Inteligentne instalacje grzewcze

posted: 22 sierpnia, 2016

Inteligentne instalacje grzewcze

System zarządzania budynkiem w sposób inteligentny i nowoczesny – oto przyszłość instalacji grzewczych różnego typu. System BMS (Biulding Management System), bo tak również bywa określany, opiera się na spójnym działaniu szeregu instalacji w budynku (alarmu, ogrzewania, klimatyzacji/chłodzenia itp.) z korzyścią dla komfortu użytkowników. Domownicy mogą dopasować jego ustawienia, nawet na odległość, do indywidualnego zapotrzebowania. Temat ten poruszaliśmy na łamach naszego bloga (porównaj: „Ogrzewanie podłogowe w inteligentnym budynku„). Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na temat jednego z możliwych rozwiązań w inteligentnym budynku. Przekonaj się, że warto!

Inteligentny budynek by myBero

Jesteśmy w trakcie realizacji nowego projektu mającego na celu umożliwienie jak najskuteczniejsze kontrolowanie ciepła w pomieszczeniach, z uwzględnieniem najnowszych rozwiązań technologicznych. Mowa tu o aplikacji mySander, która jest swego rodzaju mobilnym, przenośnym termostatem pozwalającym na sterowanie temperaturą w domach i mieszkaniach. W rachubę wchodzą również większe budynki, system mySander może obsługiwać do 20 pokoi, w których znajdują się grzejniki.

W zależności od trybu życia domowników, aplikacja umożliwia na sterowanie ogrzewaniem nawet w taki sposób, by w każdy dzień tygodnia panowała odmienna temperatura. Ciepło może być dowolnie regulowane, wystarczy zmienić podstawowe ustawienia. Dostęp do aplikacji na komórce to nie wszystko – możliwe jest również zalogowanie się do platformy sterującej instalacją grzewczą na komputerze.

Co ciekawe, do instalacji opisywanego tu oprogramowania w budynku inteligentnym nie trzeba wymieniać grzejników, a wystarczy jedynie zamontować nowe, specjalne i kompatybilne z systemem głowice termostatyczne w zamian tych tradycyjnych. Ich instalacja nie jest problematyczna. Dodatkowo w pomieszczeniu ustawia się odpowiednie czujniki wilgotności oraz temperatury wspomagające inteligentne instalacje grzewcze. Sposób ich rozstawienia w pokoju gra mniejsze znaczenie, zawsze skutecznie będą wskazywać moment, w których wilgotność mieszkania podniesie się powyżej 80%. Aktywne czujniki inteligentnej instalacji w budynkach zapobiegną w ten sposób powstawaniu grzybów.

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Jesteś zainteresowany aplikacja i instalacją systemu w swoim domu? Skontaktuj się z naszym biurem. Postaramy się udzielić wszelkich wskazówek i rozwiać Twoje wątpliwości. Polecamy również odwiedzenie naszej strony myBero.com


tags: instalacje grzewcze inteligentne instalacje grzewcze ogrzewanie podłogowe w inteligentnym budynku sterowanie ogrzewaniem system zarządzania budynkiem wunda floor heating wunda smart
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Marta Rogala
obsługa klientów indywidualnych
Marcin Śpiewak
obsługa klientów indywidualnych i firm instalacyjnych
Tomasz Drwota
obsługa firm instalacyjnych i inwestycji
region podkarpacie
Arkadiusz Dziedzic
obsługa klientów indywidualnych i firm instalacyjnych
Siedziba główna: ul. Bociana 19 31-231 Kraków
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności