Mity o ogrzewaniu podłogowym

posted: 6 grudnia, 2017

1. Docelową podłogą mogą być tylko płytki

Płytki, ze względu na niski opór cieplny są najlepszym materiałem jako podłoga docelowa na ogrzewanie podłogowe wodne. Nie oznacza to jednak że płytki są jedynym dopuszczalnym materiałem. Przy odpowiednio zaprojektowanej instalacji ogrzewania, odpowiednim współczynniku przewodzenia ciepła panele czy podłogi drewniane również spełnią swoją rolę. Ze względu na szerzący się trend ogrzewania podłogowego producenci paneli czy podłóg drewnianych znacznie poszerzają swój asortyment, skłaniając się tym ku podłogówce.

2. Jeśli podłogówka to tylko w domu jednorodzinnym

Ogrzewanie podłogowe można zainstalować zarówno w domu jednorodzinnym – mamy tu na myśli system tradycyjny z wylewką betonową, jak i w mieszkaniach czy wiekowych kamienicach. Tu z pomocą przychodzi tzw. system suchy – bezwylewkowy. Polega on na układaniu specjalnych płyt (styropianowych lub z włókna drzewnego) w z folią aluminiową lub blaszkami aluminiowymi rozprowadzającymi ciepło po całej powierzchni podłogi. Następnie w zależności od docelowej podłogi układamy specjalny podkład i kładziemy docelową podłogę. System ten cechuje się niską wysokością oraz małym ciężarem, także idealnie nadaje się do każdego mieszkania.

3. Podłogówka jest droższa niż grzejniki

Koszty instalacji wodnego ogrzewania podłogowego są porównywalne do kosztów wykonania instalacji grzejnikowej. Co więcej, podłogówka w eksploatacji jest o ok. 30% tańsza od grzejników i o 60% tańsza od ogrzewania elektrycznego.

4. Podłogówka długo się nagrzewa

Z pewnością minusem ogrzewania podłogowego jest przede wszystkim duża bezwładność – długo się nagrzewa i wolno stygnie. Jednak tu z pomocą przychodzi system „suchy” (wspomniany wyżej). Z racji braku wylewki, czyli braku bezwładności reakcja ogrzewania podłogowego na zmianę temperatury powietrza w pomieszczeniu to już 15 minut, co przy dzisiejszym „szybkim” trybie życia jest bardzo wygodne.

5. Ogrzewanie podłogowe jest niezdrowe

Ogrzewanie podłogowe działa na zasadzie promieniowania, w przeciwieństwie do grzejników działających na zasadzie konwekcji, czyli ruchu powietrza. Jest ono więc idealne dla alergików – w pomieszczeniu, w którym zainstalowana jest podłogówka, nie unosi się kurz. Dodatkowo ogrzewanie podłogowe zapobiega powstawaniu wilgoci w ścianach, co zmniejsza prawdopodobieństwo pojawienia się chorobotwórczych grzybów. Powszechna jest opinia, że podłogówka powoduje efekt ciężkich nóg – w przypadku odpowiednio zaprojektowanej i wykonanej instalacji nie ma możliwości pojawienia się tego problemu.

6. Ogrzewania podłogowego nie można łączyć z ogrzewaniem grzejnikowym

Przy dobrze zaprojektowanym oraz wyregulowanym układzie nie ma żadnych przeciwwskazań łączenia ogrzewania podłogowego z grzejnikami. Bardzo popularne staje tzw. „dogrzanie” podłogi w łazience czy kuchni. W tym wypadku bez problemu możemy podłączyć pętle ogrzewania podłogowego do istniejącej instalacji za pomocą zaworu RTL – zawór ograniczenia temperatury powrotu.

Poniżej możesz obejrzeć film, na którym w tym temacie wypowiada się ekspert-instalator:

Mity o Ogrzewaniu Podłogowym

 

Wybierz sprawdzone rozwiązania do ogrzewania domu, budynku, mieszkania. Opracowaliśmy kompletne systemy grzewcze przeznaczone do różnych budynków na różne powierzchnie. Jeżeli chcesz obniżyć koszty ogrzewania swojego mieszkania w okresie zimowym wybierz gotowe i sprawdzone rozwiązanie Sander System. Pomożemy Wam dopasować je do źródła zasilania, powierzchni, możliwości technicznych budynku oraz do Waszego budżetu. Wykorzystaj Formularz Darmowej Wyceny umieszczony na naszej stronie internetowej. Każde nasze ogrzewanie współpracuje z aplikacją dzięki czemu uzyskasz dodatkowo możliwość sterowania temperaturą domu online w dowolnym czasie i w łatwy sposób poprawisz komfort cieplny swojego mieszkania.

 

Kompletne Instalacje Grzewcze Sander System: Elektryczne Ogrzewanie Podłogowe, Podłogówka Wodna, Ogrzewanie Ścienne

ogrzewanie podłogowe tradycyjne ogrzewanie podłogowe suche ogrzewanie podłogowe elektryczne ogrzewanie ścienne chłodzenie sufitowe

 


tags: fakty i mity o ogrzewaniu podłogowym jakie panele na ogrzewanie podłogowe Mity o ogrzewaniu podłogowym ogrzewanie podłogowe a zdrowie ogrzewanie podłogowe opinie użytkowników ogrzewanie podłogowe opinie użytkowników i instalatorów ogrzewanie podłogowe panele czy płytki panele pod ogrzewanie podłogowe cena płytki na ogrzewanie podłogowe
może Cię równieź zainteresować:
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Marta Ścisło
obsługa klientów indywidualnych
Tomasz Drwota
obsługa firm instalacyjnych i inwestycji
region podkarpacie
Artur Mazan
obsługa klientów indywidualnych i firm instalacyjnych
Siedziba główna: ul. Bociana 19 31-231 Kraków
Zakopiańska 56/57, 30-418 Kraków
aleja Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności