Ogrzewanie podłogowe w starej kamienicy

posted: 17 marca, 2017

Ogrzewanie podłogowe w starej kamienicy

Stare kamienice urzekają klimatem i z reguły przyciągają swoją śródmiejską lokalizacją. Jednak wiele osób, które marzą o urokliwej starodawnej kamienicy, rezygnują ze swojej fantazji. Częstym powodem dla którego tak się dzieje jest myśl o ogrzewaniu takiego budynku. Ogrzewanie w starej kamienicy dla większości wydaję się problematyczne. Przed oczyma ukazują nam się stare piecyki gazowe czy piece kaflowe. Dodając do tego wysoki strop, można zapomnieć o komforcie w środku zimy. Tanie ogrzewanie mieszkania w starej kamienicy jest jednak możliwe, w dodatku bez wysokich kosztów początkowych.

Tanie ogrzewanie mieszkania w kamienicy

Rozwiązaniem tego problemu jest instalacja ogrzewania podłogowego na legarach w technologii suchej. Sander System oferuje ogrzewanie podłogowe, które nadto nie obciąży wiekowego stropu i jest dopasowane do systemu legarowego, często spotykanego w starym budownictwie. Tanie ogrzewanie mieszkania w kamienicy? To możliwe! Instalacja podłogówki w wiekowej kamienicy to wbrew pozorom proste zadanie i przy odrobinie chęci, każdy fan majsterkowania poradzi sobie z nim sam. Osoby, które jednak nie czują się dość pewnie mogą zlecić instalacje podłogówki specjalistom. Montaż podłogówki na legarach jest prosty zadaniem, dlatego koszt takiego montażu jest relatywnie niewielki.

Dlaczego podłogówka na legarach?

Ogrzewanie podłogowe na legarach to system, który jest znacznie lżejszy niż klasyczne ogrzewanie podłogowe z wylewką. Rury grzewcze nie są przykrywane wylewką, dzięki czemu nie stanowią dużego obciążenia stropu, co w kontekście starych budynków jest bardzo istotne. Ponadto nie ma potrzeby kucia obecnej wylewki, co pozwala ograniczyć czas i koszty. Tanie ogrzewanie mieszkania w kamienicy jest więc na wyciągnięcie ręki bez przeprowadzania poważnego remontu i ogromnych kosztów.

Zalety ogrzewania podłogowego w mieszkaniu

Ogrzewanie podłogowe wykorzystuje niższe temperatury niż klasyczne grzejniki, dzięki czemu potrzeba mniej energii do jego eksploatacji. To z kolei wiąże się z niższym kosztem ogrzewania. Ponadto niebagatelną zaletą podłogówki w mieszkaniu jest wysoki komfort użytkowania, który najłatwiej odczuć w łazienkach. Nie bez znaczenia pozostaje również to, że brak klasycznych grzejników na ścianach to znacznie większe możliwości aranżacji pomieszczeń. Ogrzewanie podłogowe jest również korzystne dla alergików, bowiem nie powoduje ruchu powietrza, a co za tym idzie kurzu.

Jak wygląda instalacja ogrzewania podłogowego

Nie wiesz jakie ogrzewanie mieszkania w starej kamienicy jest najlepsze? Ten artykuł powinien rozwiać Twoje wątpliwości. Zwróć uwagę na koszty eksploatacji ogrzewania, które w przypadku najczęściej spotykanych piecyków gazowych są zatrważające. Ogrzewanie podłogowe to komfort, ekologia i oszczędności. Stara kamienica w której zamontowano ogrzewanie podłogowe to również inwestycja, która w przypadku sprzedaży mieszkania jest bardzo opłacalna. Wówczas jego wartość znacznie wzrośnie.

Nie warto rezygnować ze swych marzeń o wiekowej kamienicy tylko ze względu na jej ogrzewanie. Tanie ogrzewanie mieszkania w kamienicy jest możliwe. Ogrzewanie podłogowe w budynkach tego typu jest osiągalne i stanowi perfekcyjne rozwiązanie.

Masz pytania dotyczące ogrzewania podłogowego bez wylewki / na legarach? Zapraszamy do KONTAKTU.


tags: instalacja ogrzewania podłogowego jak ogrzać wysokie mieszkanie w kamienicy jakie instalacje wymienić w mieszkaniu w starej kamienicy ogrzewanie mieszkania ogrzewanie podłogowe ogrzewanie podłogowe w kamienicy ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu w kamienicy ogrzewanie podłogowe w starej kamienicy ogrzewanie w starej kamienicy podłogówka
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Rzeczna 8/5, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Rzeczna 11, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
Oddział Przeworsk: ul. Głęboka 34, 37-200 Przeworsk
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności