowadzania nowoczesnych technik grzewczych najczęściej daje się zauważyć w nowym budownictwie, ale spora część właścicieli już istniejących obiektów, chętnie wymienia posiadane już instalacje, zastępując je oszczędniejszymi, bardziej wydajnymi czy też bezpieczniejszymi dla środowiska urządzeniami.

Wymiana systemu grzewczego

wymiana systemu ogrzewania

wymiana systemu ogrzewania

Ewentualna wymiana systemu grzewczego to działanie o różnorodnym zakresie. Przeprowadzana wymiana systemu grzewczego może zostać ograniczona jedynie do wymiany na nowy kocioł grzewczy, przy jednoczesnym pozostawieniu tego samego typu paliwa. Wymiana instalacji może też sprowadzać się do wymiany kotła na korzystający z innej formy paliwa, np. pieca opalanego drewnem na piec zasilany gazem. Modernizacja systemu grzewczego może być też całościowa i wtedy do czynienia będziemy mieć z zastąpieniem całej instalacji grzewczej, wraz z grzejnikami, regulatorami temperatury itp. na nowsze elementy. Świetnym przykładem na takiej sytuacji, coraz bardziej popularnej w polskich domach starego typu jest wymiana tradycyjnych systemów centralnego ogrzewania z klasycznymi grzejnikami żebrowanymi na system ogrzewania podłogowego zasilanego gazem. Od tego jak daleko sięga zaplanowana modernizacja, uzależniony jest stopień skomplikowania prac modernizacyjnych oraz późniejsze koszty.

Jakie ogrzewanie wybrać?

Ogrzewanie domu, zwłaszcza w sezonie zimowym to istotny problem każdego właściciela mieszkalnych budynków wolnostojących. To, jakie ogrzewanie wybrać, będzie definiowało wiele późniejszych kroków i pociągało za sobą istotne konsekwencje.  Pozostając przy klasycznym i do tej pory najbardziej rozpowszechnionym ogrzewaniu drewnem lub węglem decydować się będziemy na ciągłą dodatkową pracę przy przygotowaniu potrzebnego paliwa oraz stałej kontroli funkcjonowania pieca na paliwo stałe. Plusem posiadania tradycyjnego rozwiązania grzewczego będzie jednak zyskanie oszczędności finansowych, na które większość właścicieli liczy. Z kolei zmiana systemu grzewczego, na zasilany np. gazem znacznie podwyższy komfort użytkownika, ale jednocześnie podniesie koszty eksploatacji, co niekoniecznie będzie mile postrzegane. Przy wymianie systemu grzewczego warto wziąć pod uwagę instalację ogrzewania podłogowego, która zarówno pod względem instalacji, jak i eksploatacji jest oszczędna i zapewnia jeden z najwyższych komfortów użytkowania. Jej szerokie zalety dają nie tylko poczucie bezpieczeństwa, dogodność aranżacji, ale pozwalają również na uzyskanie niższych rachunków sezonowych za ogrzewanie. Wszystkich zainteresowanych montażem podłogówki zachęcamy do kontaktu z naszym biurem!


tags: Wymiana systemu ogrzewania
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas: