Jaką podłogę wybrać na ogrzewanie podłogowe?

posted: 4 września, 2018

Jaką Podłogę Wybrać na Ogrzewanie Podłogowe?

Wyobraźmy sobie mroźny poranek, kiedy zaspani rozchylamy zasłony, a za oknem prószy zimowy puch. Nasze bose stopy okryte tylko niewidzialnym powietrzem stąpają po podłodze i czujemy CIEPŁO. Jak to możliwe? To właśnie ogrzewanie podłogowe pozwala nam cieszyć się codziennym komfortem. Zdajemy sobie sprawę, że to nie jedyne pozytywne aspekty podłogówki. Zalety takie jak energooszczędność, dostosowanie pod potrzeby alergików i dowolność aranżacji pozwalają na wyniesienie podłogówki na piedestał pośród inne systemy ogrzewania. Dziś jednak zajmiemy się aranżacją wnętrz, czyli jakie panele wybrać, żeby zarówno podkreślić wnętrze, jak i cieszyć się sprawnym ogrzewaniem ?

 

płytki ceramiczne na podłogówkę

Biały marmur

Płytki ceramiczne, a może kamień…

Kamień kojarzy się nam z chłodnym wykończeniem wnętrz, nadający mroczny klimat. Jednak nie zawsze. W zależności, jaką barwę surowca wybierzemy, tak będziemy mogli dopasować aranżację pod nasze potrzeby. Płytki również stanowią niebagatelny element pomieszczenia, tym samym dając wachlarz możliwości wyboru ich kształtu, jak i koloru. Gres i klinkier w postaci płytek mają bardzo dobre parametry cieplne. W takim zestawieniu łatwiej jest  trafić na wymarzony wzór płytek z możliwością dopasowania pod standardy ogrzewania podłogowego. Marmur słynie z właściwości utrzymujących dłużej ciepło- tym samym jest ekonomicznym wyborem. Wszystko jednak zależy od naszych upodobań. Zazwyczaj płytki stosuje się w łazienkach, kuchni- pomieszczeniach gdzie powierzchnia narażona jest na kontakt z wodą, która w zetknięciu z materiałem nagrzanym (w tym przypadku) nie niszczy go i szybko wysycha.

 

 

beton na podłogówce

Betonowe podłoże

A może niezwykły beton ?

Brzmi niestandardowo, bo beton dla większości społeczeństwa stanowi rodzaj wylewki pod powierzchnię użytkową. Zapominamy jednak, że nowoczesne wylewki betonowe nie tylko łatwo rozprowadza się po powierzchni, ale także efektownie wyglądają. Klimaty przemysłowego betonu można połączyć z wyszukaną elegancją rzeźbionych mebli z elementami złota i srebra- stanowiąc zdecydowany kontrast do prostej szarej podłogi. Czy nie w tym tkwi sekret uroku danego pomieszczenia ? Minimalizm jest nowoczesnym rozwiązaniem wystroju oraz gwarantuje nam dużą przestrzenność pomieszczenia. Beton również dobrze przewodzi ciepło, czym idealnie komponuje się z podłogówką.

 

drewno na ogrzewanie podłogowe

Drewno

Wolisz drewno?

Klasyczne drzewo w postaci desek, a może drewniany parkiet zrobią w twoim domu leśny klimat. Mimo obaw, że drewno może nie radzić sobie z ogrzewaniem podłogowym, my mówimy, że nie ma z tym problemu. Twarde gatunki drzewa jak dąb, a nawet bambus dobrze współgrają z ogrzewaniem podłogowym wodnym. Warto jednak sprawdzać ich współczynniki przewodzenia ciepła przed zakupem, aby mieć pewność ich działania w przyszłości. Producenci tego typu posadzek drewnianych starają się sprostać potrzebom nowoczesnych wnętrz, dopasowując wymarzony przez klienta rodzaj drewna pod ograniczenia podłogówki.

 

 

co na ogrzewanie podłogowe

Moda

Co jest modne, co praktyczne?

Modę wyznaczają trendy, które równie szybko przemijają, dlatego nie powinniśmy się nimi kierować. Surowe wnętrza z minimalistycznym wyposażeniem domu są teraz na topie- określają one praktyczność pomieszczeń, bez zbędnych ubogaceń w postaci dodatków dekoracyjnych, jednak wybór należy do nas. Większość posiadaczy ogrzewania podłogowego wciąż wybierają płytki. Dlaczego? Ponieważ ciągle podążamy za utartym schematem, iż płytki najlepiej przewodzą ciepło. Potwierdzamy, iż mają one jeden z najlepszych współczynników przewodzenia ciepła, jednak wybierając inną posadzkę, nie odczujemy większej różnicy w użytkowaniu.

 

podłoga na ogrzewanie podłogowe

Wybór

Podłoga na ogrzewanie podłogowe

Okres grzewczy w Polsce w zależności od utrzymującej się temperatury trwa od 4-6 miesięcy, przez pozostały czas nie używamy podłogówki do ocieplenia domu. W praktyce kładąc kamień, czy płytki na powierzchnie domowe w zimie będą ciepłe, jednak latem stanowić będą często nieprzyjemny chłód dla naszych stóp. Przeciwieństwem jest drewno, które niezależnie, czy w okresie grzewczym, czy poza jest komfortowe dla naszych stóp. Wybór podłoża powinien zostać uzależniony od praktyczności danych pomieszczeń w domu, ale także od własnych potrzeb. Widząc, jak różnorodnie są możliwości doboru powierzchni, powinniśmy się zastanowić nad 3 kluczowymi elementami:

 

 

1. Przewodnictwem cieplnym
2. Estetyką i własnymi upodobaniami
3. Praktycznością w danym pomieszczeniu

Dobry wybór podłogi na ogrzewanie podłogowe związany jest nie tylko z  odpowiednimi parametrami cieplnymi podłoża, ale przede wszystkim naszym zadowoleniem z całościowego wykończenia wnętrza. Potrzebujesz naszej konsultacji? Zadzwoń lub wykorzystaj FORMULARZ DARMOWEJ WYCENY.

 

Nowoczesne Systemy Grzejne Sander System: Ogrzewanie Ścienne, Ogrzewanie Podłogowe Wodne, Podłogówka Elektryczna

ogrzewanie podłogowe tradycyjne ogrzewanie podłogowe suche ogrzewanie podłogowe elektryczne ogrzewanie ścienne chłodzenie sufitowe

tags: ogrzewanie podłogowe
może Cię równieź zainteresować:
DARMOWA KALKULACJA KOSZTÓW

Tylko u nas możesz samodzielnie oszacować koszty ogrzewania podłogowego dla Twojego domu! Sprawdź nasz KALKULATOR!

oblicz
oblicz
Znajdziesz nas:
Siedziba główna Sander System: ul. Rzeczna 8/5, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Krakowie: ul. Rzeczna 11, 30-021 Kraków
Salon Sprzedaży w Rzeszowie: Al. Tadeusza Rejtana 67, 35-326 Rzeszów
Oddział Przeworsk: ul. Głęboka 34, 37-200 Przeworsk
kontakt@sandersystem.pl
Copyrights: Sander System
Polityka prywatności