Jakie ogrzewanie domu jest najtańsze w 2022 roku?

posted: 14 września, 2022

Jakie ogrzewanie domu jest najtańsze w 2022r

Prognozy rachunków za ogrzewanie budynków na sezon grzewczy 2022/2023 są bezlitosne. Stale rosnące ceny za opał nie pozostawiają złudzeń, że będzie lepiej. Na pierwszy rzut oka widać też widać ogromną różnicę ponoszonych kosztów pomiędzy nowoczesnymi źródłami ciepła, a tradycyjnym ogrzewaniem. Najstarsze piece są najdroższe w eksploatacji, a przy tym najbardziej szkodzą środowisku.

Ranking instalacji grzewczych i źródeł ciepła 2022r

 

Ogrzewanie podłogowe z pompą ciepła

Grafika przedstawia ranking cen za ogrzewanie roczne. Są to dane wyliczone dla domu o powierzchni 150 m2 z 4 mieszkańcami. Raport ten został stworzony na podstawie badań Polskiego Alarmu Smogowego.  Badania dotyczą rozpoczynającego się wkrótce sezonu grzewczego – pokazują, ile średnio kosztuje ogrzanie domu w ciągu roku z wykorzystaniem różnych źródeł energii.

Wśród wymienionych sposobów ogrzewania domu do 150 m.kw najlepiej wypada połączenie ogrzewania podłogowego z gruntową i powietrzną pompą ciepła.

Tanie ogrzewanie budynków w 2022r

My również rekomendujemy te systemy ogrzewania jako najbardziej ekologiczne i ekonomiczne w działaniu do ogrzewania domu. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o systemach i instalacjach ogrzewania Sander w tym pompie ciepła i ogrzewaniu podłogowym wodnym w technologii suchej lub mokrej zapraszamy do KONTAKTU lub wykorzystaj FORMULARZ DARMOWEJ WYCENY OGRZEWANIA na naszej stronie.

 


tags: dom z ogrzewaniem podłogowym tanie ogrzewanie tanie ogrzewanie domu tanie ogrzewanie domu jednorodzinnego
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Rzeczna 8/5, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Rzeczna 11, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności