Inteligentne instalacje grzewcze

posted: 22 sierpnia, 2016

Inteligentne instalacje grzewcze

System zarządzania budynkiem w sposób inteligentny i nowoczesny – oto przyszłość instalacji grzewczych różnego typu. System BMS (Biulding Management System), bo tak również bywa określany, opiera się na spójnym działaniu szeregu instalacji w budynku (alarm, instalacje grzewcze, klimatyzacja/chłodzenie itp.) z korzyścią dla komfortu użytkowników. Domownicy mogą dopasować jego ustawienia, nawet na odległość, do indywidualnego zapotrzebowania. Temat ten poruszaliśmy na łamach naszego bloga (porównaj: „Ogrzewanie podłogowe w inteligentnym budynku„). Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na temat jednego z możliwych rozwiązań w inteligentnym budynku. Przekonaj się, że warto!

Inteligentny budynek

instalacje grzewcze sterowanieTechnologia Smart Home, czyli Inteligentny Dom to zespół sterowników i urządzeń, które pozwalają w wygodny sposób zarządzać różnymi systemami w domu. Dzięki nim inteligentny budynek jest bardzo wygodny do kontrolowania. Systemu Wunda Smart pozwala na zdalną regulację ogrzewania domu. Do sterowania domem można wykorzystać zarówno panel ścienny, jak i specjalną aplikację na smartfona.

W zależności od trybu życia domowników, aplikacja umożliwia sterowanie ogrzewaniem nawet w taki sposób, by w każdy dzień tygodnia panowała odmienna temperatura. Ciepło może być dowolnie regulowane, wystarczy zmienić podstawowe ustawienia. Dostęp do aplikacji na komórce to nie wszystko – możliwe jest również zalogowanie się do platformy sterującej instalacją grzewczą na komputerze.

Instalacje grzewcze – sterowanie

Co ciekawe, do instalacji opisywanego tu oprogramowania w budynku inteligentnym nie trzeba wymieniać grzejników, a wystarczy jedynie zamontować nowe, specjalne i kompatybilne z systemem głowice termostatyczne w zamian tych tradycyjnych. Ich instalacja nie jest problematyczna. Dodatkowo w pomieszczeniu ustawia się odpowiednie czujniki wilgotności oraz temperatury wspomagające inteligentne instalacje grzewcze. Sposób ich rozstawienia w pokoju gra mniejsze znaczenie, zawsze skutecznie będą wskazywać moment, w których wilgotność mieszkania podniesie się powyżej 80%. Aktywne czujniki inteligentnej instalacji w budynkach zapobiegną w ten sposób powstawaniu grzybów.

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Jesteś zainteresowany aplikacja i instalacją systemu w swoim domu? Skontaktuj się z naszym biurem. Postaramy się udzielić wszelkich wskazówek i rozwiać Twoje wątpliwości. 


tags: instalacje grzewcze inteligentne instalacje grzewcze ogrzewanie podłogowe w inteligentnym budynku sterowanie ogrzewaniem system zarządzania budynkiem wunda floor heating wunda smart
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Marta Ścisło
obsługa klientów indywidualnych
Tomasz Drwota
obsługa firm instalacyjnych i inwestycji
region podkarpacie
Artur Mazan
obsługa klientów indywidualnych i firm instalacyjnych
Siedziba główna: ul. Bociana 19 31-231 Kraków
Zakopiańska 56/57, 30-418 Kraków
aleja Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności