Zasada działania rozdzielacza do ogrzewania podłogowego

posted: 10 maja, 2018

Rozdzielacz do Ogrzewania Podłogowego

Przy temacie ogrzewania podłogowego zawsze pojawia się kwestia rozdzielacza. Trzeba jakiś wybrać i wszyscy wiedzą, że ma on ogromne znaczenie. Żeby jednak na jakiś się zdecydować, musimy dobrze rozumieć jaka jest zasada działania rozdzielacza do ogrzewania podłogowego. Dlatego właśnie teraz pokrótce wyjaśnimy na czym polega zasada działania rozdzielacza podłogówki.

ZASADA DZIAŁANIA ROZDZIELACZA DO OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO

Rozdzielacze mają na celu ujęcie w jeden system poszczególnych obwodów, stref instalacyjnych i grzejników. Mają zgodnie z nazwą rozdzielić wodę z kotła na wszystkie pętle. W tej chwili dąży się do tego, żeby jeden rozdzielacz wystarczył na wszystkie obwody, ale czasem może być konieczne użycie dwóch.

Rodzaje rozdzielaczy do podłogówki

rozdzielacz do podłogówki

rozdzielacz do podłogówki

Dobór rozdzielacza przy zastosowaniu samej podłogówki nie jest specjalnie trudny. Jeśli jednak decydujemy się na połączenie podłogówki z kaloryferami, możemy skorzystać z różnych rozwiązań. Często zastosowanie znajduje tu rozdzielacz ogrzewania podłogowego z mieszaczem pompowym. Umożliwia uzyskanie niższej temperatury dla zasilania podłogowego dzięki mieszaczowi, który w odpowiednich proporcjach, zgodnie z nazwą, miesza wodę z zasilania co z wodą z powrotu. Na tym w skrócie polega zasada działania rozdzielacza z układem mieszającym. W niektórych przypadkach naprawdę niezbędny okazuje się rozdzielacz ogrzewania podłogowego z pompą.

termostatyczny zawór mieszający do ogrzewania podłogowego

Jeśli jednak zdecydowaliśmy się na samą podłogówkę, a korzystamy ze źródła ciepła, które wytwarza za wysoką dla niej temperaturę, najprostszym rozwiązaniem jest termostatyczny zawór mieszający do ogrzewania podłogowego. Umożliwia on stałe utrzymywanie nastawionej przez nas temperatury w obiegu grzewczym.

Wiele jest sposobów na rozwiązywanie problemów instalacyjnych. Ważne jednak, żeby robić to w jak najprostszy sposób i nie zwiększając niepotrzebnie własnych kosztów. Dlatego tak ważne jest rozumienie zasad działania każdego elementu instalacji grzewczej.

Zobacz również: ogrzewanie podłogowe z grzejnikamiwarunki do ogrzewania podłogowego.


tags: rozdzielacz do podłogówki rozdzielacze do ogrzewania podłogowego
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Rzeczna 8/5, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Rzeczna 11, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
Oddział Przeworsk: ul. Głęboka 34, 37-200 Przeworsk
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności