Ekologiczne ogrzewanie

posted: 22 marca, 2021

Jakie jest ekologiczne ogrzewanie domu?

W dzisiejszych czasach troska o ekologię jest ważnym aspektem w wielu dziedzinach życiach. Chcemy jeść ekologicznie, chodzić w ekologicznych ubraniach pracować mając na uwadze ekologię, jednym słowem żyć EKO. Ekologiczne może być również ogrzewanie w Twoim domu.

Polska od wielu lat zmaga się z problemem smogu. Jest on na tyle duży, że dla mieszkańców większych aglomeracji stał się uciążliwy w życiu codziennym i zagraża zdrowiu. Smog tworzy się poprzez nadmierne zanieczyszczenie powietrza. Na tworzenie chmur smogu wpływają różnego rodzaju huty, palarnie, fabryki, duża liczba samochodów i przede wszystkich stosowanie przestarzałych i niezdrowych systemów ogrzewania domów.

Budując lub remontując dom warto więc zwrócić uwagę na sposób jego ogrzewania. Nowoczesnym i ekologicznym rozwiązaniem grzewczym jest ogrzewanie podłogowe. Stosowanie podłogówki jest rozwiązaniem niskoenergetycznym, toteż powoduje minimalną emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Pompy ciepła i kotły stosowane przy tego rodzaju ogrzewaniu zużywają niewielką ilość paliwa, a ich nowoczesne instalacje działają z troską o środowisko.

Tradycyjne systemy grzewcze, jako źródło ciepła wykorzystują spalanie materiałów takich jak węgiel, drewno czy inne pochodne materiały wykonane z tych surowców. Ogrzewania tego typu, źle wpływają na atmosferę i walka z nimi stała się priorytetem w wielu miastach w Polsce i na świecie.

Ogrzewanie podłogowe to nowoczesne rozwiązanie, mające na uwadze problem z zanieczyszczonym środowiskiem. Troska o ekologie leży w interesie nas wszystkich, dlatego zastanów się nad nowoczesnymi rozwiązaniami w przypadku budowy domu lub remontu.

Masz pytania? Napisz do nas!


tags: ekologiczne ogrzewanie
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Marta Ścisło
obsługa klientów indywidualnych
Tomasz Drwota
obsługa firm instalacyjnych i inwestycji
region podkarpacie
Artur Mazan
obsługa klientów indywidualnych i firm instalacyjnych
Siedziba główna: ul. Bociana 19 31-231 Kraków
Zakopiańska 56/57, 30-418 Kraków
aleja Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności