Wygrzewanie Ogrzewania Podłogowego

posted: 9 lutego, 2021

Wygrzewanie podłogówki

Bardzo ważnym etapem w instalacji ogrzewania podłogowego jest wykończenie go odpowiednimi wylewkami. Przed ułożeniem podłogi, wylewki należy wygrzać, aby stanowiły solidną podstawę dla posadzki.

Podczas montowania ogrzewania podłogowego, można spotkać się z tematem wygrzewania jastrychu. Dla wielu być może jest to nowe pojęcie. Otóż jastrych to końcowa warstwa wylewki, znajdująca się tuż pod podłogą docelową. Wygrzewanie jastrychu jest bardzo ważnym elementem w całej instalacji, ponieważ beton musi wyschnąć i utworzyć solidną, zwartą powierzchnię.

Prawidłowe wygrzewanie ogrzewania podłogowego

Proces wygrzewania jastrychu powinien być realizowany stopniowo. Natychmiastowe wlanie w rurociągi ogrzewania podłogowego gorącej wody, spowoduje zbyt szybkie odparowanie wody z wylewki, której powolny ubytek jest kluczowy dla mocnego związania betonu. Takie postępowanie jest podstawowym błędem popełnianym w trakcie montażu podłogówki.

Wygrzewanie jastrychu

Aby prawidłowo wygrzać jastrych, należy stopniowo zwiększać temperaturę w rurociągu, około 2 stopni Celsjusza na dobę. Począwszy od temperatury około 25 stopni, kończąc na 40 stopniach Celsjusza. Różnego rodzaju przeciągi w pomieszczeniu i nawiewy, nie spowodują, że jastrych szybciej wyschnie, przeciwnie, mogą spowodować nierównomiernie wygrzanie. Po dojściu do 40 stopni, można zacząć również w podobnym tempie zmniejszać temperaturę podłogówki, wracając do 25 stopni.

Wygrzany w ten sposób jastrych będzie stanowił solidną bazę dla posadzki.

Masz pytania dotyczące wygrzewania podłogówki i jastrychu? Napisz do nas!


tags: ogrzewanie podłogowe
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Rzeczna 8/5, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Rzeczna 11, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
Oddział Przeworsk: ul. Głęboka 34, 37-200 Przeworsk
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności