Podłoga na ogrzewanie podłogowe

posted: 9 lutego, 2021

Podłoga na ogrzewanie podłogowe

Czy każda podłoga będzie odpowiednia do ogrzewania podłogowego? Producenci podłóg, w trosce o klienta, zadbali o to aby nie rezygnować z wymarzonej podłogi ze względu na np. niską przepuszczalność ciepła.

Na rynku pojawiło się wiele podłóg przygotowanych specjalnie z myślą o ogrzewaniu podłogowym. Producenci podłóg, podążają za modą i chcąc nadążyć za obowiązującymi trendami. Produkują podłogi będące świetnym przewodnikiem ciepła i jednocześnie trafiające nawet w najbardziej wyszukane gusta klientów.

Co wybrać na ogrzewanie podłogowe?

Wydajność ogrzewania podłogowego, w dużym stopniu zależy od okładziny jaką zastosujemy na podłodze, czyli potocznie mówiąc od podłogi w danym pomieszczeniu.

Podłogi drewniane, słabiej przewodzą ciepło niż posadzki ceramiczne czy kamienne. Jednakże nie oznacza to, że w całym domu chcąc mieć podłogówkę, musimy położyć płytki ceramiczne. Producenci płytek stanęli na wysokości zadania i stworzyli podłogi drewniane o wysokim współczynniku przewodzenia ciepła.

Jaka podłoga na ogrzewanie podłogowe

Jeśli marzysz o drewnianej podłodze, nie musisz z niej rezygnować. Nie musisz też zwiększać parametrów grzewczych Twojej podłogówki, podnosząc jednocześnie koszty grzania. Wystarczy zagłębić się w propozycje producentów podłóg i wybrać odpowiednią dla siebie.

Co położyć na ogrzewanie podłogowe

 

systemy ogrzewania podłogowego sanderSprawdź czy wybrana podłoga jest odporna na podwyższoną temperaturę i czy nie wpłynie to na jej materiał. Zwróć uwagę czy dobrze będzie przewodzić ciepło. Tylko dzięki temu temperatura z podłogówki szybko będzie przenoszona do pomieszczenia. Najważniejszym parametrem jest tutaj opór cieplny R. Dlatego warto również na t zwrócić uwagę. Im ten współczynnik jest mniejszy tym efektywność i wydajność ogrzewania podłogowego będzie lepsza. Parametr ten określa zdolność materiału do hamowania strat ciepła. Grubość materiału w połączeniu z oporem cieplnym będzie miał duży wpływ na to jak szybko ogrzewanie podłogowe jakie zastosowałeś w pomieszczeniu się rozgrzeje i zapewni komfort cieplny.

Jeżeli potrzebujesz naszej konsultacji co położyć na ogrzewanie podłogowe lub w sprawie doboru ogrzewania podłogowego do podłogi, projektu podłogówki lub jej instalacji w domu, mieszkaniu nasi pracownicy są do Twojej dyspozycji.

Masz pytania? Napisz do nas!


tags: podłoga na ogrzewanie podłogowe
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Rzeczna 8/5, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Rzeczna 11, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
Oddział Przeworsk: ul. Głęboka 34, 37-200 Przeworsk
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności