Dom bez kotłowni

posted: 14 lutego, 2018

Dom bez kotłowni

Koszty ogrzewania domu jednorodzinnego stanowią jeden z największych wydatków, jakie ponoszą właściciele utrzymujący budynki mieszkalne. Wielu inwestorów już na etapie planowania budowy zastanawia się, co wybrać do ogrzewania domu jednorodzinnego, aby móc ograniczyć koszty eksploatacji przyszłej instalacji grzewczej. Na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań grzewczych, które różnią się od siebie ceną instalacji, eksploatacji czy komfortem użytkowania. Koszty ogrzewania domu jednorodzinnego w dużej mierze zależą od wybranego systemu, ale również od indywidualnych cech budynku – jego ocieplenia, okien i drzwi czy preferowanej przez mieszkańców temperatury.

Jakie ogrzewanie jest najtańsze?

Na pytanie, jakie ogrzewanie domu jest najtańsze, niema jednak jednoznacznej odpowiedzi. Na całościowe koszty ogrzewania domu jednorodzinnego składają się nie tylko ceny energii elektrycznej, gazu, czy zakupu paliw stałych, ale także inne czynniki, np. jakość ocieplenia domu, czy rodzaj i wydajność zamontowanej instalacji grzewczej.

dom bez kotłowni

Rodzaje ogrzewania domu jednorodzinnego mogą być naprawdę zróżnicowane, ale powinny spełniać kilka podstawowych wymagań. Przede wszystkim muszą zaopatrzyć budynek w odpowiednią ilość ciepła, pozwalającą utrzymać optymalny komfort cieplny. Ponadto system grzewczy musi być oczywiście dopasowany do warunków technicznych, zastanych na działce. Kolejne wymogi stawiane systemom grzewczym to wspomniane już niskie koszty eksploatacji, ekologiczność, prostota obsługi oraz niska awaryjność.

Do cech wpływających na decyzję o wyborze konkretnego systemu grzewczego należy także możliwość ograniczenia miejsca przeznaczonego na kotłownię, bądź całkowite wyeliminowanie kotłowni, jako osobnego pomieszczenia. Dom bez kotłowni umożliwiają takie systemy grzewcze jak instalacja elektryczna lub gazowa. Wiedza o tym jak ekonomicznie ogrzewać dom gazem, może być przydatna ze względu na wielostronne korzyści otrzymywane przy tej formie grzewczej. Do jednych z najbardziej cenionych jest możliwość ogrzewania bez kotłowni.

Zalety braku kotłowni

Ogrzewanie domu bez kotłowni jest przede wszystkim bardzo komfortowe dla użytkowników. Nie ma potrzeby wydzielać osobnego pomieszczenia, kocioł gazowy lub elektryczny może być bez problemu zamontowany na ścianie i nie generuje on pyłów ani sadzy. Pozwala to na lepsze wykorzystanie powierzchni mieszkalnej w domu i zachowanie większej estetyki.

Podłogówka a koszty ogrzewania domu jednorodzinnego

Świetnym rozwiązaniem przy braku kotłowni jest zdecydowanie się na ogrzewanie podłogowe. Oba te rozwiązania świetnie do siebie pasują i są przy tym wyjątkowo komfortowe dla użytkowników.  Choć montaż podłogówki jest nieco droższy od klasycznych grzejników to jej koszt zwraca się dzięki niższemu kosztowi eksploatacji (podłogówka wodna) lub wręcz zerowemu przy zastosowaniu podłogówki elektrycznej wraz z panelami fotowoltaicznymi. Jeśli masz pytania odnośnie ogrzewania podłogowego, to skontaktuj się z nami. Oferujemy profesjonalne doradztwo, dzięki któremu łatwiej będzie podjąć Ci decyzję odnośnie wyboru systemu ogrzewania. Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z innymi wpisami na naszym blogu, np. tymi dotyczącymi tego czy warto instalować ogrzewanie podłogowe w starym domu oraz omawiającego mity dotyczące ogrzewania podłogowego.

Nowoczesny Dom bez Kotłowni

dom bez kotłowni

 

Zastanawiasz się jak powinien wyglądać nowoczesny dom? Chcesz obniżyć koszty ogrzewania domu jednorodzinnego? Nie zamierzasz urządzać kotłowni? Sprawdź nasze nowoczesne rozwiązania grzewcze. Dzięki nim poprawisz komfort cieplny domu, mieszkania, unikniesz wysokich rachunków za ogrzewanie w okresie zimowym. Jeżeli nie wiesz na które rozwiązanie się zdecydować wykorzystaj FORMULARZ DARMOWEJ WYCENY dostępny na naszej stronie internetowej. Dobierzemy najlepsze rozwiązanie grzewcze do Twojego domu, jego możliwości technicznych oraz do źródła zasilania. Pomożemy również opracowć projekt ogrzewania przy wybranym systemie ogrzewania.

Nowoczesne i Kompletne Systemy Grzewcze Sander: Ogrzewanie Ścienne, Elektryczna Podłogówka, Ogrzewanie Podłogowe Wodne

ogrzewanie podłogowe tradycyjne ogrzewanie podłogowe suche ogrzewanie podłogowe elektryczne ogrzewanie ścienne chłodzenie sufitowe

 


tags: dom bez kotłowni dom z ogrzewaniem podłogowym energooszczędna podłogówka instalacja grzewcza kompletny system grzewczy kotłownia ogrzewanie podłogowe podłogówka system grzewczy
może Cię równieź zainteresować:
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Rzeczna 8/5, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Rzeczna 11, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
Oddział Przeworsk: ul. Głęboka 34, 37-200 Przeworsk
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności