Montaż instalacji ogrzewania podłogowego krok po kroku

posted: 25 stycznia, 2017

Montaż instalacji ogrzewania podłogowego

Wodne ogrzewanie podłogowe to komfort, estetyka i niskie koszty eksploatacji. Instalacja podłogówki jest prosta i szybka. Aby ogrzewanie spełniało swoją funkcję i służyło przez wiele lat, należy pamiętać o kilku zasadach obowiązujących przy instalacji podłogówki. Począwszy od tworzenia projektów ogrzewania podłogowego, systemu grzewczego uwzględniając również źródło ciepła – pionową pompę ciepła lub gazowy kocioł kondensacyjny. Z tego wpisu dowiesz się jak poprawnie zamontować wodne ogrzewanie podłogowe i wykonać podłogówkę krok po kroku w systemie Sander System Alu.

Instalacja podłogówki

Instalacja ogrzewania podłogowego może być realizowana samodzielnie. Wystarczą odpowiednio dobrane materiały oraz wsparcie działu technicznego firmy Sander, a proces instalacji i montażu ogrzewania podłogowgo stanie się bardzo prosty. Ważna jest również precyzja, ale nasz nowoczesny system ogrzewania podłogowego Profi Standard Alu, jest stworzony z myślą o wszystkich majsterkowiczach. Jego instalacja jest niezwykle prosta i intuicyjna, a po obejrzeniu przygotowanych przez nas materiałów, z pewnością rozwieją się Państwa wszelkie wątpliwości.

Bazując na własnym wieloletnim doświadczeniu i na produkcji wielu rodzajów tradycyjnych podłogówek, które mamy w ofercie, stworzyliśmy innowacyjny, najbardziej uniwersalny system na rynku ogrzewania podłogowego. Podłogówka System Alu Standard 200 cechuje się lekkością i wytrzymałością. Jeżeli nie chcesz nadto obciążać stropu, jest to wybór idealny ogrzewania podłogowego. Ponadto jego grubość nie wpłynie znaczącą na wysokość pomieszczenia. Ów system można zastosować zarówno w wersji bez wylewki (zabudowa sucha) jak i w wersji wylewkowej (zabudowa mokra). Sander System charakteryzuje się najniższym poziomem wylewki na rynku, to zaledwie 3,5 cm. Kompletny system podłogówki mokry wraz z izolacją i wylewką anhydrytową to tylko 6 cm. Korzyścią przy tak niskiej wylewce betonowej jest równomierne rozłożenie temperatury w pomieszczeniu oraz możliwość efektywnego sterowania ogrzewaniem nowoczesnymi termostatami, umożliwiającymi nawigowanie smartfonem.

Zastanawiasz się nad korzyściami płynącymi z instalacji ogrzewanie podłogowego Sander? Nasze wodne ogrzewanie podłogowe są kompletne i dostępne w cenie instalacji grzejnikowej. Ponadto to:

  • do 30% tańsza eksploatacja niż tradycyjne systemy ogrzewania
  • do 60% tańsza eksploatacja niż ogrzewanie elektryczne
  • od 18 mm najniższa wysokość wodnej podłogówki na rynku
  • 0 pln darmowa i niezobowiązująca wycena.

Regulacja i sterowanie ogrzewaniem podłogowym

Regulacja ogrzewania podłogowego, zależy od liczby obiegów grzewczych na danej powierzchni. W zależności od tego można wybrać skrzynkę RTL lub grupę pompową. Przy większej liczbie pętli grzewczych, potrzebna będzie instalacja rozdzielacza.

Sterowanie ogrzewaniem, tradycyjnie odbywa się przy pomocy termostatu, jednak dla fanów nowinek technologicznych opracowano aplikację, poprzez którą można sterować ogrzewaniem przy pomocy smartfona na odległość.

Wykończenie ogrzewania podłogowego

Zastanawiasz się nad wariantem wykończenia ogrzewania podłogowego? Poznaj dokładne informacje o zabudowie suchej i mokrej.

 

Podłogówka krok po kroku

Jak zamontować ogrzewanie podłogowe

Jeżeli potrzebujesz naszej konsultacji i nie wiesz jak zamontować ogrzewanie podłogowe zapraszamy do KONTAKTU. Nasi pracownicy pozostają do Twojej dyspozycji.
ZapiszZapisz


tags: cena ogrzewania podłogowego cena podłogówki koszty ogrzewania podłogowego montaż instalacji ogrzewania podłogowego montaż ogrzewania podłogowego montaż podłogówki ogrzewanie podłogowe podłogówka regulacja ogrzewania podłogowego sterowanie ogrzewaniem podłogowym wykończenie ogrzewania podłogowego
może Cię równieź zainteresować:
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Rzeczna 8/5, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Rzeczna 11, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
Oddział Przeworsk: ul. Głęboka 34, 37-200 Przeworsk
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności