Jakie panele na ogrzewanie podłogowe?

posted: 6 lipca, 2017

Marzysz o wodnym ogrzewaniu podłogowym i pięknej podłodze? Nie wyobrażasz sobie podłogi w salonie pokrytej płytkami? Jednocześnie martwisz się, że połączenie paneli z podłogówką to nie najlepsze rozwiązanie? Internet pełen jest bzdurnych opinii na temat podłóg na ogrzewanie podłogowe. Nie musisz rezygnować z pięknej podłogi kosztem ogrzewania podłogowego. Ogrzewanie podłogowe i panele? Nie ma problemu.

Czy panele nadają się na ogrzewanie podłogowe?

Płytki ceramiczne czy kamienne bardzo dobrze przewodzą ciepło z ogrzewania podłogowego na powierzchnię posadzki, ale nie są najbardziej pożądanym rozwiązaniem w przypadku salonu czy sypialni. Pojawia się pytanie, czy panele nadają się na ogrzewanie podłogowe? Otóż zdecydowanie tak, pod warunkiem, że odpowiednio wykonamy instalację i wybierzemy podłogę, która będzie współgrać z podłogówką.

Producenci podłóg prześcigają się w produkcji posadzek, które będą odpowiednie na ogrzewanie podłogowe. W sklepach znajdziemy ogromny wybór paneli podłogowych przeznaczonych do ogrzewania podłogowego i z reguły informacja o ich parametrach znajduje się na opakowaniu. Jeśli podłoga nadaje się na ogrzewanie podłogowe, w informacjach technicznych znajdziemy odpowiednie oznaczenie.

Mokry system podłogówki a panele

Kluczem do odpowiedniej pracy podłogówki jest jej prawidłowa instalacja. Bardzo ważnym elementem jest wylewka i jej odpowiednie przygotowanie przed ułożeniem paneli. Mowa tutaj o tradycyjnym wodnym ogrzewaniu podłogowym wykonanym w technologii mokrej zabudowy czyli ze standardową wylewką. Otóż wylewka, w której zatopiony jest rurociąg musi być odpowiednio wysuszona i ogrzana. Jeśli chcesz mieć pewność, że podłoże pod panele jest odpowiednio przygotowane, powierz to zadanie fachowcom, którzy doradzą jak wykonać osuszanie.

Suchy system podłogówki a panele

W przypadku suchego systemu ogrzewania podłogowego, sprawa wygląda o wiele prościej. Rurociągi instalujemy w specjalnych płytach, które zastępują beton z systemów mokrych. Na podłogówkę w tym systemie również można ułożyć panele i montaż tego typu podłogi jest bardzo prosty i szybki. Jak zainstalować podłogówkę w systemie suchym zobaczysz w załączonym do tego wpisu filmie.

Podkład pod panele na ogrzewaniu podłogowym

Tuż pod panelami powinien znaleźć się odpowiedni podkład. Wybierz taki, który najlepiej przewodzi ciepło. Zwracaj uwagę na jego parametry techniczne, aby nie tłumił on ciepła z rurociągów. Podkłady pod panele można zakupić w każdym markecie budowlanym, z pomocą fachowców wybierzesz podkład idealny dla siebie.

O tym, że panele świetnie nadają się na ogrzewanie podłogowe świadczy grono zadowolonych użytkowników. Możesz mieć wymarzoną podłogę i nie rezygnować z podłogówki. Płytki z pewnością lepiej przewodzą ciepło, ale jeśli nie jesteś przekonany do sypialni czy salonu z ceramiczną podłogą, możesz śmiało zainwestować w panele podłogowe.

Wodne ogrzewanie podłogowe Sander, to znakomite rozwiązanie grzewcze. Skontaktuj się z nami i uzyskaj bezpłatną i niezobowiązującą wycenę podłogówki. Nasi fachowcy nie tylko przygotują dla Ciebie ofertę, ale również odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania związane z podłogówką. Możesz również uzyskać darmową wycenę ogrzewania podłogowego do swojego domu. W tym celu wykorzystaj FORMULARZ DARMOWEJ WYCENY umieszczony na naszej stronie internetowej. Dobierzemy kompletny system do twojego domu. Wszystkie nasze rozwiązania grzewcze współpracują z aplikacją umożliwiającą sterowanie temperaturą domu online.

Jakie Panele na Ogrzewanie Podłogowe

ogrzewanie podłogowe tradycyjne ogrzewanie podłogowe suche ogrzewanie podłogowe elektryczne ogrzewanie ścienne chłodzenie sufitowe

 


Poznaj naszą ofertę i dowiedz się więcej o ogrzewaniu podłogowym na naszym kanale Youtube Antykaloryfer.


tags: czy ogrzewanie podłogowe nadaje się pod panele czy panele nadają się na ogrzewanie podłogowe czy panele podłogowe mogą leżeć na ogrzewaniu podłogowym jakie panele na ogrzewanie podłogowe mokry system podłogówki ogrzewanie podłogowe ogrzewanie podłogowe wodne pod panelami ogrzewanie podłogowe wykonane w technologii mokrej zabudowy panele podłogowe a ogrzewanie podłogowe opinie podłogówka suchy system ogrzewania podłogowego suchy system podłogówki wodne ogrzewanie podłogowe
może Cię równieź zainteresować:
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Rzeczna 8/5, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Rzeczna 11, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
Oddział Przeworsk: ul. Głęboka 34, 37-200 Przeworsk
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności