6 zalet ogrzewania podłogowego

posted: 30 stycznia, 2024

Ogrzewanie podłogowe to wybór dla świadomych Klientów. Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych oraz mieszkań decyduje się na wybór właśnie tego rodzaju systemu grzewczego. Dlaczego popularna “podłogówka” jest efektywnym, wydajnym, oszczędnym i komfortowym rozwiązaniem? W tym artykule przedstawimy kluczowe zalety ogrzewania podłogowego. Sprawdź, które z nich sprawiają, że Klienci coraz chętniej wybierają je bez rezygnując z tradycyjnych grzejników.

Ogrzewanie podłogowe – zalety 

W dzisiejszych czasach ogrzewanie podłogowe w mieszkaniu lub w domu jednorodzinnym staje się standardem i coraz powszechniejszym rozwiązaniem. Wynika to z wielu korzyści, jakie oferuje. Bardzo ważnym elementem – o którym najczęściej mówią Klienci zadowoleni po zrealizowanym zakupie – jest wybór sprawdzonego producenta oraz doświadczonego instalatora. Wysokiej jakości systemy oraz wiedza, którą dysponuje fachowiec bezpośrednio przekładają się na pewność, że zamontowany system będzie bezproblemowy, bezawaryjny i przyniesie właścicielowi budynku wysoką wartość już od pierwszych dni eksploatacji. Poniżej przedstawiamy 6 najważniejszych zalet korzystania z ogrzewania podłogowego. Oczywiście jest ich znacznie więcej, jednak opinie klientów potwierdzają, że to właśnie te mają kluczowe znaczenie w kontekście podejmowania decyzji o zakupie podłogówki do domu lub mieszkania. 

Równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu 

Prawidłowo zainstalowane ogrzewanie podłogowe tradycyjne lub w suchej zabudowie pozwala na uzyskanie równomiernego rozkładu temperatury w pomieszczeniu. Przekłada się to bezpośrednio na komfort codziennego życia i samopoczucie osób przebywających w budynku. Prawidłowo zainstalowane ogrzewanie podłogowe powinno eliminować występowanie chłodnych i ciepłych stref w Twoim domu, co miało miejsce w przypadku ogrzewania za pomocą kaloryferów. Instalując ogrzewanie podłogowe, w mroźne dni nie musimy już marznąć przyklejając się do kaloryferów, w oczekiwaniu na przypływ ciepła w jednej strefie. Każde miejsce w naszym domu powinno być równie dobrze ogrzane i komfortowe. Oczywiście poza miejscami, w których celowo ma być nieco chłodniej jak np. spiżarka, w której przechowujemy codzienną żywność i przetwory. 

Popularna “podłogówka” zapewnia niemal idealny, pionowy rozkład temperatury, co znacząco zwiększa komfort korzystania z domowych pomieszczeń. Ogrzewanie podłogowe jest bardzo dobrym i efektywnym rozwiązaniem szczególnie w przypadku dużych pomieszczeń, w których poza strefą bliskiej odległości od kaloryfera zwykle panowały znacznie chłodniejsze strefy. Równomierny rozkład temperatury znajduje praktyczne zastosowanie na przykład dla salonu z aneksem kuchennym, który przeważnie jest dosyć dużą strefą w domach i mieszkaniach. Instalując ogrzewanie podłogowe możemy komfortowo spędzać czas zarówno bawiąc się z dziećmi na środku dywanu czy siedząc na kanapie pod oknem. Unikamy również sytuacji, w której dziecko lub ulubione zwierzę mogłoby poparzyć się dotykając zbyt mocno rozgrzanego kaloryfera.

Niższe koszty eksploatacyjne

Ogrzewanie podłogowe oferuje istotne korzyści związane z niższymi kosztami eksploatacyjnymi. Jest to szczególnie ważne w obliczu stale rosnących cen surowców energetycznych, skutkującego wzrostem opłat za ogrzewanie. Korzystając z ogrzewania podłogowego domownicy odczuwają komfort cieplny przy niższej temperaturze panującej w pomieszczeniu, niż w przypadku systemu ogrzewania opartego na kaloryferach. Generowanie mniejszej ilości energii – i przede wszystkim nie marnowanie jej – pozwala zarówno na obniżenie rachunków za ogrzewanie, jak i na zmniejszenie negatywnego wpływu naszego systemu ogrzewania na środowisko. Prawidłowo zainstalowane  ogrzewanie podłogowe generuje spore oszczędności w kontekście całego sezonu grzewczego. 

 

Jeśli szczególnie zależy nam na trosce o środowisko i wysokiej efektywności energetycznej, warto zastanowić się również nad wyborem odpowiedniego źródła ciepła. Jednym z najbardziej ekologicznych rozwiązań jest zastosowanie ogrzewania podłogowego w połączeniu z pompą ciepła. Przed wyborem konkretnego systemu lub urządzenia, w każdym przypadku, warto jednak uzyskać kilka podstawowych porad specjalisty w dziedzinie ogrzewania zamiast poszukiwać rozwiązań na własną rękę. Konsultacja z ekspertem i przygotowanie profesjonalnego projektu, pozwolą dostosować rozwiązania do indywidualnych potrzeb energetycznych konkretnego budynku a także zaoszczędzić czas i pieniądze zyskując optymalną wydajność systemu grzewczego.

Większe możliwości aranżacyjne w pomieszczeniach

Ogrzewanie podłogowe to nie tylko komfort cieplny i oszczędności, ale też troska o estetykę w domu. Podłogówka znacznie lepiej sprawdza się przy aranżowaniu pomieszczeń. Cała instalacja z rurami grzewczymi znajduje się pod powierzchnią wykończeniową podłogi, dzięki czemu oszczędzamy sporo przestrzeni na ścianach, gdzie w domach naszych rodziców wisiały chłonące kurz kaloryfery. Swoboda w aranżacji przestrzeni to jeden z głównych powodów, dla których inwestorzy decydują się na ogrzewanie podłogowe w bloku. Czy warto? Oczywiście, że tak. Pod tym kątem inwestycja jest naprawdę trafiona. Decyzja o wyborze ogrzewania podłogowego przekłada się na wyjątkową elastyczność w projektowaniu i ustawianiu mebli, co znacząco poprawia estetykę wnętrz. Wyposażenie Twojego domu lub mieszkania będzie jeszcze lepiej rozplanowane, co korzystnie wpłynie na komfort Twojego codziennego życia i praktyczne użytkowanie pomieszczeń. To kolejna zaleta, której nie można pominąć w procesie wyboru systemu grzewczego do swojego domu. 

Bezobsługowe rozwiązanie grzewcze

Ogrzewanie podłogowe to nowoczesne i praktycznie bezobsługowe rozwiązanie grzewcze. Odpowiednio dopasowany do wymagań użytkowników oraz rodzaju budynku system, pomoże cieszyć się komfortem cieplnym na długie lata, nawet w najmroźniejsze zimowe dni. W przypadku suchego systemu ogrzewania, który szybko się nagrzewa i szybko stygnie daje również dodatkowe możliwości sterowania temperaturą w każdym pomieszczeniu osobno. Rozwiązanie to sprawdza się szczególnie podczas nieobecności domowników w pokojach w trakcie dnia. System można zaprogramować tak, by automatycznie obniżał temperaturę podczas, gdy dzieci są w szkole a rodzice w pracy i ogrzewał pomieszczenia tuż przed ich powrotem.

Wydajne i niezawodne rozwiązanie na lata

Piątym z eksponowanych przez nas atutów ogrzewania podłogowego jest jego niezawodność. Ta idzie w parze z wysoką wydajnością systemu, gdzie energia cieplna wykorzystywana jest znacznie bardziej efektywnie w porównaniu do ogrzewania z użyciem kaloryferów. Nowoczesne systemy ogrzewania podłogowego, w przypadku prawidłowego montażu wykonanego przez doświadczonego instalatora, zachowują niezawodność i bezawaryjność na długie lata. Nie bez powodu, jako Sander System, dajemy swoim klientom aż 10-letnią gwarancję na wykonane przez nas realizacje. Sprawia to, że nie musisz obawiać się kosztownego remontu i masz pewność, że dobrane do systemu ogrzewania  produkty, rozwiązania i komponenty minimalizują ryzyko usterek i ponoszenia kolejnych kosztów. Dodatkowym zabezpieczeniem jest oferowana gwarancja. Dlaczego ją dajemy? Bo jesteśmy przekonani o wysokiej jakości i niezawodności naszych realizacji.

 

Podłogówka – rozwiązanie przyjazne dla alergików

Jedną z największych zalet ogrzewania podłogowego jest również unikanie konwekcyjnych ruchów powietrza. Podłogówka jest rodzajem instalacji niskotemperaturowej, gdzie wymiana ciepła odbywa się w 70% na drodze promieniowania powierzchni podłogi. Nie występują w tym przypadku prawie żadne ruchy masowe powietrza, co sprzyja alergikom i osobom z chorobami układu oddechowego. W powietrzu unosi się bowiem znacznie mniej kurzu i alergenów. 

Jeżeli chodzi o ogrzewanie podłogowe, zalety tego systemu z pewnością docenią nawet najbardziej wymagający klienci. Nasi Specjaliści dokładnie zapoznają się z Twoimi potrzebami oraz przygotują projekt ogrzewania dostosowany do parametrów i możliwości energetycznych Twojego budynku. Jesteśmy w stanie przygotować skuteczny i wydajny system ogrzewania podłogowego zarówno w nowych budynkach, jak i mieszkaniach czy domach przechodzących gruntowny remont. Zapraszamy do kontaktu z doradcą Sander System oraz do skorzystania z naszej oferty: kontakt@sandersystem.pl


DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Rzeczna 8/5, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Rzeczna 11, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
Oddział Przeworsk: ul. Głęboka 34, 37-200 Przeworsk
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności