Czy Warto Instalować Ogrzewanie Podłogowe w Starym Domu

posted: 4 stycznia, 2018

Ogrzewanie podłogowe w starym domu

„Interesuje mnie dom z ogrzewaniem podłogowym” to pierwszy temat jaki pojawia się na spotkaniu z naszymi klientami. Ogrzewaniem podłogowym zainteresowane są nie tylko osoby, które dopiero budują, lub planują budowę domu, kupili mieszkanie, apartament, ale również ci, którzy już posiadają dom, często dłuższy czas. Zachodzi wtedy  pytanie, czy w ogóle warto instalować ogrzewanie podłogowe w starym domu.

Zalety ogrzewania podłogowe w starym domu

Ogrzewanie podłogowe z roku na rok zdobywa nowych fanów i zwolenników. Technologia tego systemu grzewczego niesie za sobą wiele zalet, z których skorzystać mogą również właściciele starych domów. Dzięki podłogówce ciepło lepiej rozchodzi się po pomieszczeniu, jest bardziej równomierne, i w pierwszej kolejności ogrzewa części ciała, przez które najbardziej odczuwamy chłód (stopy i dłonie). Ponadto ogrzewanie podłogowe daje nam możliwość lepszej aranżacji przestrzeni, gdyż nie jesteśmy ograniczeni obecnością kaloryferów na ścianie. Warto również pamiętać o tym, że podłogówka jest znacznie tańsza w eksploatacji od ogrzewania grzejnikami, a koszty instalacji obydwu są porównywalne.

ogrzewanie podłogowe w starym domu 2

Ogrzewanie podłogowe w starym budynku

Podłogówka w starym budynku

Jeżeli chcemy instalować ogrzewanie podłogowe w starym domu, to musimy pamiętać, że wiąże się to z pewnymi utrudnieniami. Najważniejsze z nich dotyczy samego rozmiaru prac. Jeżeli na co dzień mieszkamy w domu, w którym od podstaw ma zostać zainstalowane ogrzewanie podłogowe, to musimy liczyć się z tym, że w trakcie prac czekają nas trudności w codziennym życiu. Tego rodzaju problemy są jednak charakterystyczne dla niemal każdych większych prac remontowych czy instalacyjnych, więc nie powinniśmy opierać swojej decyzji jedynie na czasowych utrudnieniach.

Jeżeli chcesz zainstalować ogrzewanie podłogowe w starym domu, ale wahasz się przed podjęciem ostatecznej decyzji, skontaktuj się z nami. Oferujemy profesjonalne doradztwo, dzięki któremu poznasz temat ogrzewania podłogowego kompleksowo i będziesz w stanie podjąć świadomą decyzję jaki system grzewczy wybrać. Dopasujemy ogrzewanie do źródła zasilania, powierzchni oraz możliwości technicznych budynku. Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z innymi wpisami na naszym blogu, np. jakie powinno być ogrzewanie podłogowe do domu jednorodzinnego, czy dotyczącego mitów na temat ogrzewania podłogowego.

Dom z ogrzewaniem podłogowym

ogrzewanie podłogowe w starym domu sander

Sandersystem.pl

 

Obniż rachunki w swoim domu i nie przepłacaj niepotrzebnie. Popraw komfort cieplny w mieszkaniu wybierając jedno z naszych rozwiązań grzewczych. Postaw na dom z ogrzewaniem podłogowym. Systemy ogrzewania budynku, domu są kompletne i umożliwiają sterowanie temperatury przez komputer, online lub przy wykorzystaniu smartfona. Popraw funkcjonalność swojego mieszkania. Wybierz ogrzewanie skrojone na miarę nowoczesności. Wybierz dom z ogrzewaniem podłogowym Sander bez grzejników niezależnie od technologii i projektu jego wykonania! Nasze systemy ogrzewania podłogowego dzięki przemyślanej konstrukcji i rozwiązaniom mogą być stosowane do każdego pomieszczenia w domu.

 

Nowoczesne i Kompletne Systemy Grzewcze

Ogrzewanie Podłogowe Tradycyjne, Ogrzewanie Ścienne, Elektryczna Podłogówka

ogrzewanie podłogowe tradycyjne ogrzewanie podłogowe suche ogrzewanie podłogowe elektryczne ogrzewanie ścienne chłodzenie sufitowe

 

 

 


tags: dom z ogrzewaniem podłogowym ogrzewanie podłogowe ogrzewanie podłogowe w starym domu podłogówka podłogówka stary budynek podłogówka stary dom Podłogówka w starym domu
może Cię równieź zainteresować:
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Rzeczna 8/5, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Rzeczna 11, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
Oddział Przeworsk: ul. Głęboka 34, 37-200 Przeworsk
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności