Systemy ogrzewania Sander – promocja w Mediach

posted: 13 września, 2016

Już niedługo będziecie mogli przeczytać o naszych usługach i produktach na łamach takich magazynów, jak Murator czy Ładny Dom. Zachęcamy do lektury. Oto mała próbka:

Jakie są rodzaje ogrzewania podłogowego (system suchy, system mokry), czym się różnią i który kiedy stosować?

Aktualnie 90% zrealizowanych w Polsce instalacji wodnego ogrzewania podłogowego jest wykonanych w technologii tradycyjnej  w postaci wężownic zalanych wylewką cementową. Dzieje się tak z powodu ograniczonej wiedzy i braku dostępu inwestora do innowacyjnych rozwiązań. Wylewki cementowe możemy zastąpić wylewkami anhydrytowymi posiadającymi wiele zalet takich jak szybsze nagrzewanie,  brak dylatacji, krótki czas wiązania.

Nowatorskimi rozwiązaniami wodnego ogrzewania podłogowego niewymagającymi zastosowania wylewek są tzw. systemy suchej zabudowy. W porównaniu do tradycyjnych są znacznie lżejsze oraz niższe – wysokość zabudowy już od 18 mm. Mogą być z powodzeniem stosowane w miejscach, gdzie dotychczas skazani byliśmy jedynie na grzejniki np. na wyższych kondygnacjach budynków, gdyż nie obciążają zbytnio konstrukcji stropu. Systemy suche posiadają mniejszą bezwładność cieplną przez co łatwiej nimi sterować.

Nie możemy mówić o tym, że któryś z systemów jest lepszy lub gorszy, każdy z nich bowiem ma określone przeznaczenie, w którym się sprawdza, pod warunkiem prawidłowego wykonania, zgodnie z projektem i obowiązującymi przepisami.

(Murator)

Więcej informacji na naszej ulotce PDF.

Zapraszamy również na nasz kanał Youtube i Facebook (#Antykaloryfer).


Systemy ogrzewania podłogowego można podzielić na dwie duże grupy: tradycyjne, gdzie wężownice rur zalewane są wylewką betonową oraz ogrzewania podłogowe w suchej zabudowie. Te drugie charakteryzują się bardzo niską wysokością zabudowy, minimalną bezwładnością cieplną, łatwością montażu oraz lekkością konstrukcji przez co można ją stosować na poddaszach, w kamienicach, przy remontach i wszędzie tam gdzie nie ma możliwości wykonania tradycyjnej podłogówki. Konstrukcja takiej podłogi oparta jest na płycie systemowej powleczonej folią aluminiową, której celem jest równomierne rozprowadzenie ciepła po powierzchni płyty. Po ułożeniu płyt, osadzeniu rur w wyfrezowanych otworach i przeprowadzeniu próby ciśnienia od razu można przejść do wykonania podłogi docelowej. Wszystko nie trwa dłużej niż 3 dni!

(Ładny Dom)


tags: łądny dom murator nowoczesne systemy ogrzewania systemy grzejne systemy ogrzewania
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Rzeczna 8/5, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Rzeczna 11, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
Oddział Przeworsk: ul. Głęboka 34, 37-200 Przeworsk
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności