Montaż instalacji ogrzewania podłogowego krok po kroku

posted: 25 stycznia, 2017

Wodne ogrzewanie podłogowe to komfort, estetyka i niskie koszty eksploatacji. Instalacja podłogówki jest prosta i szybka, jednak aby ogrzewanie spełniało swoją funkcję i służyło przez wiele lat, należy pamiętać o kilku zasadach obowiązujących przy instalacji, ale i na etapie tworzenia projektów. Z tego wpisu dowiesz się jak poprawnie zamontować wodne ogrzewanie podłogowe – Sander System Alu.

Nasze ogrzewanie podłogowe, możesz zainstalować samodzielnie. Wystarczą odpowiednio dobrane materiały oraz wsparcie działu technicznego firmy Sander, a proces instalacji ogrzewania stanie się bardzo prosty. Ważna jest również precyzja, ale nasz nowoczesny system ogrzewania podłogowego Profi Standard Alu, jest stworzony z myślą o wszystkich majsterkowiczach. Jego instalacja jest niezwykle prosta i intuicyjna, a po obejrzeniu przygotowanych przez nas materiałów, z pewnością rozwieją się Państwa wszelkie wątpliwości.

Bazując na własnym wieloletnim doświadczeniu i na produkcji wielu rodzajów tradycyjnych podłogówek, które mamy w ofercie, stworzyliśmy innowacyjny, najbardziej uniwersalny system na rynku ogrzewania podłogowego. System Alu Standard 200 cechuje się lekkością i wytrzymałością. Jeżeli nie chcesz nadto obciążać stropu, jest to wybór idealny. Ponadto jego grubość nie wpłynie znaczącą na wysokość pomieszczenia. Ów system można zastosować zarówno w wersji bez wylewki (zabudowa sucha) jak i w wersji wylewkowej (zabudowa mokra). Sander System charakteryzuje się najniższym poziomem wylewki na rynku, to zaledwie 3,5 cm. Kompletny system mokry wraz z izolacją i wylewką anhydrytową to tylko 6 cm. Korzyścią przy tak niskiej wylewce betonowej jest równomierne rozłożenie temperatury w pomieszczeniu oraz możliwość efektywnego sterowania ogrzewaniem nowoczesnymi termostatami, umożliwiającymi nawigowanie smartfonem.

Zastanawiasz się nad korzyściami płynącymi z instalacji ogrzewanie podłogowego Sander? Nasze wodne ogrzewanie podłogowe dostępne jest w cenie instalacji grzejnikowej. Ponadto to:

  • do 30% tańsza eksploatacja niż tradycyjne systemy ogrzewania
  • do 60% tańsza eksploatacja niż ogrzewanie elektryczne
  • od 18 mm najniższa wysokość wodnej podłogówki na rynku
  • 0 pln darmowa i niezobowiązująca wycena.

Regulacja i sterowanie ogrzewaniem podłogowym

Regulacja ogrzewania podłogowego, zależy od liczby obiegów grzewczych na danej powierzchni. W zależności od tego można wybrać skrzynkę RTL lub grupę pompową. Przy większej liczbie pętli grzewczych, potrzebna będzie instalacja rozdzielacza.

Sterowanie ogrzewaniem, tradycyjnie odbywa się przy pomocy termostatu, jednak dla fanów nowinek technologicznych opracowano aplikację, poprzez którą można sterować ogrzewaniem przy pomocy smartfona.

Wykończenie ogrzewania podłogowego

Zastanawiasz się nad wariantem wykończenia ogrzewania podłogowego? Poniżej znajdziesz dokładny opis zabudowy suchej i mokrej.

Zabudowa mokra ogrzewania podłogowego Zabudowa sucha ogrzewania podłogowego

ZapiszZapisz


tags: cena ogrzewania podłogowego cena podłogówki koszty ogrzewania podłogowego montaż instalacji ogrzewania podłogowego montaż ogrzewania podłogowego montaż podłogówki ogrzewanie podłogowe podłogówka regulacja ogrzewania podłogowego sterowanie ogrzewaniem podłogowym wykończenie ogrzewania podłogowego
może Cię równieź zainteresować:
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Marta Ścisło
obsługa klientów indywidualnych
Tomasz Drwota
obsługa firm instalacyjnych i inwestycji
region podkarpacie
Artur Mazan
obsługa klientów indywidualnych i firm instalacyjnych
Siedziba główna: ul. Bociana 19 31-231 Kraków
Zakopiańska 56/57, 30-418 Kraków
aleja Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności