Elektryczne ogrzewanie podłogowe

posted: 8 lipca, 2019

 

Elektryczne ogrzewanie podłogowe

elektryczne ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe staje się coraz popularniejszym systemem grzewczym wśród inwestorów decydujących się na budowę własnego domu. Na taki stan rzeczy ma wpływ przede wszystkim coraz mocniejsze rozpowszechnianie wiedzy na temat wszechstronnych korzyści uzyskiwanych w wyniku instalacji podłogówki. Do najczęściej podnoszonych zalet ogrzewania podłogowego zalicza się zminimalizowanie zjawiska konwekcji, uzyskiwanie komfortu cieplnego przy stosunkowo racjonalnych kosztach eksploatacji systemu, wyeliminowanie możliwości tworzenia się grzybów i pleśni, wykorzystanie zjawiska akumulacji ciepła oraz wysoki stopień estetyki i funkcjonalności wnętrz, pozbawionych tradycyjnych ściennych grzejników. Jednocześnie wypada wspomnieć i o wadach z których bezwładność cieplna, specyficzne wymogi montażu, np. odpowiednia nośność stropów, dodatkowe centymetry wylewki to najczęściej pojawiające się przykłady.

Równocześnie należy zaznaczyć, że tego typu wady i zalety są zasadniczo wspólne dla różnych typów podłogówki, ale część z nich pojawia się wyłącznie w ogrzewaniu wodnym, a część tylko w ogrzewaniu elektrycznym. Jeśli chodzi o ten ostatni typ ogrzewania podłogowego korzyści skupiają się głównie wokół wygody i komfortu użytkowników, a w pierwszym przypadku wokół ekonomiczności.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe wady i zalety

Elektryczne ogrzewanie podłogowe to przede wszystkim łatwość montażu. Prosto przeprowadza się nie tylko samą instalację ale także mało skomplikowane są warunki, jakie musi spełnić powierzchnia przeznaczona do położenia instalacji, Przede wszystkim elektryczne podłogówka jest lekka, czyli bez problemów można zanotować ją na stropach o bardzo niskiej nośności. Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest także idealnym systemem do domów zbudowanych w starych technologiach, co więcej nie potrzeba do tego specjalnie dużych remontów. Do tego wszystkiego podłogowe ogrzewanie elektryczne ma najmniejszą bezwładność cieplną z wszystkich systemów podłogowych. Dzięki jego wykorzystaniu można bardzo szybko nagrzać, jak i ochłodzić pomieszczenie.

Poznaj nasze systemy ogrzewania podłogowego i ściennego. jeżeli chcesz sprawdzić jaki jest koszt ogrzewania podłogowego wykorzystaj FORMULARZ DO DARMOWEJ WYCENY. Zostaw nam podstawowe informacje o swoim budynku. Nasi eksperci przygotują wstępną wycenę i doradzą jaki system ogrzewania podłogowego wybrać.

Systemy Grzejne Sander System: Ogrzewanie Ścienne, Podłogowe Wodne i Elektryczne

ogrzewanie podłogowe tradycyjne ogrzewanie podłogowe suche ogrzewanie podłogowe elektryczne ogrzewanie ścienne chłodzenie sufitowe

tags: elektryczne ogrzewanie podłogowe
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Marta Rogala
obsługa klientów indywidualnych
Marcin Śpiewak
obsługa klientów indywidualnych i firm instalacyjnych
Tomasz Drwota
obsługa firm instalacyjnych i inwestycji
region podkarpacie
Arkadiusz Dziedzic
obsługa klientów indywidualnych i firm instalacyjnych
Siedziba główna: ul. Bociana 19 31-231 Kraków
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności