Dlaczego warto wybrać ogrzewanie podłogowe?

posted: 27 marca, 2018

Dlaczego wybrać ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe to najlepszy wybór jeśli chodzi o systemy ogrzewania domu. Potwierdzają ten fakt różnego rodzaju badania i wyliczenia. Aby utwierdzić Cię w przekonaniu, że podłogówka to dobry wybór, spisaliśmy jej 10 zalet. A dlaczego zaufać firmie Sander System? To proste, stawiamy na profesjonalizm i przeprowadzamy klienta przez wszystkie etapy zamówienia, począwszy od zaprojektowania ogrzewania przez dobranie komponentów aż do realizacji! Sprawdź nasz dekalog ogrzewania podłogowego.

Jakie zalety ma ogrzewanie podłogowe?

1. Zdrowo

Ogrzewanie podłogowe działa na zasadzie promieniowania,  w przeciwieństwie do grzejników działających na zasadzie konwekcji, czyli ruchu powietrza. Jest ono więc idealne dla alergików – w pomieszczeniu, w którym zainstalowana jest podłogówka, nie unosi się kurz.

2. Tanio

Koszty instalacji wodnego ogrzewania podłogowego są porównywalne do kosztów wykonania instalacji grzejnikowej. Poprawnie wykonana instalacja ogrzewania podłogowego pozwala zaoszczędzić do 20% kosztów.

3. gwarantujemy Doradztwo techniczne

Wykwalifikowany zespół inżynierów  Sander System prowadzi doradztwo techniczne na każdym etapie instalacji. Pomaga klientom od etapu wstępnej wyceny, przez zaprojektowanie po dobór autoryzowanego instalatora.

4. Nieograniczony wybór docelowej podłogi

Podłogówkę najczęściej pokrywa się płytkami ceramicznymi, nie oznacza to jednak, że to jedyne  pokrycie na podłodze z ogrzewaniem podłogowym. Wiele osób niechętnie patrzy na pomysł wyłożenia płytek w sypialni czy salonie. Przy odpowiednim zapotrzebowaniu na ciepło budynku oraz dobrze zaprojektowanej instalacji ogrzewania podłogowego każdy rodzaj docelowej podłogi jest możliwy.

5. Podłogówka do domu i mieszkania

Ogrzewanie podłogowe wodne możemy instalować zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w kamienicach czy mieszkaniach w blokach. W nowo budowanych budynkach nie ograniczają nas żadne wysokości czy ciężar wylewki toteż możliwości są nieograniczone. Co w przypadku remontu czy stropu drewnianego? Rozwiązaniem jest bezwylewkowy, „suchy” lekki system Sander Standard.

6. Współpraca z każdym źródłem ciepła

Ogrzewanie podłogowe może współpracować z dowolnym źródłem ciepła, począwszy od tradycyjnego kotła na paliwo stałe, kotły gazowe, poprzez pompy ciepła i kolektory słoneczne. Jednak najkorzystniejszym źródłem zasilania dla ogrzewania podłogowego jest pompa ciepła. Ze względu na niskie parametry pracy pompy ciepła i instalacji ogrzewania podłogowego, jest to zestawienie idealne pod względem oszczędności w produkcji ciepła oraz późniejszego optymalnego jej wykorzystania.

7. Pełna kontrola temperatury

Sander System zapewnia indywidualna regulację temperatury zarówno powietrza jak i podłogi w każdym pomieszczeniu i o każdej porze. Umożliwia to kompletny system termostatów w wersji przewodowej, bezprzewodowej jak i internetowej.

8. Estetyka pomieszczeń

Instalacja jest niewidoczna oraz nie zajmuje powierzchni użytkowej pomieszczenia umożliwiając dowolną aranżacje.

9. Możliwość łączenia z istniejącą instalacją

Bardzo popularne staje tzw.  „dogrzanie” podłogi w łazience czy kuchni. W tym wypadku bez problemu możemy podłączyć pętle ogrzewania podłogowego do istniejącej instalacji za pomocą zaworu RTL – zawór ograniczenia temperatury powrotu.

10. Gwarancja jakości

Jako producent systemów ogrzewania podłogowego zapewniamy 10-letnią gwarancję.

 

 


tags: bezpłatna wycena ogrzewania podłogowego budownictwo energooszczędne cena ogrzewania podłogowego Czy ogrzewanie podłogowe jest zdrowe dom z ogrzewaniem podłogowym energooszczędne ogrzewanie estetyczne ogrzewanie
może Cię równieź zainteresować:
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Rzeczna 8/5, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Rzeczna 11, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
Oddział Przeworsk: ul. Głęboka 34, 37-200 Przeworsk
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności