Płaszczyznowe ogrzewaniem domu to coraz popularniejsze rozwiązanie, które dzięki swoim szerokim korzyściom pozwala na większy komfort i niższą cenę eksploatacji niż w przypadku tradycyjnych grzejników na ścianę. Zazwyczaj myśląc o ogrzewaniu płaszczyznowym mamy na myśli podłogówkę, jednak istnieje drugi rodzaj ogrzewania płaszczyznowego, który również oferuje szerokie korzyści. Ogrzewanie ścienne, bo o nim mowa to system nazywany również ogrzewaniem podtynkowym. Posiada on wiele podobieństw do ogrzewania podłogowego, jednak występują również istotne różnice.

System ogrzewania ściennego

Ogrzewanie ścienne Sander Wall Panel stanowi grupa paneli grzewczych, a w zależności od potrzeb użytkownika chłodzących. Panele przeznaczone są do instalacji ścian w technologii suchej zabudowy. Można stosować je zarówno w nowym budownictwie jak i przy pracach remontowych, tworząc w prosty sposób efektywne powierzchnie grzewcze lub chłodzące.

Technologia ogrzewania podtynkowego

Jako materiał bazowy paneli ogrzewania ściennego wykorzystano płyty gipsowo-włókininowe Fermacell. Połączenie paneli grzewczych między sobą, można wykonać za pomocą szybkozłączek. Ogrzewanie ścienne jest instalacją, która współgra z różnymi źródłami ciepła takimi jak: pompa ciepła, kocioł kondensacyjnym, kocioł gazowy, kocioł opalany paliwem stałym, kocioł olejowy czy kocioł elektryczny. Podobnie jak w przypadku ogrzewania podłogowego, instalacją podtynkową można sterować za pomocą termostatu, umożliwia to dopasowanie temperatury ścian grzewczych do indywidualnych potrzeb.

Gdzie Zastosować Ogrzewanie Ścienne?

Pewnie zastanawiasz się czy ogrzewanie ścienne może służyć jako nośnik mebli? Oczywiście! Panele posiadają zakreskowane miejsca, które sugerują gdzie znajduje się rura grzewcza. Przed pomalowaniem ścian, warto zaznaczyć bezpieczne miejsca. Panel gipsowo-włókninowy jest w stanie utrzymać kilkanaście kilogramów.

Zalety Ogrzewania Ściennego

Ogrzewanie ścienne znakomicie sprawdzi się w przestrzeni biurowej, jak i prywatnej, w domach jednorodzinnych i w obszarze użyteczności publicznej. Ogrzewanie ścienne domu stanowi alternatywę dla tradycyjnych systemów ogrzewania. Zobacz film z montażu ogrzewania ściennego na naszym kanale YouTube Antykaloryfer.

 

Aby uzyskać szczegółowe informacje oraz wycenę, skontaktuj się bezpośrednio z naszym biurem!

DARMOWA WYCENA KOSZTÓW

Napisz do nas, a my bezpłatnie oszacujemy koszty ogrzewania ściennego dla Twojego domu!

kontakt
kontakt
Znajdziesz nas:
Marta Rogala
obsługa klientów indywidualnych
Tomasz Drwota
obsługa firm instalacyjnych i inwestycji
region podkarpacie
Artur Mazan
obsługa klientów indywidualnych i firm instalacyjnych
Siedziba główna: ul. Bociana 19 31-231 Kraków
Zakopiańska 56, 30-418 Kraków
aleja Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności