Błędy w instalacji centralnego ogrzewania

posted: 9 lutego, 2021

Zapowietrzona instalacja ogrzewania podłogowego

Problemy z instalacją centralnego ogrzewania mogą przytrafić się każdemu. Warto wiedzieć dlaczego Twoje ogrzewanie podłogowe nie grzeje i jak poradzić sobie z problemem bez pomocy płatnego fachowca.

Miewasz problemy z instalacją CO? Twoja podłoga nie grzeje? Może być to spowodowane zapowietrzeniem rurociągu. Problem ten wynika z niepoprawnego odpowietrzenia rur grzewczych przez rozruchem ogrzewania.

Zapowietrzona instalacja podłogowa

Poprawnie wykonana instalacja, gwarantuje uniknięcie problemu zapowietrzenia. Minimalne ilości powietrza zbierają się w belkach rozdzielacza, który powinien być najwyższym punktem całej instalacji podłogówki. Zamontowane w nim odpowietrzniki automatyczne bądź ręczne, pozwalają na wydostanie się powietrza na zewnątrz. Mechanizm ten nie dopuszcza do zapowietrzenia instalacji.

Regulacja ustawień ogrzewania podłogowego

Kolejnym problemem z którym borykają się użytkownicy ogrzewania podłogowego są nieprawidłowe ustawienia techniczne. Jeżeli podłogówka jest zbyt chłodna, może to oznaczać, że przepływ lub temperatura wody są zbyt niskie. Wówczas wydajność grzewcza ogrzewania, nie pokrywa zapotrzebowania cieplnego danego pomieszczenia. W tym wypadku należy zwiększyć temperaturę wody oraz siłę jej przepływu. Odpowiednie wyregulowanie urządzeń sterujących, jest zatem kluczowe w prawidłowym działaniu ogrzewania podłogowego.

Więcej na temat ogrzewania podłogowego i zagadnień z nim związanych znajdziesz w pozostałych postach na naszej stronie Antykaloryfer.pl i z naszej strony internetowej www.sandersystem.pl

Masz pytania? Napisz do nas!


tags: ogrzewanie podłogowe
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
kontakt@sandersystem.pl
kontakt@sandersystem.pl
532794213
532 794 213