Projekt ogrzewania podłogowego

posted: 7 sierpnia, 2018

Projekt Ogrzewania Podłogowego

Jak i gdzie zrobić dobry projekt instalacji ogrzewania podłogowego? Instalacja ogrzewania podłogowego musi być dobrze zaplanowana. To zadanie dla profesjonalistów, którzy muszą uwzględnić wszystkie elementy domu oraz jego wyposażenia, a także zapoznać się z planami i oczekiwaniami domowników. Projekt podłogówki powinien wykonać fachowiec po konsultacji z domownikami. Zawiera on nie tylko układ pomieszczeń, drzwi, okien, ale też bierze pod uwagę ułożenie mebli, zwłaszcza dużych, których miejsce nie będzie ulegać zmianie. Projekt wykonawczy podłogówki może być modyfikowany, ale warto wprowadzać zmiany przed rozpoczęciem prac, a więc dobrze przemyśleć wszystkie parametry i przeznaczenie oraz wyposażenie pomieszczeń. Projektowanie ogrzewania podłogowego powinno być wykonane według pewnych kryteriów, dlatego najlepiej zlecić to zadanie profesjonalistom.

Prawidłowo wykonany projekt podłogówki

projekt podłogówki

Poprawnie wykonane opracowanie techniczne rozkładu instalacji grzewczej ma ogromny wpływ na komfort cieplny mieszkańców i oszczędność podczas eksploatacji. Poszczególne budynki różnią się zapotrzebowaniem na ciepło, źródłem ciepła czy rodzajem warstwy wierzchniej posadzki podłogowej. Już na etapie projektu ogrzewania podłogowego możemy ustalić wszystkie parametry, które optymalizują koszty eksploatacyjne i wydatki na materiał. W skład opracowania technicznego wchodzą najważniejsze informacje: obliczenia hydrauliczne, rozkład oraz odpowiednie długości pętli grzewczych i wyliczenie optymalnej temperatury ogrzewania podłogowego. Efektem braku dokładnego projektu podłogówki mogą być niedogrzane lub przegrzane pomieszczenia.

 

Projektowanie ogrzewania podłogowego

Poprawnie wykonany projekt ogrzewania podłogowego powinien zawierać nie tylko układ pomieszczeń, okien, drzwi, ale brać także pod uwagę ułożenie mebli, zwłaszcza tych dużych, których miejsce nie będzie ulegać zbyt częstej zmianie. Warto jest także wiedzieć, że końcowy projekt podłogówki może być modyfikowany, ale wiele z wstępnych założeń, lepiej jest opracować dokładnie już na samym wstępie. Dobre przemyślenie głównych zrębów schematu, parametrów oraz przeznaczenia i rozłożenia wyposażenia w poszczególnych pomieszczeniach może oszczędzić sporo wysiłku i stresu.

Projekt podłogówki zwykle warto jest powierzyć profesjonalnej firmie, która wykonuje równocześnie także prace instalacyjne. Projektant systemu, który współpracuje z wykonawcami bardzo ściśle gwarantuje nam sytuacje praktycznie pozbawiona zgrzytów czy niedomówień, co w efekcie przełoży się na pewno nie tylko na atmosferę pracy, jakość oddanej pracy, ale i czas i terminowość oddawania instalacji.

Schemat podłogówki jest tak istotny i poświęca się mu tyle uwagi, głównie ze względu na możliwe awarie, które przy źle lub słabo dopracowanym schemacie mają większe prawdopodobieństwo pojawienia się. Poprawnie przeprowadzone sporządzenie schematu ogrzewania podłogowego stanowi gwarancję długotrwałego, efektywnego i bezawaryjnego użytkowania podłogówki.

Zalety dobrego projektu ogrzewania podłogowego

Jedną z zalet opracowania technicznego jest optymalizacja długości pętli grzewczych i ich rozkładu. Dzięki odpowiednim obliczeniom możemy wyeliminować późniejsze problemy wynikające z niedogrzanych pomieszczeń. Zbyt długie pętle ogrzewania podłogowego mają wpływ na całkowity opór hydrauliczny, co powoduje mniejszą wydajność działania systemu grzewczego (pomieszczenie może zostać niedogrzane). Ważnym parametrem ujmowanych w projekcie ogrzewania podłogowego jest również rozstaw rur w danym pomieszczeniu. Zależny jest on od obliczeń zapotrzebowania cieplnego budynku. Zbyt gęste ułożenie rur może prowadzić do przegrzania pomieszczenia, co przekłada się na straty finansowe. W opracowaniu możemy również wyodrębnić strefy brzegowe, czyli miejsca gdzie trzeba zminimalizować straty ciepła np. przy drzwiach tarasowych czy przy dużych oknach.

Poprawnie wykonany projekt ogrzewania podłogowego gwarantuje efektywne, komfortowe i oszczędne ogrzewanie przez długie lata. Ponadto pozwala też na precyzyjne wyliczenie niezbędnej ilości potrzebnego materiału do wykonania instalacji.

Oferta Sander System, przy zakupie systemu ogrzewania podłogowego oferuje indywidualne, darmowe opracowanie techniczne, które eliminuje podstawowe błędy instalacyjne na etapie projektu podłogówki. Dzięki temu uzyskasz prawidłowe działanie systemu grzewczego i niższe koszty ogrzewania domu. Projekt instalacji ogrzewania podłogowego wykonują u nas profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem, którzy podpowiedzą na co zwrócić uwagę i jak optymalnie dobrać ogrzewanie domu.

Na naszej stronie możesz samodzielnie oszacować koszt swojej instalacji FORMULARZ DARMOWEJ WYCENY. Wspólnie zaplanujmy ekonomiczne i nowoczesne ogrzewanie do Twojego domu.

Instalacje i Systemy Grzejne 

Ogrzewanie Ścienne, Ogrzewanie Podłogowe Wodne lub Elektryczne

Ogrzewanie podłogowe suche - projekt

Ogrzewanie podłogowe suche – projekt

ogrzewanie podłogowe mokre projekt

Projekt ogrzewania podłogowego mokrego

ogrzewanie podłogowe tradycyjne ogrzewanie podłogowe suche ogrzewanie podłogowe elektryczne ogrzewanie ścienne chłodzenie sufitowe

 

Zobacz również: sterowanie podłogówką, ogrzewanie ścienne w mieszkaniu.


tags: projekt instalacji ogrzewania projekt ogrzewania podłogowego projekt podłogówki
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Rzeczna 8/5, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Rzeczna 11, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności