Przygotowanie do sezonu grzewczego

posted: 7 września, 2022

Przygotowanie ogrzewania do sezonu grzewczego

Chłodniejsze wieczory zapowiadają nadchodzący sezon grzewczy. Jego rozpoczęcie nie jest określone konkretną datą, ale spadające temperatury sygnalizują, że już można przygotowywać się  do ogrzewania pomieszczeń.

Ekonomiczna w użytkowaniu, a przy tym przyjazna dla środowiska metoda ogrzewania to zamontowanie pompy ciepła. Kiedy współpracuje ona z  ogrzewaniem podłogowym lub ściennym, należy dokonać sezonowego przeglądu instalacji. W przypadku zapowietrzenia instalacji ogrzewania podłogowego należy postąpić według instrukcji zawartych w tym wpisie.

W przypadku tradycyjnych systemów ogrzewania, przed pierwszym uruchomieniem instalacji niezbędne jest oczyszczenie grzejnika z zewnątrz. Każde urządzenie należy dokładnie umyć z kurzu i osuszyć. Do pozbycia się trudno dostępnych zanieczyszczeń, wykorzystujemy dedykowane akcesoria – np. specjalne szczotki dokładnie wyczyszczą przestrzenie między żeberkami kaloryfera.

Aby system ogrzewania działał bez zarzutu, a ciepło rozchodziło się równomiernie – konieczne może być odpowietrzenie grzejników oraz uzupełnienie poziomu wody w instalacji grzewczej.

Monitoring temperatury i instalacji grzewczej

 

Sprawdzone, umyte i odpowietrzone urządzenia są gotowe do pracy, jednak zanim uruchomimy instalację grzewczą, warto przemyśleć aspekt ekonomicznego wykorzystania energii cieplnej i zamontowanie inteligentnego systemu.  System Wunda Smart umożliwia komfortowy monitoring temperatury, a co za tym idzie – kontrolę nad wydatkami związanymi z ogrzewaniem. Wunda Smart w sposób intuicyjny pozwala na dopasowanie do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Sterowanie może odbywać się ręcznie lub za pomocą aplikacji mobilnej. Korzystanie z Wunda Smart generuje aż 30% oszczędności na rachunkach za ogrzewanie w skali roku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszamy do KONTAKTU.


tags: automatyczne systemy zarządzania ogrzewaniem podłogowym
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Bociana 19 31-231 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Zakopiańska 56/57, 30-418 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności