Rachunki za energię wzrosną – co robić? 

posted: 12 sierpnia, 2022

Jak zmniejszyć rachunki za energię

Aż 66% energii w przeciętnym polskim domu jest zużywane na ogrzewanie. Dla porównania, światło i inne urządzenia zużywają niecałe 10%, a gotowanie jedynie 8,2%. 

Jeśli dodamy do tego fakt, że ceny węgla, gazu i innych paliw znacząco rosną, możemy się spodziewać prawdziwej finansowej katastrofy w wielu polskich domach. Polacy słusznie martwią się, czy będą w stanie poradzić sobie z ogromnymi kosztami ogrzewania tej zimy. 

Sposoby oszczędzania energii

Oszczędności energii należy szukać przede wszystkim w miejscu gdzie koszty są najwyższe. 

Najprostszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniem tej sytuacji jest inteligentna kontrola ogrzewania w swoim domu. Czy wyłączasz grzejniki jak wychodzisz z domu? Obniżasz temperaturę podczas snu? Otwierasz okno, żeby przewietrzyć kiedy w pomieszczeniu jest za gorąco? Tracisz bardzo dużo energii cieplnej, która jest wypuszczana przez okno, wpuszczając zimne powietrze. 

Mało kto myśli o tym, żeby przekręcić głowicę każdego grzejnika na zero zanim wyjdzie z domu lub obniżać temperaturę przed snem. Nikt nie ma czasu na ręczne sterowanie każdym grzejnikiem w pomieszczeniu z osobna i nikt przecież nie chce w zimie wracać do lodowatego domu! 

 

Zestaw do sterowania ogrzewaniem podłogowym

jak zmniejszyć rachunki za energięOdpowiedzią na te problemy jest instalacja inteligentnego systemu sterującego ogrzewaniem w domu/mieszkaniu. Doskonałym przykładem takiego systemu jest nowoczesna automatyka do sterowania ogrzewaniem Wunda Smart.

Jest to genialne rozwiązanie pozwalające zdalnie sterować ogrzewaniem za pomocą prostej aplikacji, niezależnie od miejsca pobytu, dzięki czemu nie musimy się martwić, jeśli zapomnimy wyłączyć ogrzewanie przed wyjściem z domu. Wunda Smart daje też możliwość ustawienia komfortowej dla nas temperatury, może być ona inna dla każdego pomieszczenia i zmieniać się w zależności od godziny.

Przykładowo, system obniży temperaturę na czas snu i podniesie ją na godzinę przed obudzeniem, tak żebyśmy powitali poranek ciepło i przyjemnie. System zarządzania ogrzewaniem budynku Wunda dzięki swojej inteligentnej aplikacji wykrywa kiedy zbliżamy się do domu i samodzielnie podnosi temperaturę, tak żeby na czas naszego powrotu mieszkanie miało temperaturę taką jak lubimy najbardziej.

Dzięki tym wszystkim udogodnieniom możemy realnie zaoszczędzić nawet do 30% na rachunkach za ogrzewanie w skali roku. Wunda Smart jest niewielką inwestycją jeśli popatrzymy na to przez pryzmat ulgi jaką otrzymamy wraz z obniżonymi rachunkami. 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszamy do KONTAKTU z naszymi doradcami klienta.


tags: automatyka do domu sterowanie ogrzewaniem podłogowym
może Cię równieź zainteresować:
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Bociana 19 31-231 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Zakopiańska 56/57, 30-418 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności