Modernizacja instalacji C.O.

posted: 5 lipca, 2016

Jednym z podstawowych warunków zmniejszania kosztów energii cieplnej w budynku jest usprawnienie działania centralnego ogrzewania (tuż po ociepleniu budynku). Już od osoby inwestującej w poprawę bilansu energetycznego zależeć będzie czy wymianie podlegać będzie całość instalacji grzewczej, czy też jedynie jej część. Warto jednak przemyśleć zainwestowanie w unowocześnienie kompletnej instalacji grzewczej – działanie takie przyniesie korzystne skutki w dalszej perspektywie nie tylko w portfelu właściciela budynku, ale również dla środowiska.

Na etapie planowania najlepiej skorzystać z usług specjalistów. Wybiorą one odpowiedni rodzaj ogrzewania do zastanej przestrzeni i ewentualnych usterek we wcześniejszej instalacji. Obecnie bardzo często wybiera się w takich sytuacjach ogrzewanie płaszczyznowe w postaci podłogówki. Rozwiązanie to posiada szereg zalet tak często przez nas podkreślanych. Nie tylko jest o wiele bardziej estetyczne, ale i energooszczędne. Idealnie wpasowuje się w stylistykę nowoczesną, może być również instalowane w starych budynkach (również na piętrach – wtedy wybieramy podłogówkę w suchej technologii).

Kotły do ogrzewania centralnego oraz pompy ciepła

Najczęściej polecanymi źródłami ciepła odpowiednimi do połączenia z ogrzewaniem płaszczyznowym są kotły kondensacyjne gazowe, jednak podłogówka współpracuje też dobrze z pompami ciepła. Oba te urządzenia z powodzeniem współpracować będą z ogrzewaniem podłogowym po podłączeniu z wykorzystaniem odpowiedniego rodzaju armatury. W tej sytuacji polecamy zastosowanie elementy regulacji hydraulicznej oferowanej przez firmę ESBE.

Typowy kocioł kondensacyjny cieszy się dobrą opinią. Uważa się, że są to produkty wysoko wydajne oraz bezawaryjne. Posłużą więc przez długie lata od momentu modernizacji instalacji C.O., a w trakcie swego czasu z powodzeniem pobierać będą niemal całą energię ze spalin zamieniając ją w sposób znacznie bardziej efektywny niż standardowe kotły gazowe. Wymiana kotłów okazuje się opłacalna.

Równie efektywne w działaniu, co kotły gazowe kondensacyjne są pompy ciepła. Te proste w montażu źródła ciepła w ekologiczny sposób przejmują energię cieplną z wody, powietrza i gruntu, a następnie przekazują do dalszych elementów centralnego ogrzewania. W przypadku montażu podłogówki zrezygnować można z widocznych kaloryferów, a jeśli zdecydujesz się na pompę ciepła, budynek nie musi być wyposażony w komin spalinowy – obu elementów tego rozwiązania grzewczego przyświeca więc ta sama idea.

Wybierając podłogówkę Sander możesz zdecydować się od razu na instalację kompatybilnych źródeł ciepła w postaci pomp oraz kotłów kondensacyjnych marki Stoebel Eltron lub Viessman. Jeśli nie jesteś pewien, jaki model będzie najbardziej odpowiedni dla Ciebie i w jaki sposób dokonać przyłączu, skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści udzielą Ci wszelkich potrzebnych informacji.


tags: kotły do ogrzewania centralnego modernizacja instalacji c.o.
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Marta Ścisło
obsługa klientów indywidualnych
Tomasz Drwota
obsługa firm instalacyjnych i inwestycji
region podkarpacie
Artur Mazan
obsługa klientów indywidualnych i firm instalacyjnych
Siedziba główna: ul. Bociana 19 31-231 Kraków
Zakopiańska 56/57, 30-418 Kraków
aleja Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności