System Chłodzenia Sufitowego

Chłodzenie sufitowe Sander Ceiling Panel tworzy grupa sufitowych paneli chłodzących, a w zależności od potrzeb użytkownika grzejnych. Panele chłodzenia sufitowego przeznaczone są do zabudowy w klasycznych konstrukcjach stropów podwieszanych. Chłodzenie sufitowe można stosować zarówno w nowym budownictwie jak i przy pracach remontowych, tworząc w prosty sposób efektywne powierzchnie chłodzące lub grzewcze.

Technologia Chłodzenia Sufitowego

Panele chłodzące montowane są na specjalnie przygotowanym ruszcie. Można je łatwo połączyć za pomocą szybkozłączek, maksymalna ilość paneli łączonych nie może przekraczać 4 sztuk. Instalacja chłodzenia sufitowego doskonale współgra z rewersyjną pompą ciepła. W ewentualnym ogrzewaniu sufitowym, zasilanie paneli może odbywać się przy pomocy różnych źródeł ciepła takich jak: pompa ciepła, kocioł kondensacyjnym, kocioł gazowy, kocioł opalany paliwem stałym, kocioł olejowy czy kocioł elektryczny. Podobnie jak w przypadku ogrzewania podłogowego, instalacją chłodzenia sufitowego można sterować za pomocą termostatu, umożliwia to dopasowanie temperatury paneli sufitowych do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Gdzie Zastosować Chłodzenie Sufitowe

Chłodzenie sufitowe nie wyklucza obecności różnego rodzaju żyrandoli. Warto podczas instalacji paneli chłodzących uwzględnić wcześniej miejsce, w którym planujemy umieścić oświetlenie i dopasować ułożenie elementów chłodzenia sufitowego w odpowiedni sposób. Panel chłodzenia sufitowego ma około 3 cm grubości, masz pewność, że nie obniży nadto Twojego stropu.

Nasze chłodzenie sufitowe perfekcyjnie nadaje się do przestrzeni biurowych i różnego rodzaju obszarów użyteczności publicznej. Chłodzenie sufitowe stanowi alternatywę dla tradycyjnych systemów chłodzenia pomieszczeń, takich jak klimatyzacja czy wiatraki elektryczne. Porównanie źródeł chłodzenia, znajdziesz na naszym kanale Youtube Antykaloryfer.

Zalety Chłodzenia Sufitowego

Chłodzenie sufitowe w delikatny sposób chłodzi powietrze w pomieszczeniu. Zwykłe klimatyzatory wypuszczają strumień schłodzonego powietrza w sposób punktowy, natomiast chłodzenie sufitowe promieniuje chłodem na całej swojej powierzchni. Zimna woda biegnąca w rurach chłodzenia sufitowego subtelnie wychładza powietrze, dając wrażenie przyjemnego chłodu.

Ponadto chłodzenie sufitowe jest całkowicie niewidoczne, ponieważ cała instalacja ukryta jest w panelach chłodzących. Instalacja ta nie wytwarza żadnego dźwięku w przeciwieństwie do innych urządzeń chłodzących. Mówiąc o zaletach chłodzenia sufitowego, warto pamiętać o wcześniej już wspomnianej grubości panelu chłodzącego. Nie zmniejsza on nadto wysokości pomieszczenia.

Chłodzenie sufitowe znakomicie sprawdza się w przestrzeniach biurowych i przestrzeniach użyteczności publicznej, gdzie w okresie letnim chłodzenie pomieszczenia daje wysoki komfort użytkownikom i zachęca do przebywania w nim.

 

ABY UZYSKAĆ SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ORAZ WYCENĘ, SKONTAKTUJ SIĘ BEZPOŚREDNIO Z NASZYM BIUREM!

DARMOWA WYCENA KOSZTÓW

Napisz do nas, a my bezpłatnie oszacujemy koszty chłodzenia sufitowego dla Twojego domu!

kontakt
kontakt
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Rzeczna 8/5, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Rzeczna 11, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
Oddział Przeworsk: ul. Głęboka 34, 37-200 Przeworsk
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności