Jak podłączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikami

posted: 10 maja, 2018

Ogrzewanie Podłogowe z Grzejnikami

Coraz więcej osób decyduje się na połączenie ogrzewania podłogowego z grzejnikami. Czasem stosuje się ogrzewanie podłogowe i grzejniki w jednym pomieszczeniu. To rozwiązanie często wybierane do łazienki. Daje z jednej strony ciepło pod stopami, a z drugiej możliwość suszenia ręczników na kaloryferze.

Jeśli od początku jesteśmy zdecydowani na takie połączenie, to już przy projekcie zadbamy by podłogówka i grzejniki w jednej instalcji co były dobrze dopasowane, i żeby eksploatacja nie stwarzała problemu.

Jak połączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikami?

Zdarza się jednak, że mamy tradycyjne ogrzewanie kaloryferami, a chcielibyśmy mieć też podłogowe. Jak w takim razie podłączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikami? Inaczej, jak podłączyć ogrzewanie podłogowe do istniejącej instalacji? W celu uniknięcia problemów wynikających z pracy na różnych temperaturach grzejników i podłogówki, stosuje się zwykle układy mieszające. Dostępnych jest wiele schematów pokazujących jak podłączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikami w różnych wariantach.

ogrzewanie podłogowe z grzejnikami

ogrzewanie podłogowe z grzejnikami

Zawór RTL

Czasem chcemy mieć ogrzewanie podłogowe z kaloryferami tylko w jednym pomieszczeniu, np. w łazience, o czym już wspominaliśmy. Jeśli jej wielkość nie przekracza 10m2, istnieje możliwość zastosowania zaworu rtl. To proste rozwiązanie nie sprawdzi się jednak przy większych powierzchniach.

W kwestii tego, jak podłączyć ogrzewanie podłogowe z kaloryferami zawsze możemy też zdać się na opinię specjalisty. Trzeba naprawdę dobrze wybrać rozwiązanie, żeby nie zakłócić pracy ani grzejników, ani podłogówki. Na pewno nie jest mądre szukanie go metodą prób i błędów. Niejeden przekonał się, że często kosztuje to więcej, niż zatrudnienie fachowców. Jeśli chcesz, aby ogrzewanie podłogowe z grzejnikami było wykonane profesjonalnie, to skontaktuj się z nami! Posiadamy wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu ogrzewania podłogowego.

Wybierz ekonomiczne i sprawdzone systemy grzewcze Sander System. Obniż rachunki ogrzewania swojego domu i popraw komfort cieplny w pomieszczeniu. Pomożemy Wam dobrać ogrzewanie do źródła zasilania, powierzchni, możliwości technicznych budynku oraz do Waszego budżetu. Wszystkie nasze systemy ogrzewania współpracują z aplikacją, która pozwoli na sterowanie temperatura domu. Zadzwoń, napisz lub wykorzystaj FORMULARZ DARMOWEJ WYCENY umieszczony na naszej stronie.

 

Nowoczesne Systemy Grzewcze Sander System: Ogrzewanie Ścienne, Ogrzewanie Podłogowe Wodne i Elektryczne

ogrzewanie podłogowe tradycyjne ogrzewanie podłogowe suche ogrzewanie podłogowe elektryczne ogrzewanie ścienne chłodzenie sufitowe

Zobacz również inne wpisy na naszym blogu, np.: pobór mocy elektrycznej podłogówki, montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego.


tags: Ogrzewanie podłogowe z grzejnikami podłogówka z grzejnikami
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Rzeczna 8/5, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Rzeczna 11, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
Oddział Przeworsk: ul. Głęboka 34, 37-200 Przeworsk
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności