Czym wyróżnia się automatyka Wunda Smart?

posted: 27 września, 2019

Automatyka sterowania domem

W obecny czasach coraz więcej osób decyduje się na automatyczne sterowanie ogrzewaniem domu i domem, które możliwe jest dzięki specjalnym systemom do zarządzania. Jednym z najważniejszych elementów jaki zawiera się w automatyce sterowania domem jest system zdalnego regulowania temperatury. Jest to element nie tylko bardzo wygodny w użyciu, ale również niezwykle opłacalny. Automatyczne sterowanie domem w kontekście ogrzewania pozwala obniżać temperaturę tam gdzie jest to możliwe bez utraty komfortu, przez co zmniejszają się rachunki za ogrzewanie.

automatyka sterująca ogrzewaniem

System Wunda Smart

System Wunda Smart jako automatyka sterująca ogrzewaniem i temperaturą domu wyróżniająca się funkcjonalnością spośród innych systemów na rynku pozwala na komfortowe użytkowanie ogrzewania (zarówno ogrzewania podłogowego jak i tradycyjnego z zastosowaniem grzejników). Zaletami automatyki sterującej w domach jest wygodne dostosowania temperatury pod potrzeby użytkownika przy pomocy aplikacji. Wunda Smart oferuje rozszerzoną wersje automatyki, która posiada w swoim asortymencie:

Innowacyjne Radio LORA

System Wunda Smart komunikuję się za pomocą Radia LORA. Radio Lora (Symtech) w otwartym terenie komunikacja do 1 km. Dzięki temu, że system posiada większy zasięg nie wymaga przekaźników (reapetaerów). Radio działa na częstotliwości 868 MHz i nie jest zakłócane przez pracę innych urządzeń działających w sieci domowej (WiFi, Blootooth, etc.), co wyróżnia System Wunda spośród innych systemów automatyki na rynku.

Funkcja wykrywania otwartego okna

sterowanie ogrzewaniem w domuSystem jest w stanie wykryć nagłe zmiany temperatury (otwarte okno) i automatycznie przełącza ogrzewanie w tryb oszczędny. Pozwala to nie tylko zmniejszyć koszty ogrzewania, ale i pozytywnie wpływa na środowisko.

Wykrywanie lokalizacji

Wunda Smart dzięki funkcji lokalizowania pozwala ustalić okręg zasięgu za pomocą GPS, w którym system będzie lokalizował położenie Smart Phona z aplikacją. Użytkownik ma możliwość zadeklarowania odległości określającej granicę kiedy system ma zareagować. Za pomocą aplikacji  ustala się zadania, które system  ma wykonać po przekroczeniu określonej odległości  (np. włączenie trybu oszczędności ogrzewania itp.). Kiedy użytkownik  wyjdzie z określonej przez niego strefy system będzie mógł zareagować w określony wcześniej sposób, czyli w tym przypadku obniżyć temperaturę. Przykładowe zadania: wyłącz, ustaw obniżoną temperaturę, ustaw komfortową temperaturę itd.

Komfortowa temperatura w domu

System Wunda Smart pozwala na ustawienie temperatury do każdego pomieszczenia oddzielnie.  Ustawiając sfery grzewcze (np. pokoje) można w łatwy sposób kontrolować temperaturę w danym obszarze domu. Sprawdź jak działa radiowa automatyka sterująca do ogrzewania podłogowego i grzejników.

Do systemu dedykowana jest również aplikacja na smartfon w systemie iOS oraz Android. Pozwala ona m.in na:

  • sterowanie ogrzewaniem podłogowym i grzejnikami,
  • obsługiwanie klimatyzacji,
  • odczytywanie pomiarów wilgotności i temperatury w każdym pomieszczeniu,
  • ustawianie geolokalizacji i zarządzanie nią,
  • sterowanie ciepłą wodą,
  • ustawianie użytkownika uprzywilejowanego,
  • ustawienie przeciwzamrożeniowe,
  • ustawienie systemu alarmowego,
  • zdalny dostęp.

Automatyczne sterowanie domem

Smart home, czyli system inteligentnego domu to rosnące na popularności rozwiązanie, które pozwala na automatyczne sterowanie domem. Dzięki nowoczesnej technologii właściciel systemu jest w stanie sterować ogrzewaniem, roletami, bramą, kamerami czy innymi elementami całkowicie zdalnie. Automatyczne sterowanie domem to nie tylko komfort, ale również oszczędności. Dzięki zmniejszaniu temperatury w domu podczas nieobecności mieszkańców można znacząco obniżyć rachunki za ogrzewanie. Podobnie ma się sprawa ze zużyciem prądu przez urządzenia wpięte w gniazdka czy z domowymi światłami. Automatyczne sterowaniem domem pozwala odcinać zbędne zużycie energii, dzięki czemu koszt utrzymania domu znacznie spada.


tags: automatyczne sterowanie domem automatyczne systemy zarządzania ogrzewaniem automatyczne systemy zarządzania ogrzewaniem podłogowym automatyczne systemy zarządzania podłogówką automatyka do domu automatyka podłogowa automatyka sterująca ogrzewaniem Cena smart home
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Rzeczna 8/5, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Rzeczna 11, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
Oddział Przeworsk: ul. Głęboka 34, 37-200 Przeworsk
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności