Ogrzewanie ścienne to rodzaj ogrzewania płaszczyznowego, który staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem grzewczym. Dzięki swoim szerokim korzyściom pozwala na większy komfort i niższą cenę eksploatacji niż w przypadku tradycyjnych grzejników na ścianę. Zazwyczaj myśląc o ogrzewaniu płaszczyznowym mamy na myśli podłogówkę, jednak istnieje drugi rodzaj ogrzewania płaszczyznowego, który również oferuje szerokie korzyści. Ogrzewanie ścienne, bo o nim mowa to system nazywany również ogrzewaniem podtynkowym niewidocznym dla oka. Posiada on wiele podobieństw do ogrzewania podłogowego, jednak występują również istotne różnice.

System ogrzewania ściennego

Ogrzewanie ścienne Sander Wall Panel stanowi grupa paneli grzewczych, a w zależności od potrzeb użytkownika chłodzących. Panele przeznaczone są do instalacji ścian w technologii suchej zabudowy. Można stosować je zarówno w nowym budownictwie z cegły, domach drewnianych, domach konstrukcji szkieletowej jak i przy pracach remontowych w starych budynkach, tworząc w prosty sposób efektywne powierzchnie grzewcze lub chłodzące.

Technologia ogrzewania podtynkowego

Jako materiał bazowy paneli ogrzewania ściennego wykorzystano płyty gipsowo-włókininowe Fermacell. Połączenie paneli grzewczych między sobą, można wykonać za pomocą szybkozłączek. Ogrzewanie ścienne jest instalacją grzewczą, która współgra z różnymi źródłami ciepła takimi jak: pompa ciepła, kocioł kondensacyjny, kocioł gazowy, piec opalany paliwem stałym, kocioł olejowy czy piec elektryczny. Podobnie jak w przypadku ogrzewania podłogowego, instalacją podtynkową można sterować za pomocą termostatu, umożliwia to dopasowanie temperatury ścian grzewczych do indywidualnych potrzeb.

Gdzie Zastosować Ogrzewanie Ścienne?

Pewnie zastanawiasz się czy ogrzewanie ścienne i ciepłe ściany mogą służyć jako nośnik mebli? Oczywiście! Panele ścienne grzejne posiadają zakreskowane miejsca, które sugerują gdzie znajduje się rura grzewcza. Przed pomalowaniem ścian, warto zaznaczyć bezpieczne miejsca. Panel gipsowo-włókninowy jest w stanie utrzymać kilkanaście kilogramów. Można je stosować do każdego rodzaju ścian nośnych, działowych, na skosach.

Zalety Ogrzewania Ściennego

Ogrzewanie ścienne znakomicie sprawdzi się w przestrzeni biurowej, jak i prywatnej, w domach jednorodzinnych, budynkach mieszkalnych wielorodzinnych i w obszarze użyteczności publicznej. Ogrzewanie ścienne domu stanowi alternatywę dla tradycyjnych systemów ogrzewania. Jest niewidoczne i podobnie jak ogrzewanie podłogowe poprawia funkcjonalność pomieszczeń (brak grzejników na ścianach). Nie ogranicza nas również w doborze materiału na posadzkę.

Ogrzewanie ścienne podobnie jak podłogowe staje się coraz bardziej popularnym systemem grzewczym w nowoczesnym budownictwie. Jest bardzo ekonomiczne i efektywne w użytkowaniu. Podobnie jak podłogówka jest ogrzewaniem przyjaznym dla alergików. W okresie letnim instalacja ogrzewania ściennego może być również wykorzystywana do chłodzenia pomieszczeń. Aby działała efektywnie nie należy stosować na niej zabudowy meblowej.

Ścienne ogrzewanie Sander może tak jak pozostałe systemy grzewcze współpracować z ogrzewaniem podłogowym i automatyką do sterowania temperaturą domu WUNDA SMART. Dzięki temu przy użyciu smartfona możesz z dowolnego miejsca ustawiać i kontrolować temperaturę w budynku oraz w każdym pomieszczeniu osobno. Zobacz film z montażu ogrzewania ściennego na naszym kanale YouTube Antykaloryfer.

 

Aby uzyskać szczegółowe informacje oraz wycenę ogrzewania ściennego, skontaktuj się z naszym biurem!

DARMOWA WYCENA KOSZTÓW

Napisz do nas, a my bezpłatnie oszacujemy koszty ogrzewania ściennego dla Twojego domu!

kontakt
kontakt
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Rzeczna 8/5, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Rzeczna 11, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
Oddział Przeworsk: ul. Głęboka 34, 37-200 Przeworsk
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności