Jak działa pompa ciepła?

posted: 9 września, 2022

Jak działa pompa ciepła

Im chłodniej jest na zewnątrz, tym częściej pojawia się temat ogrzewania pomieszczeń. To, jak dostarczamy ciepło do naszych domów, bezpośrednio wpływa na klimat i przyrodę. Jest to  istotny argument dla świadomych użytkowników, szukających alternatywnych źródeł ciepła.

Pompy ciepła są coraz częściej wybieranym wariantem ogrzewania. Ich działanie nie wykorzystuje paliwa – co sprawia, że jest to system przyjazny zarówno dla środowiska jak i kieszeni użytkownika.

Urządzenie pobiera energię bezpośrednio z otoczenia. Pozyskuje ją z powietrza, gruntu i wody, a następnie w wyniku procesów termodynamicznych z udziałem niewielkiej ilości prądu (ok 20-25%) – zamienia w energię, która ogrzewa pomieszczenia oraz wodę w domu.

Ekologiczne chłodzenie i ogrzewanie domu

 

Pompa ciepła to nie tylko ogrzewanie – w okresie letnim można wykorzystywać ją do wydajnego i ekologicznego chłodzenia budynków.

Chociaż pierwotna inwestycja jest wyższa niż w przypadku wyboru tradycyjnych źródeł ciepła, koszty podczas użytkowania zwracają się i nie są zależne od rosnących cen paliw.

Najlepsze pompy ciepła do domu

W celu dokładnego omówienia działania, montażu oraz wyceny zakupu i instalacji pompy ciepła – zapraszamy do KONTAKTU działem handlowym lub do odwiedzenia naszych salonów z ogrzewaniem i pompami ciepła w Krakowie oraz Rzeszowie.


tags: ekologia energooszczędne ogrzewanie jak działa pompa ciepła pompa ciepła tanie ogrzewanie
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Rzeczna 8/5, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Rzeczna 11, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności