Zbyt wysoka temperatura podłogówki

posted: 26 lutego, 2021

Zbyt wysoka temperatura powierzchni podłogi w ogrzewaniu

Temperatura ogrzewania podłogowego może mieć wpływ na nasze zdrowie. Co zrobić gdy temperatura podłogówki jest zbyt wysoka? Jaka powinna być maksymalna temperatura podłogi grzewczej i jak prawidłowo wykonać instalację grzewczą? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w artykule i filmie poniżej.

Regulacja temperatury ogrzewania podłogowego

 

Przegrzana podłogówka ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Nie służy również drewnianej podłodze, która pod wpływem wysokiej temperatury może ulec rozeschnięciu.

Przyczyną zbyt wysokiej temperatury ogrzewania podłogowego są z reguły nieprawidłowości projektowe. Błędy wynikają ze złego doboru rurociągów i temperatury zasilania względem rodzaju wykończenia podłogi.

Jeżeli wykończenie podłogi stanowi wysoki opór cieplny, taki jak np. wykładzina, temperaturę ogrzewania należy podnieść, lub zagęścić rozstaw układania rur.

Przegrzana podłogówka

Podłogi o niskim oporze cieplnym, takie jak np. płytki, nie wymagają wysokiej temperatury tak jak w powyższym przypadku. Wówczas rury ogrzewania podłogowego powinny być rozmieszczone rzadziej, a temperatura nie musi być wygórowana.

Masz pytania dotyczące projektu ogrzewania podłogowego, instalacji podłogówki lub ustawienia temperatury ogrzewania podłogowego? Napisz do nas!


tags: ogrzewanie podłogowe
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Rzeczna 8/5, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Rzeczna 11, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
Oddział Przeworsk: ul. Głęboka 34, 37-200 Przeworsk
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności