Czy ogrzewanie elektryczne ma sens?

posted: 25 kwietnia, 2017

Zastanawiasz się jak ogrzać swój dom podczas gdy instalacja gazowa bądź piec węglowy nie wchodzi w grę? Dodatkowo nie stać Cię na zainwestowanie w pompę ciepła? Jedynie rozwiązanie, które przychodzi na myśl to montaż ogrzewania elektrycznego. Jak sprawić aby tego rodzaju inwestycja była opłacalna? Warto zastanowić się, czy kocioł elektryczny podoła waszym wszelkim oczekiwaniom i co zrobić aby tak się stało.

Przykładowo zastanawiasz się nad ogrzaniem domku letniskowego. Podłączenie gazu do budynku oddalonego od pozostałych domostw jest zbyt kosztowne, a kominek nie będzie wystarczającym źródłem ciepła oraz nie akceptujesz zatruwania środowiska zwykłym piecem węglowym.

Czy Ogrzewanie Elektryczne ma Sens?

Po przeczytaniu w Internecie artykułów na ten temat, pewnie myślisz, że najlepszą opcją na ogrzanie Twojego domu będzie elektryczne ogrzewanie podłogowe. Opcja ta nie należy do najtańszych, ale wykorzystywanie jej do szybkiego dogrzewania małych powierzchni czy ogrzewania domków letniskowych ma sens i przyniesie szybkie efekty.

Ogrzewanie domu kotłem elektrycznym

Najrozsądniejsze w tym wypadku będzie zainstalowanie kotła elektrycznego, który można zamontować w każdym domu. Jest on niewielki i można umieścić go w dowolnym pomieszczeniu. Oczywiście takie rozwiązanie można stosować nie tylko w domach letniskowych, ale i w tych użytkowanych na co dzień. Zatem jeśli żaden inny sposób ogrzewania nie wchodzi w grę, kocioł elektryczny będzie najsensowniejszy.

Ale czy ogrzewanie takim kotłem nie będzie zbyt kosztowne? Otóż jest to dość kosztowne rozwiązanie, ale użytkowanie go w odpowiedni sposób może przynieść wiele korzyści. Jak ogrzewać dom kotłem elektrycznym w ekonomiczny i szybki sposób? Proponujemy zakup kotła elektrycznego wraz z zasobnikiem wody użytkowej.

Znakomitym rozwiązaniem w przypadku instalacji kotła połączonego z podgrzewaczem wody jest instalacja wodnego ogrzewania podłogowego. Jeśli jednak z różnych względów nie masz możliwości zainstalowania klasycznej podłogówki, pomyśl o montażu kabli grzewczych.

Ustaliliśmy już, że montaż kotła z podgrzewaczem wody, jest najlepszym rozwiązaniem. Znakomicie byłoby zasilać tą wodą również wodne ogrzewanie podłogowe. Jednak jak wyżej wspomniano, nie zawsze możliwa jest instalacja wodnej podłogówki. Elektryczne ogrzewanie podłogowe dzięki temu, że szybko się nagrzewa znakomicie sprawdzi się w domkach letniskowych oraz na niewielkich powierzchniach użytkowych, które chcesz ogrzać w kilka minut. Jest ono alternatywą godną klasycznej podłogówki.

Koszty ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie elektryczne jest jedną z droższych w eksploatacji opcji grzewczych na rynku, ale nie najgorszą. Posiada szereg zalet, szybko się nagrzewa, ze względu na płytę gipsowo-włókninową, którą proponujemy w przypadku naszego suchego systemu ogrzewania elektrycznego, ciepło utrzymuje się znacznie dłużej niż dostępne na rynku maty grzewcze. Oprócz tego montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego jest szybki i łatwy, a akumulacyjność płyty pozwala na większe oszczędności w poborze prądu.

Co do elektrycznych źródeł ciepła, warto przyjrzeć się alternatywnym sposobom ich eksploatacji. Panele fotowoltaiczne – oto co może przyjść nam z pomocą. W wielu rejonach Polski, fotowoltaika jest częściowo finansowana przez środki z Unii Europejskiej. W przyszłości będzie to rozwiązanie coraz bardziej popularne, ponieważ modne stały się alternatywne i ekologiczne źródła energii. Promienie słoneczne są w stanie świetnie zasilać kocioł elektryczny. W celu uzyskania więcej informacji na temat paneli fotowoltaicznych, skontaktuj się z nami.

Producenci ogrzewania elektrycznego, zachęcają Cię do swoich produktów, mówiąc, że ich ogrzewanie jest lekkie i niskie w zabudowie. To fakt, ale wodne ogrzewanie podłogowe również posiada te cechy, przykładowo systemy podłogówek Sander zaczynają się już od 2 cm. Zatem problem wysokości pomieszczenia jest rozwiązany. Sceptycy odradzają instalację podłogówki w domkach letniskowych, ponieważ woda płynąca w rurociągach może zamarznąć. I na to jest rozwiązanie. Jeżeli nie eksploatujesz swego domu na co dzień i służy on tylko jako lokum wypoczynkowe, w rurociąg wystarczy wlać glikol, który nie zamarznie pod wpływem niskiej temperatury. Zatem co radzimy jeśli marzysz o podłogówce, ale nie masz na to możliwości? Nie odrzucaj elektrycznego ogrzewania podłogowego, ponieważ w wielu względach dorównuje ono tradycyjnemu ogrzewaniu podłogowemu.

Podsumowując, jeżeli ogrzewanie elektryczne jest jedyną opcją, która wchodzi w grę w przypadku Twojego domu, zainwestuj w kocioł elektryczny z możliwością ogrzewania oraz panele solarne – fotowoltaikę. Dodatkowo bardzo ważna jest opcja podgrzewania wody. Wciąż zastanawiasz się nad kosztami? Nie jest to najtańsze rozwiązanie, ale przynajmniej rozwiązuje problem ciepłej wody i jest banalnie proste w użytkowaniu. Dodatkowo można na nie uzyskać dofinansowanie z Programu Czyste Powietrze.


Nasza firma Sander, oferuje bardzo wiele systemów ogrzewania w tym:

  • wodne ogrzewanie podłogowe w technologii suchej oraz mokrej
  • elektryczne ogrzewanie podłogowe,

które dopasujesz idealnie do swoich potrzeb i możliwości. Dodatkowo pomożemy dobrać Ci panele fotowoltaiczne i odpowiedni kocioł grzewczy. Nasi fachowcy przygotują ofertę specjalnie dla Ciebie i opowiedzą o wszelkich możliwych rozwiązaniach. Napisz do nas w celu uzyskania odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Możesz zapoznać się z naszą pełną ofertą i wybrać system grzewczy, który w 100% będzie Ci odpowiadał.

Ogrzewanie elektryczne

Poznaj naszą pełną ofertę! Dowiedz się więcej o naszym ogrzewaniu podłogowym z kanału Youtube Antykaloryfer.


tags: elektryczne ogrzewanie podłogowe instalacje grzewcze jak ogrzać dom kocioł elektryczny ogrzewanie elektryczne ogrzewanie kablowe ogrzewanie płaszczyznowe ogrzewanie podłogowe podłogówka tanie ogrzewanie domu
może Cię równieź zainteresować:
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Rzeczna 8/5, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Rzeczna 11, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
Oddział Przeworsk: ul. Głęboka 34, 37-200 Przeworsk
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności