Ekonomiczne ogrzewanie

posted: 8 sierpnia, 2019

Ekonomiczne ogrzewanie

Jeśli zapytacie nas o ekonomiczne ogrzewanie podpowiemy z pełną odpowiedzialnością ogrzewanie podłogowe. Podłogówka to obecnie jeden z popularniejszych sposobów na ogrzanie domu, ale coraz częściej po takie rozwiązanie sięgają właściciele lokali usługowych czy osoby odpowiedzialne za budynki użyteczności publicznej. Jednakże zdecydowanie najszerszym kręgiem odbiorców tego typu ogrzewania są inwestorzy prywatni. Jakie względy mają na taki stan rzeczy największy wpływ? W obecnej sytuacji stale rosnących kosztów energii niezwykle istotnym elementem jest cena, zarówno eksploatacji, jak i samego zakupu instalacji. Rozwiązaniem ekonomicznym bez względu na wybranie systemu ogrzewania będzie z całą pewnością również zastosowanie odpowiednich termostatów, które pomogą sterować temperaturą w pomieszczeniach. Odpowiednie zarządzanie temperatura przyniesie spore oszczędności każdemu użytkownikowi. W zależności od tego na jakim jesteś etapie zmian powinieneś pomyśleć również o odpowiednim źródle ciepła dobierając je potrzeb ogrzewanej powierzchni. Przestrzegając tych podstawowych rzeczy z całą pewnością zapewnisz sobie odczuwalny komfort cieplny. Pozwoli to również na spore oszczędności w rachunkach zapewniając użytkownikowi ekonomiczne ogrzewanie.

Ekonomiczne zalety ogrzewania podłogowego

ekonomiczne ogrzewanie

ekonomiczne ogrzewanie

Poznaj zalety ogrzewania podłogowego – Ogrzewanie podłogowe stanowi bardzo tanie ogrzewanie domu. Przede wszystkim czynnik grzewczy (zazwyczaj woda) krążący w przewodach grzewczych ogrzewania podłogowego może mieć niższą temperaturę niż byłoby to w przypadku ogrzewania konwencjonalnego opartego o systemy z grzejnikami ściennymi.

Ogrzewanie podłogowe umożliwia ponadto zachodzenie zjawiska akumulacji ciepła w podłodze. Raz nagrzana podłoga przez bardzo długi okres czasu oddaje nagromadzone ciepło do pomieszczeń, pracując w długo po tym jak kocioł grzewczy zakończył rozprowadzanie ciepła do przewodów. Wszystko sprowadza się do jednej stałej zasady – wolno się nagrzewa ale i bardzo wolno się ochładza. Dzięki temu bardzo stabilnie wpływa na temperaturę pomieszczenia w którym jest zastosowana. W połączeniu z pompą ciepła pozwala na magazynowanie ciepła będąc energooszczędnym źródłem ogrzewania.

Wykończenie podłogi na podłogówce

Pamiętajmy jednak, że aby zjawisko akumulacji mogło być wykorzystane w pełni, podłoga powinna zostać pokryta materiałem przewodzącym ciepło, czyli przede wszystkim płytkami ceramicznymi bądź kamiennymi. Podłogi drewniane, pokryte parkietem, panelami czy dywanami, nie pozwalają w pełni wykorzystywać potencjału jaki ma podłogówka, nawet jeśli użyjemy materiałów z tego kręgu dedykowanych podłogówce. Niestety ale drewno zasadniczo ma właściwości izolacyjne, czyli ciepło przekazywane z wylewki i zatopionych w niej przewodów grzewczych będzie nieporównywalnie mniejsze niż ciepło przekazywane przez płytki ceramiczne.

Ogrzewanie wodne czy elektryczne?

Ekonomiczne ogrzewanie wielu osobom nieodmiennie kojarzy się z ogrzewaniem podłogowym jednak warto wiedzieć, że w rzeczywistości znaczne oszczędności, w stosunku do systemów tradycyjnych uzyskujemy wyłącznie przy ogrzewaniu podłogowym wodnym. Jeśli chodzi o ogrzewanie podłogowe w oparciu o elektryczne maty grzewcze, umieszczane pod podłogą – ekonomiczność może zostać zupełnie zlikwidowana. Ceny energii elektrycznej potrzebnej do uzyskania wystarczającego komfortu cieplnego są dosyć spore, dlatego system ten niekoniecznie jest opłacalny z punktu widzenia czysto finansowego.

Napisz do nas lub zadzwoń. Jeżeli chcesz poznać koszty ogrzewania podłogowego i wiedzieć ile ono kosztuje wykorzystaj FORMULARZ DARMOWEJ WYCENY na naszej stronie. Wyślij nam podstawowe informacje a nasi eksperci podpowiedzą jaką metodę zastosować i ile ona kosztuje.

Sprawdź nasze systemy grzewcze: ogrzewanie ścienne, podłogowe elektryczne, tradycyjne wodne

ogrzewanie podłogowe tradycyjne ogrzewanie podłogowe suche ogrzewanie podłogowe elektryczne ogrzewanie ścienne chłodzenie sufitowe

DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Rzeczna 8/5, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Rzeczna 11, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
Oddział Przeworsk: ul. Głęboka 34, 37-200 Przeworsk
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności