Montaż pomp ciepła

posted: 7 września, 2017

Jakiś czas temu, we wcześniejszych wpisach poruszaliśmy już temat pomp ciepła – omawialiśmy ich zasadę działania, a także poszczególne rodzaje / typy. Tym razem skupimy się na ich montażu. Zapraszamy do lektury poniższego materiału oraz tych opublikowanych dawniej.

Montaż pomp ciepła powietrze-woda na przykładzie działania z podłogówką

Poleca się pompy ciepła jako urządzenia pomagające ekonomicznie wykorzystać ciepło z otaczającego powietrza (oczywiście jeśli mowa o typie powietrze-woda). Wykorzystuje się je zarówno w przypadku modernizacji ogrzewania starszych obiektów, ale także do nowych budynków. Swobodnie dają się łączyć z innymi funkcjonującymi już w domu urządzeniami, a także rozwiązaniami grzewczymi. Szczególnie polecana w tym zakresie jest oferowana przez nas podłogówka będąca niskotemperaturowym systemem grzewczym, świetnie wykorzystującym wszystkie możliwości pomp ciepła.

Musimy oczywiście pamiętać, że pompa ciepła jest tylko jednym z elementów kompletnego systemu grzewczego. Głównym źródłem ciepła będzie tu promieniowanie słoneczne ze środowiska naturalnego, które następnie pompa będzie przetwarzać na ciepło i przekazywać dalej do wewnętrznego odbiornika ciepła – instalacji grzewczej czy też podgrzewacza wody.

Podłączenie pompy ciepła i jego zalety:

  • świetnie nadaje się do modernizacji budynków lub też tych nowo budowanych (wybiera się wtedy odpowiednie modele w konkretnym przeznaczeniem);
  • istnieje możliwość połączenia pompy ciepła z drugim źródłem ciepła;
  • oprócz zapewnienia ogrzewania centralnego (CO) możemy liczyć również na ciepłą wodę użytkową (CWU);
  • w specjalnych modelach producent udostępnia również opcję chłodzenia wybranych pomieszczeń;
  • zwiększenie oszczędności na kosztach ogrzewania;
  • dbałość o ekologię;
  • inne;

Profesjonalna instalacja pomp ciepła dla Ciebie

Zachęcamy do kontaktu w ceny zamówienia instalacji pompy ciepła wybranego rodzaju w swoim domostwie. Z pewnością dobierzemy najlepsze rozwiązanie grzewcze dopasowane do Twojego zapotrzebowania, a także zasobności portfela. Polecamy się również w zakresie darmowej wyceny ogrzewania podłogowego.

Montaż Pomp Ciepła

Nie wiesz jakie rozwiązanie i system grzewczy wybrać aby poprawić komfort cieplny mieszkania, domu jednorodzinnego i płacić mniejsze rachunki? Wybierz jedne z naszych systemów ogrzewania domu. Kompletne rozwiązania dobierzemy do źródła zasilania budynku w ciepło, pomożemy opracować projekt ogrzewania, uwzględnimy również warunki techniczne budynku aby ogrzewanie do niego pasowało. Wykorzystaj Formularz Darmowej Wyceny umieszczony na naszej stronie internetowej.

 

Instalacje Grzewcze Sander System: Ogrzewanie Ścienne, Ogrzewanie Podłogowe Wodne, Elektryczna Podłogówka

ogrzewanie podłogowe tradycyjne ogrzewanie podłogowe suche ogrzewanie podłogowe elektryczne ogrzewanie ścienne chłodzenie sufitowe

tags: instalacja pomp ciepła instalacja pompy ciepła montaż pomp ciepła montaż pomp ciepła powietrze-woda montaż pompy ciepa montaż pompy ciepła powietrze-powietrze podłączenie pompy ciepła pompa ciepła podłączenie
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Marta Rogala
obsługa klientów indywidualnych
Tomasz Drwota
obsługa firm instalacyjnych i inwestycji
region podkarpacie
Arkadiusz Dziedzic
obsługa klientów indywidualnych i firm instalacyjnych
Siedziba główna: ul. Bociana 19 31-231 Kraków
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności