Płaszczyznowe ogrzewaniem domu to coraz popularniejsze rozwiązanie, które dzięki swoim szerokim korzyściom pozwala na większy komfort i niższą cenę eksploatacji niż w przypadku tradycyjnych grzejników na ścianę. Zazwyczaj myśląc o ogrzewaniu płaszczyznowym mamy na myśli podłogówkę, jednak istnieje drugi rodzaj ogrzewania płaszczyznowego, który również oferuje szerokie korzyści. Ogrzewanie ścienne, bo o nim mowa to system nazywany również ogrzewaniem podtynkowym. Posiada on wiele podobieństw do ogrzewania podłogowego, jednak występują również istotne różnice.
Ogrzewanie ścienne Sander Wall Panel stanowi grupa paneli grzewczych, a w zależności od potrzeb użytkownika chłodzących. Panele przeznaczone są do instalacji ścian w technologii suchej zabudowy. Można stosować je zarówno w nowym budownictwie jak i przy pracach remontowych, tworząc w prosty sposób efektywne powierzchnie grzewcze lub chłodzące.
Jako materiał bazowy paneli ogrzewania ściennego wykorzystano płyty gipsowo-włókininowe Fermacell. Połączenie paneli grzewczych między sobą, można wykonać za pomocą szybkozłączek. Ogrzewanie ścienne jest instalacją, która współgra z różnymi źródłami ciepła takimi jak: pompa ciepła, kocioł kondensacyjnym, kocioł gazowy, kocioł opalany paliwem stałym, kocioł olejowy czy kocioł elektryczny. Podobnie jak w przypadku ogrzewania podłogowego, instalacją podtynkową można sterować za pomocą termostatu, umożliwia to dopasowanie temperatury ścian grzewczych do indywidualnych potrzeb.
Pewnie zastanawiasz się czy ogrzewanie ścienne może służyć jako nośnik mebli? Oczywiście! Panele posiadają zakreskowane miejsca, które sugerują gdzie znajduje się rura grzewcza. Przed pomalowaniem ścian, warto zaznaczyć bezpieczne miejsca. Panel gipsowo-włókninowy jest w stanie utrzymać kilkanaście kilogramów.
Ogrzewanie ścienne znakomicie sprawdzi się w przestrzeni biurowej, jak i prywatnej, w domach jednorodzinnych i w obszarze użyteczności publicznej. Ogrzewanie ścienne domu stanowi alternatywę dla tradycyjnych systemów ogrzewania. Zobacz film z montażu ogrzewania ściennego na naszym kanale YouTube Antykaloryfer.