Automatyka sterująca ogrzewaniem Wunda Smart

posted: 16 października, 2020

Sterowanie systemem grzewczym

Nowe i coraz bardziej zaawansowane technologie na dobre zagościły w naszym życiu. Nadają nam poczucie kontroli oraz komfortu i to zapewne dlatego opracowano radiową automatykę sterującą  ogrzewaniem pomieszczeń w domu czy też mieszkaniu. System Wunda Smart w bardzo prosty i wygodny sposób,  pozwala nam sterować ogrzewaniem w naszym domu. Po uruchomieniu specjalnej aplikacji na swoim smartfonie, możemy dopasować temperaturę w dowolnie wybranym przez nas pokoju. Wunda korzysta z innowacyjnej technologii radia Lora, dzięki czemu sygnał przepływa równomiernie do każdego pomieszczenia w naszym domu. A to sprawia, że z jednego miejsca można zdalnie sterować ciepłotą w pokojach znacznie od nas oddalonych.

W skład systemu wunda smart wchodzą takie urządzenia jak:

 Radiowa głowica termostatyczna

Głowica grzejnikowa, a mówiąc prościej pokrętło do grzejnika, pozwala w wygodny sposób zarządzać temperaturą w danym pomieszczeniu. Głowica termostatyczna posiada wbudowany czujnik temperatury, a także siłownik, który w zależności od polecenia zamyka lub otwiera dopływ wody do grzejnika. Głowica termostatyczna łączy się z centralką, która po przeanalizowaniu danych, wysyła sygnał, by otworzyć lub zamknąć zawór. Dzięki temu można zdalnie sterować temperaturą, po pobraniu aplikacji na swój smartfon. Sterowanie grzejnikiem pomaga w energooszczędny sposób, regulować temperaturę w całym domu w zależności od naszych potrzeb. Zwór do grzejnika sprawia, że ogrzewanie domu to czysta przyjemność

Centrala Wunda Smart

Najważniejszy punkt centralny w zarządzaniu temperaturą. Łącznica, po przeanalizowaniu pomiarów, wysyła sygnał do urządzeń przez fale radiowe i dostosowuje ich pracę do zapewnienia odpowiedniej temperatury, ustawionej na termostacie. Centralka jest  sercem systemu zarządzającym pozostałymi urządzeniami odpowiedzialną za ustalanie temperatury w poszczególnych strefach grzewczych.

Termostat radiowy

Czujnik temperatury odpowiada za inteligentne sterowanie generowanym ciepłem w grzejniku lub w ogrzewaniu podłogowym. Niewielki urządzenie działa jednocześnie jako termostat manualny oraz termostat Wi-Fi. Wyświetlacz pokazuje temperaturę, którą możemy swobodnie zarządzać w wygodny dla nas sposób. Zdalne sterowanie temperaturą pomaga zaoszczędzić czas a także rozsądnie gospodarować ciepłotą.

Listwa sterująca do ogrzewania podłogowego

Listwa sterująca pomaga sterować aż 12 strefami grzewczymi jednocześnie. Listwę centralną można podłączyć do 24 siłowników, odpowiedzialnych za otwieranie lub zamykanie przepływu wody w pętli grzewczej, a także do pompy obiegowej, by móc swobodnie sterować i wspomagać jej pracę przy równomiernym rozprowadzaniu czynnika roboczego. Sterownik ogrzewania podłogowego pomaga przejąć całkowitą kontrolę nad zarządzaniem temperatury w ogrzewaniu podłogowym.

Przekaźnik kotła

Przekaźnik kotła zarządza pracą kotła grzewczego w zależności od zapotrzebowania na ciepło, a także wspomaga sterowanie temperaturą wody użytkowej. Kontrola nośnika grzewczego również przebiega w systemie w sposób zdalny.

 

Inteligentny dom to przyjazny dom

Wymienionymi  urządzeniami możemy swobodnie sterować zdalnie ze swojego smartfonu. Aby przejąć nad nimi pełną kontrolę, wystarczy pobrać specjalną, intuicyjną aplikację. Dzięki niej możemy zarządzać temperaturą w danym pomieszczeniu, ustawić harmonogram temperatury w tygodniu, a także sprawdzać, prowadzone przez aplikację, statystyki, dotyczące zużycia energii.

Energooszczędność to podstawa

Tu nie chodzi tylko o zmniejszenie naszych wydatków, ale także o dobro naszej planety. Im mniej energii zużywamy, tym lepiej chronimy Ziemię przed szkodliwą emisją gazów cieplarnianych. Dlatego wychodząc z domu, dzięki wunda smart, możemy zmniejszyć temperaturę we wszystkich pomieszczeniach, by nie zużywać energii. Nie musimy się także obawiać, że wrócimy do wychłodzonego domu. Wunda jest w stanie połączyć się, za pomocą radia Lora, z aplikacją na smartfonie już w obrębie 1 km, następnie zwiększa temperaturę tuż przed naszym powrotem.

Co sprawia, że system wunda smart jest wyjątkowy?

System wunda smart sprawdzi się w zdalnym sterowaniu ogrzewania podłogowego.  Łącząc się z listwą sterująca zarządza pracą siłowników odpowiedzialnych za przepływ gorącej wody w pętli grzewczej. Podobnie jest przy standardowym ogrzewaniu grzejnikami. Za pomocą bezprzewodowej głowicy termostatycznej, aplikacja może kierować ciepłotą w każdym pomieszczeniu. System wunda smart komunikuje się za pomocą innowacyjnego radia Lora (Symtech). Radio to działa na częstotliwości 868MHz i żadne z urządzeń w sieci domowej (np.: WiFi lub bluetooth) nie jest w stanie zakłócić jego pracy. System smart został udoskonalony w funkcję lokalizacji gdzie za pomocą GPS z łatwością odnajduję smartfon z aplikacją, a dzięki temu jest w stanie połączyć się z radiem lora do 1 km na otwartym terenie. Prawdziwą innowacyjną rewelacją jest możliwość sterowania z jednego miejsca temperaturą we wszystkich pomieszczeniach. Dodatkowo aplikacja, co 48 godzin, prowadzi statystyki, dzięki którym widać zużycie energii. To pomaga w energooszczędny sposób rozplanować tygodniowy harmonogram, obniżania i podwyższania temperatury w poszczególnych pokojach. Oprócz zdalnego kontrolowania temperaturą w systemie grzewczym, wunda smart jest wyposażony w funkcję wykrywania otwartego okna. Przy nagłej zmianie temperatury system automatycznie przełącza się na tryb energooszczędny, co sprzyja zarówno środowisku jak i portfelowi.

System wunda smart jest dedykowany dla ludzi, dla których liczy się świadome kontrolowanie zużycia energii (oszczędność), dbałość o środowisko oraz pełen komfort i wygoda dla wszystkich osób przebywających w jednym obiekcie. System jest przeznaczony dla:

  • użytkowników mieszkań zasilanych ciepłem z sieci miejskiej
  • mieszkańców domów jednorodzinnych zasilanych w ciepło kotłem gazowym lub kotłem na paliwo stałe
  • właścicieli domków sezonowych oraz apartamentów
  • zarządców hoteli, pensjonatów i innych obiektów użyteczności publicznej
  • zarządców budynków biurowych, szkół, instytucji oraz firm

Stosowanie nowych technologii ułatwia nam życie, dlatego właśnie stworzono system wunda smart. Życie staje się lepsze, gdy można za pomocą swojego smartfona i prostej aplikacji zarządzać energią i temperaturą w swoim domu.


tags: Smart home sterowanie ogrzewaniem
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Marta Ścisło
obsługa klientów indywidualnych
Tomasz Drwota
obsługa firm instalacyjnych i inwestycji
region podkarpacie
Artur Mazan
obsługa klientów indywidualnych i firm instalacyjnych
Siedziba główna: ul. Bociana 19 31-231 Kraków
Zakopiańska 56/57, 30-418 Kraków
aleja Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności